Strattera máte zkušenosti?

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Andrea

Strattera máte zkušenosti?

Příspěvek od Andrea » čtv 10. lis 2011 9:59:42

Náš chlapínek se není schopen absolutně soustředit a tak mu naše milá dr. k Haloperidolu a Fevarinu předepsala i Stratteru. Fevarin vysazujem a budeme pomalu snižovat i "Háčko" ale zajímá mě zda je vhodný pro Tureťáky a zda jej někdo bere či bral a opravdu mu pomohl. Děkuji.

Pavlína Radová

Re: Strattera máte zkušenosti?

Příspěvek od Pavlína Radová » čtv 10. lis 2011 20:52:47

Andreo,
Straterru máme za sebou všichni tři už před několika lety. Zvláštní výsledky jsem nezaznamenala ani u jednoho. Nejstaršímu bylo při tom špatně od žaludku, zbytek se brzy připojil a bojkotovali polykání. Na druhou stranu musím říct, že u nás ve škole to pro děti s ADHD zabírá. Asi nepotěším, ale na to už jsem zvyklá.

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 12. lis 2011 11:03:10

Ahoj Andreo,
my jsme Stratteru taky měli....Filipovi se po ní motala hlava, účinek žádný, tak jsme vysadili.... :( . Jinak my jsme teď úplně bez léků...vysadili jsme nejprv Haloperidol, a pak i Abilify, nepomáhaly, jen tlumily...Teď je mu zatím fajn, uvidíme....

Ajka30

Příspěvek od Ajka30 » pon 22. črc 2013 19:02:09

Synovi je 7 let, má ADHD a Tourettův syndrom, dostal Stratteru, začínal na 15mg, poté 18mg a nakonec 25mg.. Po té 25-tce měl bouřlivé vedlejší účinky - dva dny trvající silnou migrénu, bolest břicha a zvracení. Doktorka nás vrátila na tu 18mg. Na 25mg se prý dopracujeme až syn trošku povyroste, prý to tělíčko ještě asi nepobírá tu nejsilnější dávku. Jinak si ji nemůžu vynachválit, hyperaktivita je tatam, je milejší, trpělivější, přemýšlivější, míň impulzivní. A tiky se taky hodně zlepšily, dá se říct že skoro vymizely. Oproti tomu v době kdy ji musel vysadit, byl jak urvanej z řetězu, absolutně neovladatelnej.. Takže jen doufám, že tu osmnáctku bude dál dobře snášet, protože bez ní si to umím jen těžko představit - má nastupovat do první třídy.. ;)

Odpovědět