Přírodní stabilizátory Dopaminu

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Přírodní stabilizátory Dopaminu

Příspěvek od Jakub » pon 07. úno 2011 19:41:53

Smyslem tohoto vlákna je sdílení informací o přírodních stabilizátorech Dopaminu. Nejprve shrňme východiska. O Touretteově syndromu mluvíme jako o čtyřkombinaci (tiky, ADHD, ADD, OCD), ve které jsou tiky zastoupeny nenulovou vahou. Výzkumy naznačují, že tato čtyřkombinace vzniká v důsledku kmitání úrovně Dopaminu. Zdá se, že v současnosti je asi celosvětově nejuznávanějším stabilizátorem Dopaminu ingredience Aripiprazole, který osekává vysoké i nízké hladiny Dopaminu (viz reference o fungování Aripiprazole v separátním vláknu). Aripiprazole má však dvě nevýhody. (1) Ošetřuje se příznak, nikoli příčina (jako když pořád vyléváte vodu z lodi, do které teče). (2) Není dost historických dat na to, aby se vyloučil dopad na vývoj dětí a puberťáků. Proto by bylo šikovnější stabilizovat Dopamin primárním způsobem, pokud možno, a k Aripiprazolu sahat až v případě selhání primární cesty. Primární cesta může být buď mechanická (např. jóga nebo orthodoncie – viz separátní vlákno), nebo látková. Primární látkové stabilizace se týká toto vlákno.

Východiskem pro přírodní stabilizaci Dopaminu mohou být dvě reference:

a) Od jedné české maninky: http://www.rodina.cz/nazor13757693.htm
b) Od jedné zřejmě zahraniční maminky, která si říká “vera c”
http://www.wemove.org/cgi-bin/ultimateb ... 000046;p=0

Obě si svůj přírodní přístup k Touretteu (možná jen slabému) dlouhodobě pochvalují (maminky mají většinou pravdu). Shrňme bodově:

1) EYE Q (rybí tuk, EPA). Např. http://www.eyeq.cz/ (všeobecně dobré reference)
2) Lecithin
3) Zinek, Mangesium a B6.
4) Eliminace bílého cukru (v omezené míře fruktóza nebo stévie sladká)

Jakub

pav
Příspěvky: 1
Registrován: pon 11. lis 2013 15:43:03

Re: Přírodní stabilizátory Dopaminu

Příspěvek od pav » pon 11. lis 2013 15:47:54

Zdravím Jakube. Rád bych se dozvěděl, zda lze ze zkušeností kvantifikovat dávky těch doplňků stravy (zinek, B6,...), které ostatním pomáhaly snižovat příznaky TS...

Předem díky za radu.

P

Odpovědět