Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Andrea

Re: Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

Příspěvek od Andrea » ned 05. čer 2011 7:53:53

Soni díky. Já se nějak radši neraduju. Mám mu ted měnit Zoloft za ten Fevarin a docela se bojím, je to maras. Ale zase se bojím nedat mu nic. Nerada bych ho rozhodila.
Tiky zmizly úplně. Trvalo to ale 14 dní a ze začátku byl tikově dost zhoršený, plus ty křeče a halucinace a šílená spavost. Já už nedoufala, že mu to zabere. Pak najednou nic. Ještě mívá nutkání, že prsty jakoby ve vzduchu opisuje kružnici. Ale to je nic.
Haloperidol dostal poprvé asi v 7-mi letech. To jsme ještě nevěděli, že má TS a tenkrát se začal dusit a měl křeče, takže to po dvou dnech přestal brát. Tenkrát mu dr. napsal, že má brát 2x denně 15 kapek a já mu dala jen 5. Od té doby jsem se Haloperidolu bránila, protože je to nejstarší lék s nejvíce vedlejšími účinky. I teď mi z toho není dobře, ale prostě už si potřebuje odpočinout a doufám, že v mezičase najdu něco méně invazivního.
Jinak je ted fakt jak dvojka máslíčko. Sám od sebe pomáhá, malé nachystá snídani nebo svačinku... nenadává tátovi. Takže zatím dobrý.

Soňa

Příspěvek od Soňa » ned 05. čer 2011 8:10:40

Andrej, prosím tě, ještě jeden dotaz. Kolik Filip váží? My když měli ten Haloperidol, tak jsme titrovali a skončili na 10 kapkách, pak Doc. Malá řekla, že už to nezabere a byl by otupělý, tak jsme vysadili. Já už taky nevím, co s ním. Abilify nic moc...

Andrea

Příspěvek od Andrea » ned 05. čer 2011 9:10:13

Soni Filip má něco mezi 42-45Kg... nevím, dlouho se nevážil. Měří 163cm.
Ale naše dr. mu prostě narazila šílenou dávku (ta se s tím nemaže :roll: ) od začátku a já ji nedala... teď je na těch 16 kapkách na den. Měl mít 24 kapek... co mi vadí, že to bere 3x denně a docela to bude přes léto opruz.

Soňa

Příspěvek od Soňa » ned 05. čer 2011 10:03:23

Tak malej to bral jen ráno a večer. My jdeme k psychiatře 20.6. Nevím, jestli zůstat u Abilify, zkusit ještě vydržet, ale bere to už dva měsíce. Nebo to vyměnit za něco jinýho...Tak si užíváte klidu, viď?

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 05. čer 2011 20:33:36

Zdravím ženy,
reaguji, Soňo, na Abilify. Mí kluci se po Abilify také nezbavili tiků, Vojta je na 5mg a Šimon na 10mg. Já už nic nevnímám, ale přijeli jsme po zimě na chatu a všichni kluky chválili, jak jsou lepší. Jen já vím, co vše jim ztěžuje život, ale na lidi působí klidnějším dojmem. My jsme už deformované.
Přijeďte do Prahy v sobotu, ať to probereme ústně. Ondšej bude při ruce a můžeme se ptát a ptát.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » pon 06. čer 2011 7:48:06

Ahojte holky! Tak sa znovu hlásime zo Slovenska.Sme takmer 3 týždne sme na diete a vitamínovej liečbe.Máme lepšie obdobie a dúfam, že to tak zostane.Spomínali ste tu Fevarin.My sme ho brali, účinok sa dostavil tak po 2.týždňoch, bral 5mg a spal ako bábo, ale tiky nemal, iba ho odmietol užívať, lebo mu vadilo, že stále spí a to mal iba večer 5mg nič viac.Takže toľko k Fevarinu.

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 06. čer 2011 8:32:53

Zuzko super. Zrovna na vás myslím. Vydržte. Moc přeju ať se stav udrží!

Toho Fevarinu se bojím, protože příbalový leták je dosti strašidelný... opět možnost agresivity, křečí, bludů a pod. :o Mně už by asi hráblo.

Soňa

Příspěvek od Soňa » pon 06. čer 2011 20:12:33

Pavlíno, přijela bych hrozně ráda, ale jsem v osmém měsíci těhotenství a mám toho již tak akorát... Zkusím se poradit s psychiatrou, také se mi zdá klidnější, ale na tiky Abilify vliv žádný. Já už nevím, jsem z toho vyčerpaná, chtěla bych mu ulevit a nic nefunguje.

Andrea

Příspěvek od Andrea » úte 07. čer 2011 6:21:51

Ty bláho Soni, ty už jsi v 8.? Já to nechápu, když jsou těhotné ostatní ženy, tak mi to strašně letí a když já, tak... :lol:
Já vím, že je to blbá útěcha, ale buď ráda, že malej "jen" tiká. Co já bych za to dala. Já se nehrozím tiků, ale že zase začne vyšilovat. I když chápu, že tiky jsou únavné a obtěžující... ale pokud se s dítětem domluvíš, pokud je jakž takž spokojené, je to všecko mnohem snažší.
Já taky patrně nepřijedu. Ne, že bych nechtěla, ale nečekaně musíme v sobotu vyřídit něco jiného... navíc se asi budem stěhovat a manžel to chce stíhat přes léto (ha, ha), takže se bude víkend co víkend makat na pozemku... a mě se tam tak nechce. :roll:

Soňa

Příspěvek od Soňa » úte 07. čer 2011 16:39:26

Andrej a kam se stěhujete, do baráčku?

Odpovědět