Spojitost se streptokoky PANDAS

teorie, hypotézy, fakta, názory
Jakub

Spojitost se streptokoky PANDAS

Příspěvek od Jakub » pát 11. úno 2011 0:04:15

PANDAS = Pediatric Autoimmune Neuropsychiatric Disorders Associated with Streptococcal infections' = immunologisch bedingte neurologisch-psychiatrische Erkrankungen des Kindesalters in Zusammenhang mit einem Streptokokkeninfekt.

O infekčním původu tady ještě nic nemáme, tak zakládám na to vlákno.
viz např. http://www.tourette.de/wasist/behandlung.shtml#pand

Pavlína Radová

Re: Spojitost se streptokoky PANDAS

Příspěvek od Pavlína Radová » pát 11. úno 2011 22:57:23

Bezva článek. Líbil by se i mému Šimonovi, který se kamarádí s marihuanou a zde ji poměrně chválí.On tvrdí, že mu pomáhá, já se toho bojím. Poprvé je tam, co čtu také zmínněna Zyprexa, co ďobe můj Vojta na sebepoškozování - stále má rozkousané tváře. Nežádoucí je, že tloustne a je dost ospalý, dokáže spát 12 - 14h denně. Fakt ale takyje, že je v pubertěa to se to spalo!

Jakub

Příspěvek od Jakub » ned 13. úno 2011 14:17:23

PANDA není pouze ten krásný medvídek. Je to též bakteriologické onemocnění, které se projevuje stejně jako Touretteův syndrom. Léčí se to tuším přesně cílenými antibiotiky. Třeba má vaše dítě přesně toto. Vy do něj cpete (s požehnáním doktorů) různé Tiapry a hroutí se vám rodinný život. Přitom jde třeba jen o streptokoka a pár antibiotik. O tom je toto vlákno.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 13. úno 2011 23:31:43

To náš případ nebude, vzhledem k tomu, že to mají všichni 3, tak je to jasné. Antibiotik za svůj život už taky vystřídali hafo. Bohužel. A jejich otec to měl taky a jeho matka taky.

Jakub

Příspěvek od Jakub » pon 14. úno 2011 21:07:49

Pavlíno,

ve vašem případě je medvídek PANDA samozřejmě k ničemu. Ale jestli se široko daleko v rodině nevyskytlo ADHD, OCD, nebo alespoň dyslexie, pak bych šel do zoo s pandami úplně na začátek. V té zoo je plno podobných zvířátek.

Co se týče dědičnosti, napadla mne ještě jedna věc. Moje matka, já i dcera máme dědičné problémy se zubem špičákem (trojkou). První zub je velmi silný a mně vydržel asi do třiceti. Druhý zub si roste do dásně. Proč by se takto nemohla dědit poloha čelistního kloubu, která dráždí trojklanný nerv?

Jakub

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » úte 15. úno 2011 10:22:30

Jo, jo, budu - li úpřímná, tak já asi nějaké ADHD měla - těch poznámek o mém neklidu, vyrušování a neresopektování bylo na holčičku až až. Jenže to tehdy nikdo neřešil a já jsem byla po výukové stránce v pohodě. Na výběrové jazykovce - těch bylo tehdy jen pár - jsem měla bez problémů vyznamenání. Taky jako holka jsem asi uměla lépe vyhodnotit, kdy to stopnout. K tomu přidáme tikovou poruchu v linii otce, on byl také neklidný a problémový žák - záškoláctví.... a jsme doma. I smíření se je pokrok a trvalo dlouho. Jen by už na to mohlo něco být.

Andrea

Příspěvek od Andrea » úte 15. úno 2011 18:58:22

Jakube já jakž takž zvládnu porozumět AJ. Ale ani krapet "nešprechtím".
Vím, že jsem hrozná, ale aspoň ve skratce oč jde u PANDY a která cílená ATB jsou tam uvedena?

Jinak já měla OCD co by malinká holčička. Ale takové slaboučké. Je pravda, že moje matka je okresní hygienička a myslím, že už roky žije za hranicí normálu.

Pavlíno k té dědičnosti. Dědí se fakticky úplně cokoli. Já přemýšlela o tom TMkloubu, že zrovna u vás to maj všichni kluci, ale i tak je to možné, protože mohli zdědit po otci, babičce špatný růst lebky. Někdy neplechu udělá rozdíl jen 3mm...
Jako stejně. Řekněte mi, proč to jedné třetině zmizne. Infekce streptokoka? Z té nevyroste. ALe klidně může u jedné třetiny dojít v dospělosti během růstu, nebo po dokončení růstu, ke správnému rozpoložení TMkloubu, lebky a krční páteře.
Navíc Pavlíno kluci přece po craniosacrální terapii pociťují úlevu. To by mohla být ta správná cesta, ne?
PS: Jak je Šimonovi? Četla jsem, že měl nějakou nehodu. Přeju mu brzké zotavení.

