TS

jak diagnostikovat, diagnostická kritéria, postupy, zkušenosti, chyby v diagnóze, jak dlouho trvalo, než jste se vaši diagnosu dozvěděl/a?
Odpovědět
asi

TS

Příspěvek od asi » ned 05. pro 2010 14:15:15

.
Naposledy upravil(a) asi dne sob 18. úno 2017 21:23:54, celkem upraveno 2 x.

Petra

Re: začalo to ve 3 letech a v jeho 12 letech diagnostikován

Příspěvek od Petra » ned 05. pro 2010 22:13:14

Dobrý den, Andreo,
našemu synkovi je 6 let a také nás hodní od čerta k ďáblu, nejčastěji slyšíme ADHD jak vyšité s přidruženou tikovou poruchou, na dotaz o TS jen krčí rameny nebo říkají, že na stanovení diagnozy je čas :| na jednu stranu mám stále naději, že "to" vše přejde a bude dobře, na druhé straně po načtení všech dostupných článků, příspěvků rodičů a apod. jsem přesvědčená, že má synek určitě TS - takže jakási schyzofrenie :D jak jste se v Praze objednali? Jsme z Brna, byli jsme také na jedné klinice u nás, uvedené zde a nedozvěděli jsme se nic. Z netu mám více informací, než jsme získali u lékařů. Na diagnozu tedy stále čekáme, ale také stále doufáme...

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 05. pro 2010 22:26:57

Souhlasím s Andreou, že se mi stanovením dg velmi ulevilo. Je dobré věci nazývat pravým jménem. Naděje, že z toho vaše dítě vyroste je hezká, ale brání nám v přijetí našeho dítěte se vším všudy. Naděje nám zůstává v tom, že se s tím naše dítě popere, když bude vědět, s čím se to vlastně pere. Přeju všem, aby měli štěstí na doktory, kteří stanovují jasné dg.

asi

Příspěvek od asi » pon 06. pro 2010 21:10:02

...
Naposledy upravil(a) asi dne sob 18. úno 2017 21:26:30, celkem upraveno 1 x.

irena

Příspěvek od irena » úte 07. pro 2010 13:46:45

Dobrý den Andreo!
Už jsem o tom psala.My jsme asi měli štěstí na výbornou paní doktorku, která nám hned od Michalových čtyř let dignostikovala TS a ADHD.Nejdřív to byl pro mě šok, když nám popisovala, o co vlastně jde.Ale hlavní, co nám řekla je,
že to není ničí vina.Michala po porodu oživovali, měl problémy s vyšším bilirubinem, ale doktorka nám řekla, že to by nemělo mít na nic vliv.Ve čtrnácti měl OCD a z toho jsme se taky dostali.Hlavní myslím je, nevzdávat se a věřit, že se z toho děti dostanou.Alespoň věřit tomu, že tiky budou v menší míře.Bála jsem se strašně internátu, ale mám pocit, že
když je bez nás a musí se starat sám a není závislí na naši pomoci,tak mu to jen prospívá.Držím Vám palečky!Irena

Petra

Příspěvek od Petra » úte 28. pro 2010 21:59:55

Ahoj mamky, 20.ledna jedeme do Prahy za paní Doc. Malou, tak snad nám konečně řekne, zda Matýsek opravdu trpí TS nebo je to jiná forma tikové poruchy. Už jsem unavená z toho, jak mi každý v okolí říká, co si myslí, že by to mohlo být a čím by to mohlo být...Držte nám prosím pěsti, ať se opravdu něco dozvíme. Přeji všem krásný konec roku a do nového roku hodně sil, pohody a co nejméně potíží. Petra

lenkasle

Příspěvek od lenkasle » stř 19. led 2011 10:37:11

Dobrý den,
mám také sedmnáctiletého syna s TS,ale jen s velmi mírnou formu.Má tiky rukou,které přejdou v křeči do tiku v obličeji.Dokktoři mu diagnostikovali hyperaktivitu,až po jednom článku v tisku o TS ,jsem zjistila,že veškeré příznaky souhlasí.Naše paní doktorka nevěděla nic,tak nakonec jsme nastoupili léčbu u paní doktorky E.Malé z Prahy.Léky nebereme,zkoušeli jsme lithium,ale nemělo to žádný efekt.V současné době je v pubertě a dochází k různým situacím,které nevím jestli s nemocí souvisí.Nemůžeme mu říkat několik úkolů najednou,protože udělá jen jednu max.dvě věci.v poslední době se také stává to,že často zapomíná,i věci které se staly před hodinou.Když mu něco říkáme tak nevnímá a je duchem jinde.Porad´í mi někdo,jestli má někdo také takové zkušenosti s dítětem v pubertálním věku? Děkuji moc

