Intuniv

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Miroslava
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. dub 2016 10:41:05

Intuniv

Příspěvek od Miroslava » pát 15. dub 2016 8:06:22

Zdavím,
máme desetiletého syna s TS, ADHD a navíc Aspergerem. Bral Tiapridal, pote co pozbyl učinku, tak měl Abilify, který zabíral docela dobře na tiky, ale začal mít problémy ve škole s výbuchy vzteku, soustředěním a tak jsme zase zkusili Tiapridal, pak zase Abilify, které už napodruhé moc neúčinkovalo a pak jsme se rozhodli pro hospitalizaci, která zatím mnoho nepřinesla. Momentálně bere Rorendo, ale bez valného účinku.
A teď proč jsem se sem rozhodla napsat. Doktor Theiner z Brněnské FN nám řekl, že v zahraničí je lék jménem Intuniv, který bychom mohli na synovi zkusit. Je u nás schválený, ale bohužel se sem nedováží, protože je tu prý malý trh. Prý by měl mít účinky jako Haloperidol, ale bez nežádoucích účinků. Tak jsme souhlasili, že to zkusíme, ale potrvá asi 2 měsíce, než se vyřídí papírování a lék sem přivezou. Podle pana doktora by měl být náš syn první, na kom to tu vyzkouší. Pokusím se pak napsat, jestli to zabírá. M

Etman
Příspěvky: 2
Registrován: pon 05. srp 2013 21:03:51

Re: Intuniv

Příspěvek od Etman » stř 20. črc 2016 19:19:35

Dobrý den paní Miroslavo,
zajímalo by mě, jestli už jste zkusili Intuniv a jaké to má účinky?

Miroslava
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. dub 2016 10:41:05

Re: Intuniv

Příspěvek od Miroslava » čtv 15. pro 2016 9:09:50

Dobrý den,
dlouho jsem tu nebyla, tak se omlouvám. Pořád řešíme školu a poruchy autistického spektra, tak ty tiky už jen bereme jako bonus. :)
Intuniv po nějakých peripetiích došel asi v červnu, ale kvůli škole jsme jsme synovi nechali dobrat to Rorendo a o prázdninách jsme léky na dva týdny vysadili. Bylo to hodně zajímavé, jakoby ožil, ale zároveň začal být strašně hyperaktivní a neustále poskakoval a pak začal i koktat, což se nám pak podařilo zmírnit.
Takže Intuniv jsme nasadili po těch dvou "veselých" týdnech. Začal brát 1 denně a po týdnu žádný účinek (náš syn má sice jen 10, ale už váží - taky díky medikaci přes 50kg), tak jsme zvýšili dávkování a projevy hyperaktivity a tiků se zmírnily. Žádný zázrak se nekonal, jestli to jako laik můžu posoudit, účinky to má srovnatelné s Abilify, ale bez těch nežádoucích účinků jako je u nás právě nárůst hmotnosti kvůli zvýšené chuti k jídlu.
Jenže když jsme se rozhodli, že budeme pokračovat s Intunivem a naše paní doktorka zažádala o novou dodávku, tak je tu zase problém, protože potřebujeme vyšší dávkování, tudíž celé to papírování musí paní doktorka projít znova a už to i jednou zamítli, tak od září čekáme a jsme zase na Abilify. A pomalu se smiřuju s tím, že nám to nepošlou, protože jedno balení stálo necelých 12 tisíc korun, tak se možná i pojišťovna cuká.

Přeju všem hodně sil a hlavně hodně lásky pro ty naše zlatíčka, protože to je to co potřebují nejvíc a pěkné a klidné Vánoce. M.

Odpovědět