TS po infektu

teorie, hypotézy, fakta, názory
Gabulca

TS po infektu

Příspěvekod Gabulca » Po 15. Pro 2014 11:54:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo máte prosím zkušenost, že se Vám projevy TS spustily po prodělané infekci? (u nás aftozní stomatitida pravděpodobně s encefalitidou, možná i se společně prodělanou angínou - streptokok?) a nyní se po každé prodělané infekci projevy velmi výrazně zhorší.... po čase se zase trochu zklidní, ale nezmizí a tak pořád dokola.... děkuji

jana5

Re: TS po infektu

Příspěvekod jana5 » Čt 04. Kvě 2017 18:55:56

Dobrý den, má dcera má projevy TS po prodělaných planých neštovicích. Nevím co s tím. ... Zkoušela jsem to řešit s lékaři ale marně.

katiperryman

Příspěvekod katiperryman » Pá 05. Kvě 2017 20:57:28

Dobry den, Jano. Chtěla bych se s Vámi podělit o naše zkušenosti. U Matese, mého syna, se začal TS projevovat tiky v 5. třídě. Po počáteční léčbě antidepresivy (to byly fáze: maminko, já chci umřít) jsme v pohodě zvládli 6., 7 a 8, třídu, Mates je děsně společenský, extrovert, děti ve třídě si zvykly, že dělá divné věci. Prostě byl trochu vznětlivý a měl tiky, no a já si tak nějak myslela, že ten Tourette není v našem případě nic hrozného. Vloni na jaře prodělal dost těžké plané neštovice. Od té doby se jeho stav postupně zhoršoval, jak tiky, tak poruchy nálad, deprese, TOC, sebepoškozování, záchvaty... Prostě nic moc, přes veškeré léky (Zoloft, Risperedal, Rivotril) a terapie jsme tak měsic víceméně v pohodě a měsíc v krizi, střídavě, ještě dost nedávno jsem nevěřila, že vůbec doděláme 9. třídu. Až zpětně jsem přemýšlela, od kterého okamžiku začalo k takovému zhoršování docházet, hledala jsem to i v literatuře, a jsou takové případy - objevení nebo zhoršení TS po planých neštovicích. Celkově po horečnatých onemocněních u Matese dochází ke zhoršení. Asi jsem Vám teď moc optimismu nedodala. Tak abych to trochu napravila: Blbě, ale zvládáme to. 9. třídu snad skončíme s velmi slušným průměrem, a přes občasné stavy naprostého zoufalství (jeho i moje) se oba učíme s nemocí zacházet, žít, užívat si života. Blbě, ale jde to.

jana5

Příspěvekod jana5 » Čt 14. Zář 2017 14:19:33

Dobrý den. Zdravím katiperryman .Ráda bych se zeptala jestli zkoušíte nějakou alternativní medicínu. Četla jste stránky o syndromu PANS nebo PANDAS a lékařce Susan Swedo na google.

Simi

Příspěvekod Simi » Pá 22. Zář 2017 15:22:11

u nás tiky začali po očkovaní ,kedy sa u syna zaktivoval cytomegalovirus ( CMV ) a pár mesiacov u neho tato infekcia prebiehala bez liečby

Vrátit se na “Příčina TS”