Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
zuzumiso

Re: Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

Příspěvek od zuzumiso » pon 16. kvě 2011 10:14:03

O mesiac sa mám ohlásiť ako sa nám darí po vitamínovej kúre, tak sa spýtam či je lepší ten ovocný cukor.

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 16. kvě 2011 10:21:20

Peti co vím já od terapeuta tak ani ovocný cukr ani hroznový ani med ani třtinový vhodné NEJSOU! Jsou to "rychlé" cukry, které rychle zvednou energii a brzy spadnou. Tudíž splaší mozek a pak díky tomu, že tak brzy spadnou pod potřebnou hranici vyvolávají v mozku absťák. Laicky řečeno. Pominu-li, že mají tendenci kvasit a podporují růst různých virů a kvasinek, vyvolávají ekzémy apod. Ale v podstatě lepší jak rafinovaný bílý cukr.
Sacharidy jsou vhodné pouze ty přirozeně se nacházející v potravinách nebo náhražka v podobě stévie. :roll:
Mám pocit, že co jsem četla pozitivní zkušenosti k dietám bez cukru a lepku, tak tam šlo opravdu o striktní několikaměsíční až -leté dodržování diety. Což my nedáme.

A ty kozí výrobky to je taky pořádná darda! Já ted koupila Filipovi na zkoužku kozí sýr a nejlevnější 59Kč. Pro něj je to jak malina. Kupovat to víckrát týdně tak za chvíli budu sama žužlat leda tak kliku u dveří. Nemluvě o ceně mléka. Půl litr kozího 45Kč. To už se mi asi vyplatí koupit si tu kozu na balkon a sama dojit. I když nevím co by tomu řekli sousedi... kdyby se z balkonu v 8. patře ozývalo mečení... :P I když..asi už si zvykli na ledsjaké zvuky od nás, že...ehm...

Peta1

Příspěvek od Peta1 » pon 16. kvě 2011 10:33:26

Jasný, ale ten ovocný se vyskytuje právě přirozeně v ovoci, tak by to nemuselo být tak hrozný. A zase cukr je pro mozek důležitý aby správně fungoval, takže úplně bych ho neodbourávala.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » pon 16. kvě 2011 11:33:24

My máme chalupu na moravských hraniciach 3km Květná.Chodíme na kozí syr v horách a cena je 10Eur za 1kg a mliečko 0,90/l.....tak ma napadlo či je to pre Vás ďaleko na návštevu cez prázdniny.Čo vy na to?

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 16. kvě 2011 12:16:45

Peti jasně, že je cukr potřeba. Ale ten správný pomalu nastupuje a dlouho v mozku pracuje a pak pozvolna klesá. Fruktoza ta kupovaná už je taky upravená nějakými postupy a prostě je to "rychlý cukr" v tom ovoci když ho jíš je ta jeho funkčnost jiná. Hele já nejsem chemik. Jak jse koupila tak prodávám. Pravda je taková, že když F. držel dietu a musel denně mít aspoň 5 porcí ovoce, tak ani chuť na sladké neměl. Buchty jsem sladila sušeným (nedoslazeným ovocem) a stévií...
Problém tkví hlavně v tom, že cukr se používá téměř do všeho. Stejně jako sůl, éčka a podobné marasy. Vše už máme nějak doupraveno, dochuceno apod. Téměř nic si nevyrábíme sami, nic nemáme od zdroje... tam je myslím zakopaný pes. Ne v tom, že dítě čas od času sní čokošku. Já s těma dietama práskla, protože čím víc jsem o tom věděla, tím víc jsem měla depresi, že vlastně vše je pro nás potencionálně nebezpečné, protože je to nějak upravené. Abych to mohla dodržovat opravdu poctivě musela bych bydlet někde na samotě u lesa, k tomu kozy, pole lán a z kuchyně bych se prakticky nedostala...takže tak nějak. Samozřejmě, že už nekupuju hnoje jako sladké pitíčka, kečupy (mimochodem v těch je 10x více cukru než třeba ve zmrzlině) brumíčky a sladkosti (to za mě obstarají babičky :twisted: ) a snažím se nepoužívat doma pšeničný lepek ( i když díky jiným produktům než pečivo se tomu nevyhnu), většinou nakupuju jednou za měsíc ve zdravé výživě a dělám zdravější zásoby, ale je mi jasné, že nemám šanci F. zajistit striktní dodržení diety a tak to už neřeším...
Zuzi u nás není problém nic pokud F. snese otce. JInak nejezdíme nikam. Takže vše závisí na tom jak mu sednou nové léky, které doufám dostane, protože tyhle nefungují ani zbla!

Peta1

Příspěvek od Peta1 » pon 16. kvě 2011 12:29:43

My jsme z Letohradu a Květná jsem koukala není daleko.

Andrea

Příspěvek od Andrea » čtv 19. kvě 2011 5:49:21

Tak jsme včera byli u dr. a prostě nám vecpala ten HAloperidol. K tomu akineton na tlumení vedlejších extrapyramidových účinků... a nechala nám k tomu Zoloft, který nezabírá... Já kerá se 3 roky urputně bráním lékům, která dítě čistí a detoxikuje nakonec děcko takhle dobrovolně zfetuju. Jediné co mi trochu ulevuje, že se mu snad konečně uleví. ALe asi mu ten Zoloft začnu zavčas ubírat. Protože dva léky to je maximum... tři, na to už nehraju. Ach jo.

Peta1

Příspěvek od Peta1 » čtv 19. kvě 2011 7:30:15

Andreo, nic si nevyčítej, dělala si maximum. Hlavně ať je Filipovi konečně líp.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » čtv 19. kvě 2011 7:42:46

Bože, to je strašné!!.Nechceš napísať na kampan@zdravie.sro.sk som presvedčená, že Ti pomôžu.Nám včera prišli všetky vitamíny, čo som si objednala(letecky z GB) a zahajujem túto verziu liečby.Dnes sme objednaní psychiatričke, ale sa priznám, že lieky už mu nedám, ale sľúbila som to v škole, že s ním pôjdem, tak aby bola ovca celá a vlk sýty :) Už som pripravila rannú dávku a bola som prekvapená, že sa to v pohode dá spapať, lebo všetko sú tobolky, ktoré vysypeš do nejakého džúsu(nie citrusového)aj keď to množstvo škatuliek vypadalo dosť hrozivo.a samo, že sme na tmavom cukre a múke a spomínanom koziom mlieku a zdá sa oveľa lepší už len na tej zmene stravy sme 2 týždeň.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » čtv 19. kvě 2011 17:47:13

Obdivuji energii s jakou jde Zuzana do diety. Já bych do toho nešla, kluci jsou už velcí a jedí si po svém. Každá úprava stravy je dobrá pro každého, natož pro nemocného, ale nevěřím, že může vyrušit TS. Je to orgánový nález na mozku, může mozku ulevit, ale dg je dg. Držím palce a opravdu obdivuji.

Odpovědět