farmakologická léčba ano či ne

rady, tipy, zkušenosti
Hanka

Re: farmakologická léčba ano či ne

Příspěvek od Hanka » čtv 13. říj 2011 9:54:34

Andreo, Petro,
kontaktovala jsem Paula a příští sobotu jedeme do Prahy na handle, akce bude nákladná - 10 tis. plus za každou kontrolu další tisíc - platba cesty z jeho bydliště. Náročné to bude i pro nás z JČ. Ale asi by mě mrzelo, kdybychom to nezkusili. Tak nám držte palec, dám sem následně zprávu, jak u nás zafungovalo, aby i ostatní maminky věděly.... Současně jsem dostala tip na kineziologii (metoda odbourávání "nepropojení" mozkových hemisfér formou rozpoznání stresové situace např. v těhotenství, při porodu, v raném dětství). To zní více mysticky než handle, ale jsme odhodláni vyzkoušet obojí. Jak funguje na TS nevím, jsou prý výrazné pozitivní zkušenosti s ADHD, hlavně poruchou pozornosti. A když bude dítě soustředěné, nestresované z neúspěchů ve škole, ubyde tiků, ne? Přeju všem maminkám pevné nervy a odhodlání vše zvládnout. Je to těžké. Někdy mi přijde, že se trápím víc než dcera, která si "podstatu" asi díky věku ještě neuvědomuje. Také děkuji paní Jiřce za popis jejího života s tureťáčky. To jsem měla na mysli - necpat se antipsychotiky a volit lék na ADHD. Na jiných stránkách jsem četla, že Straterra je velmi drahá a lékaři prý mají určený přesný počet pacientů, kterým ji smějí předepsat. To zůstává rozum stát. Hezký podzim všem.

Petra

Příspěvek od Petra » ned 16. říj 2011 21:32:06

Ahoj Hanko,
přeji jen dobrou zkušenost s Handle, ale ta určitě bude. Paní Jana i pan Paul jsou úžasní, Matýska si hned získali a moc rád k nim jezdí na kontroly. Ještě nás čeká poslední kontrola. Jak jsem psala, tiky nezmizely úplně, občas se vrací, ale ve velmi mírné intenzitě. Doporučuji cvičit opravdu poctivě a pokud to jde, tak každý den, ale to Vám určitě Paul s Janou vysvětlí. Když se zeptáte na Matýska z Brna s TS určitě budou vědět :D Moc je pozdravujte, my se k nim chystáme v půli listopadu.
Nás na Handle přivedla právě paní Andrea, která psala předchozí příspěvky. Máme to štěstí, že Mates má 7 let a je docela tvárný, cvičení Handle ho baví a myslím si, že i sám cítí, že mu pomáhá, protože kolikrát si sám vyžádá, že chce cvičit aktivity. Má některé hodně oblíbené, jiné méně a některé rád nemá, tak s těmi trochu bojujem, ale Jana s Paulem se vždy snaží najít alternativu, která je pro dítko akceptovatelná.
S kineziologií mám také osobní zkušenosti, kdysi mi velmi pomohla. Dlouho jsem ale hledala dobrého kineziologa, ne každý je opravdu profík a tato metoda může při špatném použití i ublížit, tak to chce dobře vybírat a dát určitě na pozitivní reference než např. na kontakt nalezený na netu.
Hodně štěstí a těším se na další příspěvek o zkušenostech.
Petra

Jiřka

Příspěvek od Jiřka » pát 04. kvě 2012 16:23:54

Pěkný den
Dlouho jsem tu nebyla. Nějak nebyl čas. :oops:

Naše Gabka brala Stratteru 3 měsíce. Pak jsme to po dohodě s naší paní psychiatrou vysadili. Gábince tiky nezmizely ani se nezmírnily. Jediné pozitivní bylo, že nebyla ta naše cácorka tak ukňouraná. A kvůli tomu ji přece nebudeme dávat léky. Navíc jsou ty tablety velké a Gabka se pokaždé málem pozvracela, když je baštila. Nějak to neuměla. Vlastně se díky tomu trošku naučila polykat prášky. :D
Takže "tiká" dál. Naštěstí to bereme jako normální věc, tak to taky neřeší a není z toho smutná. Spolužáky nemá posměváčky a paní učitelka je úžasná.
Počkáme co přinese puberta.

Jinak máte pravdu, Strattera je celkem drahý lék. Už si to nepamatuji, ale našli jsme to tehdy někde na internetu.

Hanko
Jak jste dopadli s handle?

Hanka

Příspěvek od Hanka » úte 15. kvě 2012 11:07:12

Zdravím všechny. U nás takto: na kineziologii jsme jeli nejdříve, dostali domů nějaké cviky, které ale tím, jak byly stále opakované, přestaly dceru asi po třech měsících bavit. Celkově byla po návštěvě možná trochu klidnější, tiků méně. Nevím ale, zda to lze skutečně připsat vlivu kineziologie. Handle jsme prozatím odložili, abychom nekombinovali dvě metody najednou. Dcera denně polyká B6, hořčík, eye q oleje a také mind help od firmy joalis. Dříve jsme dávali b-komplex, po ověření u dětské lékařky, že vitaminem B6 se nelze předávkovat (vyloučí se močí) a taktéž nevadí hořčík, jsme zvýšili dávky - půlka B6, tj. 10 mg (v menším dávkování se nevyrábí) a 500 mg hořčíku. Zdá se mi, že to výrazně pomohlo. Také mind help. Zkoušíme, jako všichni ostatní. Umenšili jsme sladkosti, dcera pije pouza vodu a čaj s minimem slazení. Je teď lepší. Nevím, zda vlivem vitamínů a minerálů nebo je to jedno z klidových období TS, ale relativně jsme spokojení. Ve škole má asistentku, úkoly v notýsku, nic by si nepamatovala. Na testy je upozorňovaná, paní učitelka je vstřícná. Ve škole naše děti tráví velkou část dne, doma je milujeme, více ztolerujeme, protože je chceme chránit, pomoci jim. Pokud ale není vstřícnost ze strany školy, je to velmi zlé. Držím všem palce, ať TS kočírujete alespoň tak, jako my.

ivanatoro

Příspěvek od ivanatoro » stř 22. srp 2012 8:44:06

ahoj hanka,moj 8 ročný syn má adhd a tiež ts.na sústredenosť nám dali stratteru,ale nemôžem povedať,že by sa sústredil.prešli sme všetkými možnými liekmi.teraz má kombináciu 4 liekov.stratteru,tiapridal,orfiril a haloperidol mu vymenili za alibify,ale to sa mu strašne zhoršilo.je spavý,má zápchu,šklbe s celým telom atd.rozhodla som sa skúsiť alternatívnu medicínu,tak uvidíme.v minulosti bral,rivotril,protiaden,depakine,sertralin,risperdal,ketilept a veľa dalšieho.samozrejme bez učinku.a o tom ako sa mu smejú deti v škole ani radšej nehovorím

elkatulinka

Příspěvek od elkatulinka » pát 22. lis 2013 15:28:39

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak pokračuje Váš příběh. Řeším nyní stejný problém, jako Vy tenkrát. Nasadila jste prášky, pomohlo to? díky za odpověď .
Lucie

Odpovědět