Očkování a zhoršení TS?

vaše dotazy na lékaře, psychology, výbor sdružení a administrátora webu
Odpovědět
Andrea

Očkování a zhoršení TS?

Příspěvek od Andrea » čtv 14. dub 2011 9:08:49

Zdravím,
mám dotaz jak na pacienty, rodiče tak i lékaře.
Může očkování zhoršit projevy TS?
Já věřím, že ano. Vždy po očkování se tiky přechodně zhoršily. Filip má 14 let a musí na přeočkování proti tetanu. Uvažuju, že to odložím. Ale asi budu potřebovat pro dr. nějaké podklady, že nejde jen o můj dojem.
Jaké jsou Vaše zkušenosti a názory? Děkuji.

Lda
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Očkování a zhoršení TS?

Příspěvek od Lda » pát 15. dub 2011 8:52:29

Ahoj Andreo,

ja byl preockovan proti tetanu a pred pul rokem jsem byl po treti ockovan proti zloutence. Zadne zhorseni jsem nepocitil.

Mam dojem, ze to na to nema vliv. Ledaze by ockovani ovlivnovalo dopaminove receptory v mozku, ale vetsinou se ockovani mozkovych cinnosti moc netykaji.
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Jakub

Příspěvek od Jakub » ned 17. dub 2011 10:13:27

Andreo,

od velké škodlivosti některého očkování, a především tetanu,se odráží Dr. Elmiger, viz.
http://www.jelmiger.com . O tom jsem psal více v osobních zkušenostech s alternativní medicinou.

On tvrdí, že některé očkování je pro tělo, především dětské, takový šok, že to může iniciovat nebo zhoršit řadu poruch.

Podle našich zkušeností s léčbou u Dr. Elmigera je to možné. Odseparovat očkování od ostatních vlivů bych si však netroufal.

Jeho knížka (viz odkaz na jeho stránkách - existuje i v angličtině) se docela hezky čte.

Tady je každá rada drahá.

Jakub

Andrea

Příspěvek od Andrea » úte 24. kvě 2011 8:32:59

Láďo. Pokud jsem dobře sledovala tvůj příběh... ty jsi se přece nedávno hodně tikově zhoršil a začal jsi poprvé užívat léky... nebo se mýlím? Nepřemýšlel jsi třeba o tom, že to je stopou z očkování?

Já na tom polském foru našla poměrně hodně rozhořčených matek, které děti už očkovat nedají, protože ač byli stabilizovaní, tak po očkování se brutálně propadli. A byli to děti právě ve věku našeho Filipa.

Problém jsem vyřešila tak, že jsem napsala mail do očkovacího centra v Motole a popsala jim problém našeho Filipa. Paní dr. odepsala, že mu máme nechat odebrat krev na protilátky proti tetanu (protože mohou v těle přetrvávat mnohem déle) a dle hladiny protilátek buď můžeme očkování odložit, zrušit nebo očkovat min. dávkou či méně agresivní vakcínou. Prozatím jsme tedy odložili pigáro do listopadu.
Naše mladší má ted jít na trojkombinaci v 10- ti letech a jelikož je taky hodně nemocná, tak nechám očkování za1. odložit a za 2. bude dostávat každou vakcínu zvláště, protože ty trojkombinace jsou strašně zatěžující pro imuitu a NS. Ono všecko jde. Jen aby člověk pořád bádal a pátral a vyptával se.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 25. kvě 2011 11:59:02

Andreo,
já jsem klukům nedala navíc ani jedno očkování než je povinné. Každé očkování je zátěž organismu, a proto u našich dětí, které jsou už permanentně zatížené, je to horší. Tak to vnímám, a proto tento můj postoj aniž bych něco o tom studovala.

asi

Příspěvek od asi » pát 27. kvě 2011 17:05:53

...
Naposledy upravil(a) asi dne sob 18. úno 2017 21:28:04, celkem upraveno 1 x.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » pát 27. kvě 2011 20:47:56

Gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!

Hanka

Příspěvek od Hanka » pát 21. bře 2014 10:13:06

Zdravím všechny soupustníky TS. Desetiletá dcera má absolvovat očkování proti tetanu. Prosím o zprávu, zda jste Vy či Vaše děti absolvovali bez problémů. Vzhledem k závažnosti onemocnění si netroufnu neočkovat, na druhé straně se obávám výrazného zhoršení, které je s očkováním spojováno. Moc děkuji za reakce.

etericka

Příspěvek od etericka » ned 18. kvě 2014 20:23:11

ahojte,
ja som náš pribeh napisala pred par dnami, a suvisi hlavne s očkovaním. Ja si stojim za tým,že nám Tiky očkovanie vyvolalo,alebo minimálne bolo spušťačom . My už neočkujeme a mame na to poriadny dovod , po 3 . hexavakcine sme mali kopec neurologických ťažkostí , z mojho zdraveho spokojneho dieťatka sa stalo nepokojne klbko ,ktore trpelo nočným krčovitým plačom,zašklbami ramien, striasal sa akoby od zimy, potom sa v 2-3.roku objavili rozne grimasy , zvuky,pokasliavanie , hmkanie , posledne 2 roky krutil ramenami, počas chodze vyskakoval .... vedela som,že su to tiky ,ale Touretta mi vylučovali . Malý je nervak, rozčuli ho hocčo, je puntičkar, ma ritualy , cela rodina je v napätí z jeho nečakaných bezpredmetných výbuchov ... mali sme podozrenie na autizmus,to sa vylučulo , tak som bola na tom že ho zle vychovávame , snad sme malo dosledný - vzapäti mi zas napadlo, že mu nedavame volnosť a az pred 2 týždnami,ked začal gulať očkami som sa zlakla,ci nezacina mat nejake epilepticke stavy. Zasli sme k dobremu dets.neurologovi ,natočili EEG a stanovili TS .

Tolko moj nazor , očkovanie beriem ako rusku ruletu , uz sme raz na to doplatili ...

Odpovědět