Proč jsou tiky, ADHD, OCD, dyslexie, a další příbuzné

teorie, hypotézy, fakta, názory
Odpovědět
Jakub

Proč jsou tiky, ADHD, OCD, dyslexie, a další příbuzné

Příspěvek od Jakub » pát 18. úno 2011 11:39:47

Rozhodně není a nebylo mou ambicí stát se spisovatelem na portálu, který je z definice pochybný a nesympatický, a který skoro nikdo nečte. Nicméně osud na mne chrlí podněty, které sem nemohu nedat.

Včera jsem dělal úplně něco jiného a vyskočil na mne následující link http://whatmakesjennytic.com/?p=151 - Mential Tick Simulation (musíte však umět přiměřeně anglicky). What makes Jenny tick = proč Jenny tiká.

Ten simuluje, jak vnímá věci někdo postižený touto rodinou poruch. Tiky jsou totiž jen jedním z projevů, statisticky méně častým. Pochopíte pak třeba, jak čte dyslektik nebo proč někdo třikrát kontroluje zamčené dveře. Též pochopíte, proč jsou někdy tito lidé úspěšní, když je okolí nezničí. Musí si totiž najít jiné originální cesty pro řešení běžných věcí. To velmi pěkně vysvětluje silný dyslektik a úspěšný podnikatel Richard Branson v knize „K čertu s tím – jdeme na to“.

Mimochodem, není to v nesouladu s ortodontistickými dlahami. Zrovna ťukání na trojklaný nerv může takto působit.

Jakub

Andrea

Re: Proč jsou tiky, ADHD, OCD, dyslexie, a další příbuzné

Příspěvek od Andrea » pát 18. úno 2011 12:47:19

To nechápu. Jaké ťukání?
U dlah jde o uvolnění tlaku na trojklaný nerv. O úpravu postavení čelistí...

Jakub

Příspěvek od Jakub » ned 20. úno 2011 13:11:15

Andreo,

ťukání, tlačení, působení tlaku .. to jsou všechno příbuzná slova. Čili „uvolnění tlaku na trojklaný nerv“ je výraz obdobný výrazu „odstranění ťukání na trojklaný nerv“.

Jakub

Andrea

Příspěvek od Andrea » ned 20. úno 2011 16:17:05

A proč je to v nesouladu s ortodontistickými dlahami?

Jakub

Příspěvek od Jakub » ned 20. úno 2011 22:12:54

Andreo, já přece píšu "to není v nesouladu", nikoli "to je v nesouladu". Ten slovník jsem převzal od anglických lordů. Jakub

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 21. úno 2011 17:11:20

Aha promiň... :oops: unavená matka se začínajícími projevy dyslexie :lol:

Petula1982
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petula1982 » pát 09. zář 2011 19:45:11

:o) zasmala jsem se, dobrej konec :o) nicmene me ted neco "trklo", uz na stredni, mozna na zakladce uz, na sobe pozoruju a mam s tim problemy i v zamestnani, ze si prehazuju cisla...misto 56, napisu 65, apod., pak mi treba nevychazely priklady, nebo v praci nemuzu najit soubor, ci slozku, ktera je tvorena delsim cislem...pak vypadam, ze jsem ledabilec, pritom za to nemuzu, vidim to opravdu jinak...a prehazuju si to asi v hlave?

Odpovědět