Záchvaty při TS

výskyt v rodině, riziko přenosu
adis1604

Záchvaty při TS

Příspěvekod adis1604 » Po 23. Bře 2015 15:10:48

Dobrý den, jsem tu nový a chtěl bych Vás poprosit o radu. Před týdnem nám psychiatrička diagnostifikovala u 5 leté dcery TS po první schůzce. Většinou jsem se dočítal, že TS se diagnostifikuje až po roce. Nicméně veškeré příznaky nemoci na ní sedí. Teď proděláváme vyšetření na EEG, neurologii apod. ale na přesné výsledky ještě čekáme. O tomto víkendu ale dostala dcera dva (pátek večer cca 20 hod. a neděle ráno v 8hod.) cca 50 min dlouhé záchvaty při kterých nejprve zvýšila činnost vokálních tiků (pokašlávání přes hlasivky) až se k tomu přidalo dupání. Po tomto následoval skoro již nepřetržitý křik, kdy jsem ji musel dát do auta a v noci s ní jezdit, dokud se neuklidnila. Tento záchvat dostala ve chvíli naprostého klidu, kdy si s maminkou hrála pohádku s plyšáky, takže nebyla vystavena žádnému stresu. Druhý záchvat dostala v neděli v 8 hod. ráno při snídani, kdy opět nebyla vystavena žádnému stresu. Pouze snídala a u toho se myslím dívala na pohádku. Během pár vteřin začalo zase dupání, takže jsem ji opět musel posadit do auta a jezdit s ní za šíleného křiku. Jen dodám, že bydlíme v paneláku a už za námi byli 2x sousedi, které jsem o problému předem informoval. Nicméně ikdyž jim je to líto a chápou nás, tak nám sdělili, že společné soužití asi do budoucna nebude možné. Bojím se každého dne, aby nepřišel další záchvat. Nikde jsem se o tomto problému nic nedočetl. Máte někdo podobnou zkušenost a dá se s tím něco dělat. Mockrát Vám děkuji za odpověď.

Vrátit se na “TS a dědičnost”