reakce a postoje blízkých k TS

jak se vaše rodina či parter/ka vyrovnává s TS, máte kvůli TS nějaké problémy v rodině?
Hanka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:02:55

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Hanka » stř 27. úno 2013 14:34:17

ahoj Yucco,
jinak je to asi u partnerů, jimž se snažíme být pouze oporou, jinak je to u dětí, pro které bychom dýchaly a jejichž problémy na nás dopadají celou svou vahou. Dcera TS trpí a stavy, kdy je hodně rozhozená, roztikovaná, ovlivňují atmosféru a trápení celé rodiny. Je na Vás, abyste zvážila, zda jste riziko tohoto postižení ochotna podstoupit, neboť "náhoda je blbec" a genetická dispozice tu je. Jste ochotna dívat se, jak všemožné zvuky vydává, nadbytečné pohyby vykonává, v těžších případech si např. i ubližuje Vaše vlastní dítě? Jste připravena na posměch spolužáků, ztížené nacházení místa mezi vrstevníky, střety s vyučujícími, kteří jsou dnes možná poučeni, ale ne všichni ochotni a způsobilí s různými postiženími zacházet? Často se přidružují poruchy chování, dcera je přes snahu okolí často výbušná a zlá i na své nejbližší. Pokud toto zvládnete, neváhejte. Také pokud jste přesvědčena, že Vás vztah za to stojí. Vím, že jste chtěla slyšet něco úplně jiného, ale taková je realita.

Iveta
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. úno 2013 13:41:47

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Iveta » pát 01. bře 2013 13:32:27

Dobrý den,
píšu diplomovou práci o TS. Nebyla byste prosím ochotná mi anonymně odpovědět na otázky týkající se výchovy dítěte s TS? Prosím ozvěte se mi na email - Bukvovai@seznam.cz
moc by mi to pomohlo, je opravdu velmi těžké najít v okolí dítě s tímto syndromem
děkuji za pomoc
Iveta

Pavlína Radová
Příspěvky: 164
Registrován: sob 06. lis 2010 22:50:03

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Pavlína Radová » sob 23. bře 2013 23:17:13

Ahoj,
takhle vůbec nepřemýšlej. Co se má stát, tak se stane. Nepořídíš si dítě s tureťákem ze strachu - co kdyby- ale může se stát, že s někým jiným bude ještě hůř. Musíš věřit a cítit to. Řiď se srdcem!!! Držím palce.

Věra Anežka
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. čer 2013 16:13:00

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Věra Anežka » sob 29. čer 2013 18:07:02

Zdravím.Toto téma mě taky docela zajímá.Před 2 lety jsem se vdala.Píšu to v příspěvku v červnu roku 2012.Když jsem brala léky,které mi pomáhali tak jsem byla podle mého bývalého manžela normální.Pak jsme uvažovali o miminu.No a já si nechala změnit léky,které mi vůbec nepomáhali a chovala jsem se jinak než když jsem s manželem chodila.Ale říkala jsem si že to je jen přechodný a že to vydržím.Manžel mi sliboval že mě v tom nenechá.Potom co jsem měla nové léky mi začalo být špatně a nebyla jsem tak výkonná.Což manžela štvalo,navíc se nezapoměl všem chlubit že jsem na psychiatrii.No a samozřejmě se tím chlubil i v práci.Pracuje jako obsluha mycí linky u čsad v Mělníku,kde jsme spolu bydleli.No a v práci byl v kontaktu s řidičema autobusů.Ty mě začali pomlouvat a když jsem s nima jela do Prahy do práce,tak měli blbý kecy.No a došlo to tak daleko,že po půl roce podal žádost o rozvod.V tý žádosti uvedl věci.kterýma mě akorát očernil a udělal ze mě neschopnýho psychopata.Moje rodina máma mi tvrdí že je blbej a že já si to nemám vyčítat.Že to moje nemoc nezavinila.No,a ségra si myslí že jsem lempl.A nechápe že je to nemoc za kterou nemůžu.Není schopná to akceptovat a když s ní mluvím,tak mě akorát kritizuje a buzeruje. a nebere moje obhajování.Sice mám vzácné onemocnění ale to je vše.Docela se děsím momentu až máma zemře.Mám sestru ale vlastně jí nevěřím a nemůžu se na ní spolehnout v ničem.Držte se a věřte že se to dá zvládnout.Sama občas padám na ústa ale jdu dál.

Pavlína Radová
Příspěvky: 164
Registrován: sob 06. lis 2010 22:50:03

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Pavlína Radová » pon 08. črc 2013 22:19:44

Ahoj,
nemáš to lehké, to my všichni, kteří má co dočinění s TS víme. Nenech se ale zmanipulovat, že ti druzí budou říkat, jaká jsi. Pracuj na sobě, sobě si nalej čistého vína a podle toho se zařiď. Držím pěsti.

Věra Anežka
Příspěvky: 4
Registrován: sob 29. čer 2013 16:13:00

Re: reakce a postoje blízkých k TS

Příspěvek od Věra Anežka » pát 26. črc 2013 10:32:16

Dobrý den,děkuji za milá slova.Dneska jsem se probrala s pocitem že nevím nic,jsem neschopná.Ta slova mě nakopla v poziitvním slova smyslu.Mám pro vás povzbuzení.Je to kousek básničky,kterou jsem napsala při odchodu z vojenské nemocnice.BOJUJTE STATEČNĚ,VŽDYŤ HÁZET FLINTU DO ŽITA JE ZBYTEČNÉ.Snad top nekomu pomůže.Hezký den.Věra Anežka :) :)

Odpovědět