Film a TS

TS v knihách, filmech a dalších médiích
Pavlína Radová

Film a TS

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 12. pro 2010 22:06:26

Vážení,
včera jsem se dozvěděla, že existuje film Phoebe v říši divů - rodinný USA 2008. Je o holčičce s TS. Zatím jsem neviděla, ale určitě to stojí za zhlédnutí. Filmy jsou ke stažení na www.ulozto.cz. Jsem počítačový analfabet, ale tohle fakt není problém. Těch filmů je víc. Jeden je o malíři, jen jsem zapomněla, jak se jmenuje. Bylo by prima dát dohromady seznam filmů, knih, zpráv o lidech s TS.

asi

Re: Film a TS

Příspěvek od asi » úte 14. pro 2010 17:11:26

Paní Radová, tak jsem si film stáhla a jukla na něj, moc pěkný, taková rodinná fantasy pohádka ;) hlavní představitelka je pro tu roli jako stvořená. Znám taky jeden, ale nemůžu ho nikde sehnat. Našla jsem jen ukázku na youtube. Hodně se o něm mluvilo v Polsku v souvislosti s TS, je o skutečném životě učitele Brada Cohena, který dělá přednášky o TS...je to moc hezký příběh, jen škoda, že ho nemůžu nikde najít...je opravdu moc povedený. Stejně jako Phoebe... i tenhle film je z roku 2008, jmenuje se Front of the class. Od Hallmarku. Tady je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=EuhyVHLlfXE

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 15. pro 2010 23:34:58

Díky, mrknu se. Mě zase mrzí, že jsem někam zašantročila film o malíři s TS. Sice byl na videokazetě, ale aspoň ten název. Sice měl happy end, ale jinak byl dost reálný. Film o Phoebe jsem už také shlédla. Jen jsem si říkala, jak může být matka tak vyčerpaná, to horší teprve přijde a je jen jedno to dítě.Vím, že je to film, ale vznikl na základě něčeho a někoho. Hurá, že se tím aspoň v Americe zabývají. Chvíli jsem něla pocit, že aspoň někdo ví, co je to za trápení, já to mám třikrát. Ach jo, dobrou

asi

Příspěvek od asi » pát 17. pro 2010 7:35:50

Paní Radová, byla byste skvělý případ pro scénář. Už vidím tu vaši uklízecí strategii s čokoládou v ruce, o které jste psala :lol: to by byla scénka pro Jima Careyho nebo Pavla Lišku. A co se týká Phoebe, myslím, že je to opravdu pohádková fantazie, kterou je třeba trochu brát s nadsázkou. Jak se říká jedno dítě, žádné dítě a mít doma tři chlapy, natož toureťáky, to je na síň slávy ;) . Musím Vám říct, že jsem včera v Ikei viděla jednu atraktivní blondýnku...TS jako vyšitý, lidi na ni koukali, jeden si ťukal na čelo, až mě braly nervy, jak jsem si říkala, že jsou to ,,s prominutím blbci, co nic neví,, a ona si jich vůbec nevšímala a dostalo mě, když si prohlížela zboží, manželský pár za ní a ona mimo jiné... vykřikla a oni poskočili, jakoby čekali ozbrojené přepadení...ti dva za ní byli paf a ona s noblesou popošla jinam a nic kolem ji nezajímalo...úsměvná scénka, i když s trochou tragikomiky. Ještě doma jsme se tomu smáli.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 19. pro 2010 0:18:50

Zdravím,
dovedu si to živě představit - blondýnka v Ikee - představit. Zažila jsem jednou s Kryštofem v metru mladého muže s TS s projevy v obličeji. Síla! Seděl proti nám a Kryštof, který to moc dobře znal ze svého dětství to nemohl vydržet. Nejvíc ho zajímalo, jestli to ten chlap ví, že je tureťák. Nezeptali jsme se.
Včera měl Šimon takový rozverný den - většinou je bubák. Někde něco zaslechne a to, jaký dosah mají jeho uši je neskutečné, a pak to musí opakovat. Včera mi říkal slečinko. Docela jsme se zasmáli.

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 20. pro 2010 8:00:58

Všechny zdravím,
já viděla film podle skutečného příběhu "Můj život idiota".
Jde o mladého muže trpícího TS, ale z nemoci mu zůstaly jen takové obtěžující představy, kdy se v nejméně vhodnou dobu musí s "ním" hádat. Je to částečně smolař a částečně lenoch. Nakonec svůj život plný trapasů a problémů zúročil v barech, kde vypráví svoje životní příhody, více či méně vtipné, publiku. Na konci filmu je ukázán skutečný aktér.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 22. pro 2010 21:32:22

Díky, pokusím se ho stáhnout. Mně moje kamarádky často říkají, ať to začnu sepisovat - jednak se z toho vypíšu a má to prý spád. No nevím, kdo by ty hrůzy četl?

Andrea

Příspěvek od Andrea » ned 13. úno 2011 13:34:15

Pavlíno, třeba já! Já už ty naše hrůzy ( ale i veselé a pozitivní zážitky) sepisuju v blogu a minimálně se mi uleví. Taky zpětně si říkám co jsem dělala blbě a snažím se to napravit. Mně osobně moc chybí to srovnání s někým, kdo to taky prožívá. Já myslím, že by to četla spousta lidí a spoustě lidí by to pomohlo.

asi

Příspěvek od asi » ned 13. úno 2011 13:53:57

Já asi taky začnu ;) chodím pořád ke dveřím, koukám do kukátka, nikdo ...ťuk ťuk ťuk, koukám, zase nikdo, opakovalo se to několikrát...říkám si, že už blbnu z věčného učení a zase ťuk ťuk ťuk...syn má nový tik...bouchá rukou o myš u PC...

kvetasdtrch

Příspěvek od kvetasdtrch » úte 08. bře 2011 17:55:25

Zdravím všechny

a přidávám seznam dalších filmů s tématikou TS. Všechny filmy jsou dostupné online na různých serverech, ale protože jsem je shlédla v angličtině (originál upřednostňuji),
tak bohužel neznám jejich české názvy:

Front of the Class (2008) - pravdivý příběh učitele Brada Cohena - VŠEM DOPORUČUJI !!!
The Tic Code (1999)
Niagara Niagara (1997)
Trainwreck: My Life As An Idiot (2007)
Dirty Filthy Love (2004)
John's Not Mad - BBC documentary
James Brown Tourettes's Syndrome (2006)

Také všem doporučuji mrknout na webové stránky mého kamaráda z USA, Marca Elliota, který působí po celých Spojených Státech jako motivační mluvčí "obhajující" toleranci vůči lidem s TS:

http://marcelliot.com/www.marcelliot.com/Home.html

S přáním krásného dne, Květa

Odpovědět