Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Andrea

Re: Aripiprazole (Abilify) a jiné stabilizátory dopaminu

Příspěvek od Andrea » stř 25. kvě 2011 8:49:41

Kdyby měl někdo zájem občas si poklábosit online, tak budu ráda.
Můj skype je - andrea.madericova

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 25. kvě 2011 11:54:35

Andreo,
kluci sice zvládají, ale moje maminka mi řekla, že by to nepřežila. Víkend a po a út byli bez dohledu a bum. V po Vojta nechtěl do školy, že se musí dospat, babička mu dala kázání, odjel, ale po hodině si to už vyjednal a šupajdil domů. Domů měli jet včas, tj do 20h, ale přiznali 22h a to si určitě ubrali. Za rok jedu opět, tak budeme muset dát dohled na konec víkendu a rojezd týdne.
Ty to máš ale mnohem těžší, takhle na tom kluci nebyli, jen jsoun 3.

Andrea

Příspěvek od Andrea » stř 25. kvě 2011 12:03:12

Pavlíno tos mě teda nepotěšila. Já si furt namlouvám, že Filip to TS nemá tak děsné.
Ale asi má.
Nejblbější je, že jsem čekala, že s léky se mu uleví a byla to taková moje psychická berlička, ale teď se ukazuje, že léky taky nif mof...možná, že léky by byly OK. Jenže paní dr. je urputná v tom děsném dávkování... čím dál víc mám pocit, že MUSÍME jinam. Ale bojím se, že to bude to samé, akorát už pak nebudu mít kam utéct.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » pát 27. kvě 2011 14:08:45

Andreo,
neřeš, co bude pak, ale řeš TEĎ. Už jsem za ten svůj pestrý život pochopila, že se nebudu bát dopředu, karty života nám to stejně vždycky zamíchají jinak. Vojta se zamiloval a najednou si nestěžuje na kousání, nespí tolik hodin a i má dobrou náladu. To asi u TS hraje obrovskou roli - naladění, přístup......chtít....

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 30. kvě 2011 17:58:19

Ahoj.
Vypadá to s F. lépe. Nebere ty děsné dávky co napsala mudra (dávám mu o 8 kapek méně). Sice pořád spí víc než obvykle, ale tiky skoro zmizely a má o dost lepší náladu. Uvidíme. Stále se však cítí dost slabý a netroufá si jít odpoledne ven. Možná ještě vychytáme to dávkování a bude líp.
Jinak teda musím říct, že když je Filip náhodou vzhůru :D pořád na něj koukám. Jsem zvyklá, že pořád mele hlavou a něco vydává a on teď nic. Občas tak zlehýnka houkne. Občas zakrouží ve vzduchu rukama... občas poskočí. Ale naprosto si užívám jeho klidového stavu. Doufám, že mu to vydrží co nejdýl. A doufám, že letos si ty prázdniny trošku užijeme. Už bychom to potřebovali jako sůl... největší zlo asi opravdu dělal ten Akineton.

Soňa

Příspěvek od Soňa » pát 03. čer 2011 14:21:14

Andrejko,
četla jsem na tvém blogu, že je F. lépe. To je moc dobře. Kolik tedy nakonec kapek Haloperidolu berete?

Andrea

Příspěvek od Andrea » pát 03. čer 2011 18:34:27

Soni bere 6-4-6 kapek. Zkusím ještě ubrat tu odpolední dávku. Zdá se dobrej.
Jen mu mám změnit Zoloft na Fevarin ale bojím se toho léku. Zas se bojím Zoloft jen tak vysadit a nedat nic.

Soňa

Příspěvek od Soňa » pát 03. čer 2011 21:27:33

My Haloperidol taky zkoušeli. Vloni a nic. Ale je fakt, že jsme skončili na deseti kapkách, nebyl vidět žádný účinek, tak jsme vysadili.
No a jak Filda funguje ve škole? A on sám...cítí se dobře. A co koprolálie, taky zmizely?

Andrea

Příspěvek od Andrea » sob 04. čer 2011 12:51:39

Soni ve škole dobrý. Dokonce moc. Je strašně hodný a soustředí se. Fakt je jako by ho vyměnili. Uvidíme jak dlouho nám to vydrží. Od těch 11 let co se tak hrozně zhoršil na tom nebyl takhle dobře. Nemá žáden problém. Koprolálie zmizely už dřív. I bez léků, odešel jim ze třídy kluk co strašně sprostě mluvil a on to přestal používat, nadával jen manželovi, ale to podle mě byla normální pubertální agrese, protože ty nadávky byly účelové...
Já ani nečekala, že se zlepší tak moc. Až mě to děsí... jestli unesu pak nějaké zhoršení...

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 04. čer 2011 19:36:37

Tak to je skvělý, moc vám to přeju. A vy jste nikdy předtím Haloperidol nezkoušeli? A tiky zmizely tedy úplně?

Odpovědět