reakce a postoje blízkých k TS

jak se vaše rodina či parter/ka vyrovnává s TS, máte kvůli TS nějaké problémy v rodině?
Hanka

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvekod Hanka » Stř 27. Ún 2013 14:34:17

ahoj Yucco,
jinak je to asi u partnerů, jimž se snažíme být pouze oporou, jinak je to u dětí, pro které bychom dýchaly a jejichž problémy na nás dopadají celou svou vahou. Dcera TS trpí a stavy, kdy je hodně rozhozená, roztikovaná, ovlivňují atmosféru a trápení celé rodiny. Je na Vás, abyste zvážila, zda jste riziko tohoto postižení ochotna podstoupit, neboť "náhoda je blbec" a genetická dispozice tu je. Jste ochotna dívat se, jak všemožné zvuky vydává, nadbytečné pohyby vykonává, v těžších případech si např. i ubližuje Vaše vlastní dítě? Jste připravena na posměch spolužáků, ztížené nacházení místa mezi vrstevníky, střety s vyučujícími, kteří jsou dnes možná poučeni, ale ne všichni ochotni a způsobilí s různými postiženími zacházet? Často se přidružují poruchy chování, dcera je přes snahu okolí často výbušná a zlá i na své nejbližší. Pokud toto zvládnete, neváhejte. Také pokud jste přesvědčena, že Vás vztah za to stojí. Vím, že jste chtěla slyšet něco úplně jiného, ale taková je realita.

Iveta

Příspěvekod Iveta » Pá 01. Bře 2013 13:32:27

Dobrý den,
píšu diplomovou práci o TS. Nebyla byste prosím ochotná mi anonymně odpovědět na otázky týkající se výchovy dítěte s TS? Prosím ozvěte se mi na email - Bukvovai@seznam.cz
moc by mi to pomohlo, je opravdu velmi těžké najít v okolí dítě s tímto syndromem
děkuji za pomoc
Iveta

Pavlína Radová

Příspěvekod Pavlína Radová » So 23. Bře 2013 23:17:13

Ahoj,
takhle vůbec nepřemýšlej. Co se má stát, tak se stane. Nepořídíš si dítě s tureťákem ze strachu - co kdyby- ale může se stát, že s někým jiným bude ještě hůř. Musíš věřit a cítit to. Řiď se srdcem!!! Držím palce.

Věra Anežka

Příspěvekod Věra Anežka » So 29. Črv 2013 18:07:02

Zdravím.Toto téma mě taky docela zajímá.Před 2 lety jsem se vdala.Píšu to v příspěvku v červnu roku 2012.Když jsem brala léky,které mi pomáhali tak jsem byla podle mého bývalého manžela normální.Pak jsme uvažovali o miminu.No a já si nechala změnit léky,které mi vůbec nepomáhali a chovala jsem se jinak než když jsem s manželem chodila.Ale říkala jsem si že to je jen přechodný a že to vydržím.Manžel mi sliboval že mě v tom nenechá.Potom co jsem měla nové léky mi začalo být špatně a nebyla jsem tak výkonná.Což manžela štvalo,navíc se nezapoměl všem chlubit že jsem na psychiatrii.No a samozřejmě se tím chlubil i v práci.Pracuje jako obsluha mycí linky u čsad v Mělníku,kde jsme spolu bydleli.No a v práci byl v kontaktu s řidičema autobusů.Ty mě začali pomlouvat a když jsem s nima jela do Prahy do práce,tak měli blbý kecy.No a došlo to tak daleko,že po půl roce podal žádost o rozvod.V tý žádosti uvedl věci.kterýma mě akorát očernil a udělal ze mě neschopnýho psychopata.Moje rodina máma mi tvrdí že je blbej a že já si to nemám vyčítat.Že to moje nemoc nezavinila.No,a ségra si myslí že jsem lempl.A nechápe že je to nemoc za kterou nemůžu.Není schopná to akceptovat a když s ní mluvím,tak mě akorát kritizuje a buzeruje. a nebere moje obhajování.Sice mám vzácné onemocnění ale to je vše.Docela se děsím momentu až máma zemře.Mám sestru ale vlastně jí nevěřím a nemůžu se na ní spolehnout v ničem.Držte se a věřte že se to dá zvládnout.Sama občas padám na ústa ale jdu dál.

Pavlína Radová

Příspěvekod Pavlína Radová » Po 08. Črc 2013 22:19:44

Ahoj,
nemáš to lehké, to my všichni, kteří má co dočinění s TS víme. Nenech se ale zmanipulovat, že ti druzí budou říkat, jaká jsi. Pracuj na sobě, sobě si nalej čistého vína a podle toho se zařiď. Držím pěsti.

Věra Anežka

Příspěvekod Věra Anežka » Pá 26. Črc 2013 10:32:16

Dobrý den,děkuji za milá slova.Dneska jsem se probrala s pocitem že nevím nic,jsem neschopná.Ta slova mě nakopla v poziitvním slova smyslu.Mám pro vás povzbuzení.Je to kousek básničky,kterou jsem napsala při odchodu z vojenské nemocnice.BOJUJTE STATEČNĚ,VŽDYŤ HÁZET FLINTU DO ŽITA JE ZBYTEČNÉ.Snad top nekomu pomůže.Hezký den.Věra Anežka :) :)

Vrátit se na “TS v rodině a ve vztahu”