Kdy je potřeba již prášků?

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
elkatulinka

Kdy je potřeba již prášků?

Příspěvek od elkatulinka » pát 22. lis 2013 15:17:21

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Mám 8.letého TS klučinu. Chodí do druhé třídy. První třída se dala ještě zvládnout, musel se naučit "jen" číst, psát a počítat do 20, ale měl na to celý rok. Scény se tedy zmírňovaly s tím, jak se učivo postupně naučil a nic jiného nepřibývalo. Ke konci školního roku už to bylo náročné, scény, únava, ale to mají kolikrát i ostatní děti. Ve škole má asistentku, o kterou se dělí s klučinou s Aspergrovým S. Je to boj, někdy dost šílený. V září nastoupil do školy, makal jak o život, ale ke konci září už začaly problémy, které jsem očekávala až ke konci školního roku. Scény s domácí přípravou, jsou to hodiny, i když se jedná třeba o 10min.domácí úkol. Ráno trvá hodinu, než vstane z postele. Ve škole začíná mít i problémy s chováním. Bývá dost často provokován okolím, zároveň ale provokuje i on sám. Začínám mít pocit, že to je nad moje síly. Tiky fyzické a vokální jsou pro něj i pro okolí únosné, někdy ho otravují, je smutný, ale neupadá do nějakých depresivních stavů.
K mé otázce :-) Nevím, kdy je lepší pro dobro dítěte i jeho okolí ( mám 3 děti, zbývající 2 jeho chování začínají pociťovat velmi negativně :-() začít podávat prášky a jaké. Děkuji. Lucie

Odpovědět