Spojitost se streptokoky PANDAS

teorie, hypotézy, fakta, názory
Andrea
Místo/Bydliště: Severní Morava

Re: Spojitost se streptokoky PANDAS

Příspěvekod Andrea » Pá 18. Ún 2011 10:48:31

Pavlíno držím Šímovi palce. Je to hrůza. Ale je mladej a určitě se brzy zmátoří. Pevné nervy.Obrázek

K dlahám. Píšu o nich v alternativní medicíně. Jinak pokud má Volta předkus je to jasné. Možná i proto to kousání tváří. Je tam video kluka, který měl tik, okusování rtů...
Filip taky nechce dlahy nosit. Za 1. ho tlačí a dělají se mu afty. což vypadá, že začínáme zvládat a za 2. ze všecho co má v puse se mu chce zvracet...takže potlačuje i tohle. Ale pokud nechce brát léky a pokud je mu tak zle jako mu bylo posledních pár dní, kdy tiky i nálada byly otřesné, musí něco vydržet. Pořád u něj sedím a dokola mu to vysvětluju. Na chvíli to pochopí a dodržuje. Za den, dva musíme znova rozebírat co chce.
On i třeba večer dlahy vytáhne z pusy. U telky začne nezřízeně řvát a poskakovat, obíhat nábytek a dotýkat se ho. A hřeší na to, že prostě ví, že jak ty dlahy dá zpět, tak to za chvíli zmizí...ale je trouba. Čím poctivější bude, tím dřív se jich může zbavit a třeba se i dřív dostaví nějaký větší efekt. Protože ač to je lepší, tak pořád je dost utikaný. Já nevím. Já na jeho místě bych udělala cokoli, aby mi bylo lépe a to, že se mi uleví by mě nakoplo tak, že bych už ty dlahy nevyndala vůbec.

Pavlína Radová

Příspěvekod Pavlína Radová » Pá 18. Ún 2011 23:17:02

Andreo,
dobře chápu, že ty dlahy nejsou napořád? Píšeš, že by se jich mohl zbavit? Vysvětli, prosím. Pouštěla jsem si ukázky, ale moje porozumění AJ rodilým mluvčím je mizivé. Dík

Andrea
Místo/Bydliště: Severní Morava

Příspěvekod Andrea » So 19. Ún 2011 8:30:53

Pavlíno s porozuměním to mám taky horší. Dopřekládá mi kamarádka žijící v UK.
Náš ortodontista mi potvrdil, že i podle pilotní studie je u dětí větší naděje, protože rostou,že dlahy budou moci vysadit. Někteří dokonce po měsíci. ALe to u nás nehrozí.
Tam totiž jde o to, že lebka musí růst správným směrem, nějak současně odpředu a dolů a pak ještě dva faktory kterým nerozumím...ale týká se to i krční páteře... a když se uvolní ten čelistní kloub, tak se uvolní trojklaný nerv který vychází ze středního mozku, tam je nějaký svazek neuronů a tam poblíž jsou i bazální ganglia a ta paseka s naším milým dopaminem...( píšu strašně vědecky, vím :lol: ) a nějak se prostě upraví to postavení čelistí a lebky, tak ty děti mají šanci, že to tak už zůstane a tiky se nevrátí i přes to, že dlahy se sundají. Tam to je i vidět u některých kluků při kontrolách. Třeba po 14 dnech se za chvíli po vyndání dlah roztikají. Po měsíci už třeba ne... je to různé. Ale i někteří dospělí se tiků zbavili i když dlahy sundali. Ale ti TS měli slabší. Jinak se postupuje tak, že se postupně po uklidnění stavu o mm ubrousí dlahy a tak se postupně ta výška snižuje, čelist si zvyká a nakonec skončí bez dlah. Ale já bych je klidně, mít TS nosila zbytek života, kdyby mi to pomáhalo.
Jinak mě udivilo i to, že třeba díky dlahám mizí i agrese, poruchy učení, že ti kluci sami říkají, že jsou schopni číst. Před tím to nešlo.
No já doufám..strašně moc doufám...

ber

Příspěvekod ber » Út 09. Kvě 2017 13:23:09

Je tu jenom teorie o Pandas. Já doufám, že my jsme praxe. Mam syna (9 let). 1,5 roku měl tiky. Začalo to náhle, vysloveně z minuty na minutu. Zkoušela jsem homeopaty... Dětská doktorka nám řekla, že se s tím nedá nic dělat (TS). Já to nevzdala a našla neuroložku, která když viděla ASLO okolo 1000, tak vyslovila podezření na Pandas. Nabídla vyzkoušet léčbu antibiotiky. Bylo nám řečeno, že to nemusí být ono a na výsledky budeme čekat dlouho. Už 8 den podávaní antibiotik nastalo viditelné zlepšení. Teď je to 5. měsíc a tiky nemá žádné. Vedla jsem boj s dětskou doktorkou - zbytečná antibiotika, stejně mu to nepomůže, zbytečná vyšetření... Nevzdávejte to, pokud máte vysoké ASLO může to poškozovat i srdce!

Vrátit se na “Příčina TS”