Jakub

Příspěvek od Jakub » stř 16. úno 2011 19:37:25

Andreo,

K tvému dotazu o PANDĚ. Ten odkaz je z německého portálu, kde lékařka v přehledném vstupu shrnuje známé příčiny příznaků. Jedna z příčin, byť málo častá, je bakteriologická. Její vyloučení je součástí diagnózy TS. Jakým antibiotikem to zaléčit bych už opravdu nechal na lékařích. Lékař, který dojde tak daleko, že ví, že to má kontrolovat a případně to i pozná, ten to bude umět též zaléčit.

Mimochodem, na portálu Atosu v sekci CD pro lékaře http://www.atos-os.cz/cd/ , opakuji v sekci PRO LÉKAŘE, je několik článků rešeršového charakteru od předsedy Atosu MUDr. Fialy (a prof. Růžičky) v češtině. Sice jsem tím jen tak prolétl, ale připadají mi dobré (alespoň na první pohled). Tam se o PANDĚ též dočteš (pod slovy bakteriologický původ). Na německém portálu mají podobnou rešeršovou informaci v běžné sekci. Tím se němečtí lékaři diametrálně liší od českých lékařů; to opovrhování pacientem a podceňování jeho inteligence (přitom mnozí z nás jsou i gramotní) je relikt minulého režimu, který budeme asi ještě několik generací odbourávat.

Ty články MUDr. Fialu v mých očích částečně rehabilitovaly. Jenom částečně, protože mu zazlívám dvě věci. (1) Když je někdo předsedou jediné celostátní organizace (nota bene pro lidi takto nepříjemně postižené), tak má předsedovat. Předsedovat znamená především být manažer a organizátor. (2) Atos stále doporučuje lékaře (a předseda je zodpovědný), pro které diagnóza = dvacet minut samomluvy, léčba = předpis koňské dávky Tiapry adolescentovi bez diagnózy a komunikace s rodičem není dobrá ani špatná, protože není žádná.

Též mne napadlo, že bych rád podal návrh na změnu názvu Atosu. Mohli bychom ho nazývat APSČZ = Asociace lidí s Posttraumatickým Syndromem ze střetu s Českým Zdravotnictvím. Láďo, zkus to prosím projednat s řídící sestavou Atosu.

Jakub

Lda
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lda » stř 16. úno 2011 21:26:03

Jakub píše:Láďo, zkus to prosím projednat s řídící sestavou Atosu.

Jakube, ja jsem jenom admin. Sice chodim na schuze vyboru ATOSu, ale proto, abych dostaval ukoly. Jinak nejsem ani clen vyboru. Jsem takovy "friend" ATOSu. :)
Ale zkusim sem spis Ondru na to forum dostat. Bohuzel on silu tohoto media podcenuje.
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 16. úno 2011 22:25:10

Andreo,
nejdřív zpráva o Šimonovi.i když asi porušuji vlákno. Stále je v nemocnici 130km od Prahy, což je problém. Má rupturu sleziny, měl pád na snowboardu, spadl na led a slezina se rozpadla dost nebezpečně na 2 poloviny. Vše nám dávkovali postupně, dnes jsem za to ráda, najednou by to nešlo zkousnout. Léčí to konzervativně, hlídají ho, 14 dní je nebezpečí spuštění se krvácení, v tom případě by mu ji vzali. 14 dní to bude v pátek a Šimon je disciplinovaný pacient, tak jestli si to nezpůsobí svým tikem - bouchá se do pupíku po zatnutí břicha, tak věřím, že to ustojí. Já jsem si prodloužila pobyt na horách, abych za ním chodila, tento týden jsem tam vyslala kamaráda Šimiho (a zacálovala benzín), poslala mu noťas, tak se smířil s tím, že mu pobyt prodloužili o celý týden, domů má jít až 23.2. Na školu můžeme pěkně dlouho zapomenout, vše se zase změnilo. Dnes měli jít kluci na cranio-sacrální terapii. Vojta dostal virózu s teplotou, tak jsem tam narukovala JÁ. Bylo to moc příjemné, xkrát motala hlava během té hodiny, od té doby zívám, to prý doplňuji kyslík do NS, kterou mám prý hodně oslabenou. Moc mi potěšil pan Neškrabal svým osobním postojem ke klukům, na Šimiho prý bude na dálku působit. Bylo to poprvé, kdy jsem na nějaké takové alternativní léčbě okamžitě něco cítila. Pak mám ještě výbornou zkušenost s jinou čínskou medicínou.
Na ty dlahy jsem fakt velmi zvědavá. V létě se mi dostala do ruky vodička - z lékárny- přímo na léčbu aftů, je to i v názvu. Má to umrtvit tu šílenou nepříjemnou bolest a zároveň to dezinfikuje. Připodobnila bych to k vypalování, chvíli je to brrrrr, pak to zabere. Velký problém u mých kluků je, že cokoliv do pusy je pro ně problém. Vojta má posunutý skus, je to takový frajírek, ale tvrdí, že rovnátka mi nezvládl. Čekám na každou zprávu od tebe.

Odpovědět