Léčba- je nutná?

rady, tipy, zkušenosti
Petra

Re: Léčba- je nutná?

Příspěvekod Petra » Stř 19. Zář 2012 21:09:43

Ahoj Hanko,
Handle terapie nám pomohla hodně ze začátku, tiky téměř ustaly i Matyho chování bylo více "normální". Ale teď už taky nejspíš nezabírá. Mám pocit, že si tělo zvyklo a tiky jsou zpět. I když na druhé straně Maty sám občas cvičení Handle vyžaduje, nejspíš sám cítí, že mu to v něčem pomáhá. Udělali jsme asi 3měsíční pauzu, teď se ke cvičení pomalu vracíme a uvidíme, jak zareaguje. Jinak psychofarmaka taky odmítám. Myslím si, že pokud to jenom trochu jde a dítě svůj život zvládá i s tikama, pak bych do léků nešla.
Držím pěsti, ať je lépe.
Petra

Pavlína Radová

Příspěvekod Pavlína Radová » So 23. Bře 2013 23:35:04

Zdravím,
na afekty a poruchy chování myslím, léky pomohou. Utlumí, to je pravda, ale utlumí i ty afekty. Poslední zkušenost z ledna, kdy se Vojta "samovytočil", chtěl utéct, byl jak v raptu. Přemluvila jsem ho, aby si vzal léky a do 20 minut byl jako beránek. Ano, byl utlumený, ale ne tak, aby to bylo znát. Rodina, která přišla na návštěvu, nic nepoznala, a Vojta zvládnul rodinnou sešlost.

Soňa

Příspěvekod Soňa » Po 30. Pro 2013 11:39:00

Ahoj všichni,
my v tom zase nějak lítáme, to asi ty Vánoce, málo pohybu a sezení u počítače. Proto jsem zas nalomená po cca 2 letech jít do léků.
Předtím bych ale přeci jen chtěla zkusit vitamínovou léčbu, a proto prosím ty, kteří ji mají úspěšně za sebou, zda by mohli napsat něco více, já už se tedy tady v tom moc neorientuju.... Moc děkuju.

Hanka

Příspěvekod Hanka » Stř 24. Srp 2016 9:39:51

Zdravím všechny. Chtěla bych se zeptat, jakou léčbu Vaše děti aktuelně užívají a zda zabírá, jsou nějaké novinky? My jdeme už 6 let cestou alternativ (kineziologie, cranio-sakrální masáže, joalis detoxikace), na určitou dobu vždy zabere, ale pak se tiky vrací, zhoršují, jsou nové. Aktuelně má dcera 12 let, dospívá a strašně se zhoršila. Nastoupily jí výrazné korpolálie, to je teda mazec, křičí to mezi lidma. Nejhorší je ale stále špatná nálada, vztek, její pocity nepochopení, i když v rodině se velmi snažíme. Psychofarmaka odmítá, já se bojím vedlejších účinků, i když to už bych překonala vzhledem k jejímu strašnému stavu. Odmítám ale na ní zkoušet něco, co nejenže způsobí ještě více problémů, než se kterými už zápasí teď, ale navíc nepomůže. Nedočetla jsem se zatím nikde, že by někdo nad některým z léků jásal a řekl: jo, pomáhá to, jsem klidnější a je mi dobře. Můžete, prosím, reagovat? Děkuji.

6858

Příspěvekod 6858 » Po 26. Pro 2016 20:07:20

Dobrý den, máme dceru Elišku, teď jí bude 9 let a k motorickým tikům se přidaly i vokální, cca tak měsíc, je to tedy mazec, každý den nové a nové zvuky. Nejprve opravdu hrozně křičela, bála jsem se, že přijde o hlasivky, potom chrochtání, opičí zvuky atd. Zatím jsme léky vždy odmítali, ale teď nás to nějak vyděsilo a začali jsme dávat Tiapridal (5 kap.ráno, 5 kap.večer), v podstatě je to deset dnů, ale mám pocit, že je to vše spíše horší. Pomohl vašim dětem tento lék? Není to tak, že pokud začnou jednou něco užívat, musí se pak už jen přidávat další a nebo nové léky? Jsme z okolí Prahy a kdyby jste měl někdo děti v podobném věku se zájmem o seznámení- mezi nima (porozuměmí u dětí se stejným problémem), budeme rádi. Jana T.
jatrp@seznam.cz

Ludka

Příspěvekod Ludka » Po 09. Led 2017 21:39:08

Dobrý den
mám 11-tiletou dceru, motorické a vokální tiky. Hledám pro ni kamarádku se stejnými problémy na dopisování a povídání si.
Prosím ozvěte se mi, i já se ráda podělím o zkušenosti s léky, výchovou apod.Luďka D.
ludka.doubkova@centrum.cz

Vrátit se na “Farmakologická léčba”