Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Soňa

Re: Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

Příspěvek od Soňa » pát 08. črc 2011 20:23:25

No tak to bysme to taky mohli zkusit, třeba 4-3-3. Maximálně máme mít 10 kapek. A pozoruješ návrat tiků spíš večer nebo celý den?

Andrea

Příspěvek od Andrea » sob 09. črc 2011 13:33:57

Soni nevím... on třeba ráno vstane pohekává, užije si a je to lepší. Pak odpoledne už se zas rozjíždí a dostane odpolední dávku. Zas je klid. Jenže často pokud nikam nejdem jde prostě spát. Nechávám ho tak hodinku až hodinku a půl a dobrý. JInak by spal i do večera. Ale vždy když vstane zas začne tikat a je protivnější. Pak si užije večerní dávku a jde spát. POkud nespí dlouho odpoledne (když nejsem doma tak muž ho nechá spát klidně do sedmi) tak usne do půl hodinky jinak tam heká i do jedenácti.
Dnes teda měl jeden z horších dnů kdy tiká furt, ale jen heká a vrká a poskakuje. Neřve. A je znuděný. Ted jsem ho poslala na bazén, ale počítám, že se za chvíli vrátí naštvaný, že ho to tam nebaví. Jeho totiž nebaví NIC! Ale myslím, že to je i pubertou...já to tak taky měla jednu dobu okolo 15-ti. A taky jeho jediná zábava je teď rejpat do sourozenců. Posmívá se jim nebo jim dělá naschvály... vyloženě se na tom pase. A to teda startuju. :evil:
K tomu dávkování teda... zkuste si to rozložit. Ono doporučení je fakt těch 10 kapiček, ale je pravda, že co jsem četla většina TS musí brát dávky vyšší.

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 09. črc 2011 18:56:37

Děkuju za informace. Já se v tom taky plácám. Někdy je to lepší nebo se mi to aspoň zdá a někdy mám pocit, že by takhle bylo i bez léků. Tak ti fakt nevím. My máme "jen poskakování a takové šmidlání dlaní přes obličej" - to dělá, když potřebuje poskakovat a zrovna se to moc nehodí. Je to boj, stále doufám, že po pubertě bude líp.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » pát 19. srp 2011 7:32:52

Ahojte všetci! Hlásime sa po 3-mesačnej vitamínovej liečbe.No bola to riadna bomba ako vitamínová, tak aj finančná, ale čo by sme neurobili pre svoje deti, že? Môj syn je 2 týždne bez vitamínov, lebo bol s otcom na dovolenke, tak som sa obávala, či ho to tam nechytí, ale prišiel OK, vysmiaty.Nechcem tým povedať, že je to na 100%, možno iba na 90, ale je to super.Napíšem do Anglicka ako teraz postupovať ďalej, myslím si že nejaké udržovacie dávky bude musieť ešte brať, mám veľké obavy čo prinesie nový školský rok....uvidíme.Prajem všetkým rýchle uzdravovanie:)

Petula1982
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petula1982 » sob 03. zář 2011 17:15:15

...to mi pripomina detstvi, kdy nas teta krmila rybim tukem...nedavno jsem zacla brat taky rybí olej v kapslich...jenze mi to nedelalo dobre na travici soustavu... :( horcik mi taky nedela dobre, pritom ho musim brat, jednak na srdce a jednak to dela dobre i na nervovou soustavu...zase zazivani....clovek chce vylecit jedno ale vyvola si tim zase neco jinyho... 8-)

Soňa

Příspěvek od Soňa » pon 12. zář 2011 9:25:42

Ahoj všem, po dlouhé době se zas ozývám...nějak nebyl čas...práce s miminkem. Už je to ale lepší, máme režim :D .
Co se týká Filipa - stav stále stejný, neměnný, tiky stejné. Bere Abilify, Haloperidol a já teď přemýšlím, jestli vysadit nebo ne? Ten jeho stav s léky i bez nich mi přijde dost podobný, ale mám strach, že vysadíme a bude hůř...

Mich

Příspěvek od Mich » pon 12. zář 2011 12:33:41

Ahoj zuzumiso,
gratuluji, že ta vitamínová léčba tak zabrala! Mohla by si nám sem napsat postup, co je k této léčbě potřeba a jak správně při ní postupovat? V čem spočívá? Bylo by dobré, kdyby to vyzkoušelo více lidí, třeba bychom potom zjistili, že je to recept na tiky, nebo minimálně, že se tím dají tiky snížit na únosnou mez. Díky Moc.

Ještě se chci zeptat těch, kteří berou rybí tuk Eye Q, jak Vám to zabírá? Pozorujete nějaké změny k lepšímu?

Andrea

Příspěvek od Andrea » čtv 22. pro 2011 8:29:30

Ahoj všem,
chci se zeptat těch kdo berou Abilify po jak dlouhé době jim lék zabral a zda k němu berete ještě nějaký jiný, další lék. Náš Filip ho bere už třetí týden, ale zatím teda nic moc. Mám spíš obavy, že dr, přestřelila s dávkou (5mg) když hledám na jiných forech začíná se s 2,5mg- 3mg a po 14-ti dnech se zvyšuje ... už fakt nevím co si myslet.
Taky ho nasadila místo Haloperidolu, tak nevím, zda to zhoršení není známkou totho, že mozku došlo, že už tam to "háčko" není...
Děkuji všem za informace.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » čtv 22. pro 2011 10:49:25

Andreo,
Vojta, když měnil Haloperidol za Abilify, měl mezi tím pauzu asi 14 dní, aby se vyčistil. Taky si pamatuji, že jsme titrovali - což šlo strašně špatně. Začínali jsme na 2,5mg, to asi 14 dní, pak těch 5mg. Šimon má 10mg a i tam byl po týdnu nájezd z 2,5mg na 5mg, na 7,5mg až na 10mg. Nevypadalo to na žádný zázrak, ten se nekonal, ale asi po měsíci a déle jsme si uvědomili, že je méně konfliktů, řevu, výkřiků, agresivního chování. Důležité je, zda ti Filip řekne, jak mu je. Kluci kvitovali, že jim je lépe, i když mě připadali stejní. K tomu mají jen to Eye Q, to jsem už psala. Ze začátku jsem ještě dbala, aby pili šumáky calcia a hořčíku. To pak odpadlo, bylo to náročné je k tomu donutit. Vydržte.

Andrea

Příspěvek od Andrea » čtv 22. pro 2011 11:09:38

Pavli díky moc. Ty nikdy nezklameš a hned člověka podržíš.
Já nepřestávám doufat, ale myslím, že naše dr. prostě zmrvila tím rychlým vysazením a nasazením tu účinnost. Aby člověk měl pomalu psychiatrické vzdělání, aby si to mohl ošéfovat. Vůbec k ní nemám důvěru v tomto směru.

Odpovědět