Chtěla bych se ještě zeptat,když je tato nemoc dědičná,je možné,že některé příznaky přetrvávají do dospělosti (je mi 37let)?
V poslední době mě trápí zapomětlivost,pamatuji si věci z mládí,ale věci,co se staly před hodinou,dnem tak mi unikají?
Děkuji moc

irena

Příspěvek od irena » stř 19. led 2011 18:35:26

Dobrý večer!
Mám skoro sedumnáctiletého syna s TS.TS má diagnostikován už od 4-5 let.Taky máme velké štěstí, že má jen mírnou formu.A chtěla bych Vás ujistit, že to že kluci jsou schopni zvládat pouze 1-2 úkoly je úplně normální. Manžel dělá to samé. A když chci po něm, aby něco udělal, tak mu to řeknu večer, připomenu ráno a někdy musím i připomenout z práce. Někdy mám pocit, že Michal je z toho všeho strašně unavený, tak ho ani do práce moc nehoním.Je prvním rokem na střední škole a s učením jsou děti přetěžováni až moc.Mám 38 let a vloni jsem byla na vyšetření cholesterolu, protože jsem zjistila, že často zapomínám. A to vyšetření jsem si nechala udělat především proto, že můj dědeček zemřel na Aizhamerovu chorobu(omlouvám se, jestli to je špatně napsané).A vše bylo v pořádku. Tak jsem to svedla na vyčerpanost a taky na dnešní uspěchanou dobu.A vůbec nic si z toho zapomínání nedělejte, protože jestli musíte zvládat
kluka v pubertě a ještě k tomu TS, chodíte do práce, k tomu např. další dítě a domácnost, tak je to na jednu hlavu ažaž.
S pozdravem Irena!

lenkasle

Příspěvek od lenkasle » pát 21. led 2011 7:46:55

irena píše:Dobrý večer!
Mám skoro sedumnáctiletého syna s TS.TS má diagnostikován už od 4-5 let.Taky máme velké štěstí, že má jen mírnou formu.A chtěla bych Vás ujistit, že to že kluci jsou schopni zvládat pouze 1-2 úkoly je úplně normální. Manžel dělá to samé. A když chci po něm, aby něco udělal, tak mu to řeknu večer, připomenu ráno a někdy musím i připomenout z práce. Někdy mám pocit, že Michal je z toho všeho strašně unavený, tak ho ani do práce moc nehoním.Je prvním rokem na střední škole a s učením jsou děti přetěžováni až moc.Mám 38 let a vloni jsem byla na vyšetření cholesterolu, protože jsem zjistila, že často zapomínám. A to vyšetření jsem si nechala udělat především proto, že můj dědeček zemřel na Aizhamerovu chorobu(omlouvám se, jestli to je špatně napsané).A vše bylo v pořádku. Tak jsem to svedla na vyčerpanost a taky na dnešní uspěchanou dobu.A vůbec nic si z toho zapomínání nedělejte, protože jestli musíte zvládat
kluka v pubertě a ještě k tomu TS, chodíte do práce, k tomu např. další dítě a domácnost, tak je to na jednu hlavu ažaž.
S pozdravem Irena!
Děkuji moc za odpověď,potěšilo mě,že to i v jiných rodinách funguje stejně.Na Vaši radu si taky nechám udělat vyšetření na cholesterol,protože mám babičku s Alzheimerovou chorobou.

děkuji moc Lenka

Petra

Příspěvek od Petra » pát 21. led 2011 22:20:46

Chci tu veřejně poděkovat paní Doc. Malé, u které jsme včera byli v Praze na vyšetření. Běhali jsme u nás v Brně od čerta k ďáblu a slyšeli stále dokola ADHD, ačkoliv jsem byla přesvědčená o něčem jiném. Paní docentka mě velice potěšila svým lidským přístupem i způsobem práce, velmi pěkně se s ní povídalo. Konečně máme diagnozu - TS s obsedantně kompulzivními rysy, jsem moc ráda, že to vypadá na mírnější formu. Zatím jsme se dohodly, že nebudeme léčit, zdá se mi to zbytečné a čas ukáže, co bude dál.
Všem rodičům držím pěsti a dětem přeji hodně sil.
Petra

Odpovědět