EEG biofeedback

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Mich
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. zář 2011 9:10:44

EEG biofeedback

Příspěvek od Mich » úte 06. zář 2011 11:34:28

Všechny moc zdravím,
především bych chtěl hrozně moc poděkovat, že vůbec existují tyto stránky a fórum věnované této hnusné nemoci. Díky nim jsem se vlastně dozvěděl co mi vlastně asi "je" a to mám tiky od sedmi let a diagnózu mi zatím žádný lékař nebyl schopen stanovit. Až když jsme se intenzivněji pídil po internetu a našel sdružení atos. Léky na to neberu, zatím nebyli dle mě potřeba a celkem jsem to zvládal. Až v poslední době, cca půl roku se mi tiky zhoršili. Dlouho jsem se rozhodoval, zda jsem mám psát, ale nevydržel jsem.

Děkuji všem na fóru za tipy, názory a postřehy.

EEG biofeedback
Když jsem hledal po internetu, objevil jsme zajímavé informace o EEG biofeedbacku. Kde na stránkách uvádějí, že má příznivý vliv mimo jiné na tiky a Tourettův syndrom. Je to metoda, která pomocí zpětné vazby učí mozek správně fungovat. Léčí se touto metodou spousta nemocí a problémů. Více informací najdete na www.eegbiofeedback.cz. Já jsem právě u osmého sezení, je to docela záhul na prachy, jedno sezení stojí 300 Kč, v jiných městech i 500 Kč, pojišťovny to bohužel nehradí :-(.

Dám jsem potom info, jestli na mně tato metoda účinkuje a zda může pomoci při TS.

Chci se zároveň zeptat, zda máte někdo osobní zkušenost s EEG biofeedback terapií a co si o tom myslíte?

PS: Ještě do sebe cpu to Eye Q - rybí tuk, dle doporučení zde na fóru od Jakuba.

Držím všem pěsti při hledání zázračného "léku" na TS.

Mich.

Mich
Příspěvky: 5
Registrován: úte 06. zář 2011 9:10:44

Re: EEG biofeedback

Příspěvek od Mich » pát 04. lis 2011 11:26:09

Všechny zdravím,
jak jsem slíbil, píši jak na mě zabrala metoda EEG biofeedback. Bohužel, nezabrala vůbec :( . Mám za sebou celkem 15 sezení a nepozoruji žádné zlepšení. Tak příští pondělí ukončím léčbu, stálo to už celkem dost peněz a výsledek žádný :-(. Celkem jsem tomu věřil, že to může pomoct. Zkusím hledat jiné cesty léčby, např. patentní medicína by mohla možná fungovat na zmírnění TS. A vrátím se zpět na Eye Q.

Docela mě mrzí, že tu u příspěvku EEG biofeedback není žádný příspěvek, žádný názor, co si o tom myslíte nebo kdo již tuto léčbu zkoušel.

Nemáte někdo tip na nějaký lék, který alespoň trochu pomáhá?

Mich.

Pavlína Radová
Příspěvky: 164
Registrován: sob 06. lis 2010 22:50:03

Re: EEG biofeedback

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 06. lis 2011 22:47:33

Ahoj asi Michale,
myslím, že příspěvky nejsou, protože nikdo neví. Myslím, že je dobře, že ses vrátil na Eye Q. Mí kluci dlabají Abilify a zatím je to to nejúčinnější, co kdy dlabali. Vojta zkouší dlahy do pusy, zatím jsme bez názoru, ale je to neinvazivní, dlaha od 3. stojí 1 000,-, teď bude mít 4. a myslím, že víc jich nebude. Škoda, že si na to víc nemyslí, aby to nosil víc hodin denně. To je taky cesta. Držím palce.

Odpovědět