dotaz...nebo si spíš vyleji srdce..

přidružené poruchy (hyperaktivita, impulzivita, obsese, kompulze, rituály, deprese, úzkost, agresivita, sebepoškozování, specifické poruchy učení ad.)
Odpovědět
Monika

dotaz...nebo si spíš vyleji srdce..

Příspěvek od Monika » ned 19. úno 2012 18:23:54

dobrý den, předem se omlouvám, snad to nebude zmatečné.
Mám syna 7 letého. tiky očí už měl sem tam od 3 let. Manžel zprvu říkal, že to má okoukané od něj, ale není to tak.
manželovi TS nikdy nebylo diagnostikováno, ale jistě ho má, všechny projevy tomu nasvědčují. Jeho maminka s ním nebyla u žádných doktoru.
Zvykla jsem si na jeho projevy, chrochtání, protahování, mrkání ( křečovitého).
kdo v okolí má problém je jeho věc, na to kašlu.
Jen ted nevím, syn mi před týdnem moc plakal, že neví co to má, ale, že nemuže být chvilku v klidu, ani , když si čistí zuby.
Rvalo mi to srdce. Nechci, aby ho to tížilo, říkám mu že je to normální a pokud to tak cítí, at to dělá.
Chodí do první třídy a ted...mám to nechat být, a až si učitelka bude stěžovat, tak jí vysvětlit situaci, nebo jít někam k Mudr, nechat si to diagnostikovat a pak za ní zajít v předstihu, aby s tím počítala.
Nemluvila jsem s ni o tom, a nechápu jak vydrží sedět, protože doma, když si dělá ukol, tak píše, jde si udělat kotoul a pokračuje, nechávám ho.
U jídla je to stejné.
Když se kouká na pohádku, kde se soustředí, tak má tiky, nemá potřebu asi pohybu.
Určitě nás čekají ještě další fáze, jsem připravená....obklupujeme ho láskou, snad vše překonáme.
Má i myšlenky, které ho tíží, na vše mu říkám, že je to normální( přitom vím, že není, ale pomáhá mu to).
Mám i starší dceru, která měla tiky, když nemá je, tak zas jiné věci....od počítání, po ruzné ukoly...ale u ní si myslím, že to časem přejde. ještě mám mladší dceru a ta je zatím ok! všem držím palce !!!!!

Pavlína Radová

Re: dotaz...nebo si spíš vyleji srdce..

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 19. úno 2012 22:59:09

Moniko,
já jsem všemi deseti pro co největší informovanost. I když vy víte, proč to dělá, okolí to nechápe. A z nepochopení vznikají nedorozumění a i možné komplikace. Přimlouvám se za to diagnostikovat syna a hlavně poučit školu. Dříve budete asi muset poučit i poradnu apod. Stojí to ale za to. Tím, že to budete neřešit, tak TS nezmizí a může se na to nabalit i jiná problematika. Mým synům a i mě pomohlo to poznání o co jde a s čím můžeme počítat. Sice to hodně bolí, ale připraveným to jde o něco líp. Pusťte se do toho! Jsou bnyní různé léčby. Odkud jste? Držím palce.

ivos

Příspěvek od ivos » čtv 08. lis 2012 17:59:40

Dobrý den,mám 21rokov a prave mi po 12 rokoch diagnostikovali TS.Sám nevím či temu mám verit alebo ne.Mám vela príznakov.Je tu nekdo taky jak ja.Skúšal sem na Slovensku vela doktoru ale stretol som sa asi s dvoma co sa v živote stretli s TS víte mi poradit nekoho?Budem rad za jakukolvek radu.Dekuju

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 18. lis 2012 22:33:34

Ivo,
máme na webových stránkách seznam lékařů. Jsi - li ze Slovenska, je to náročné. Podívej se na net, snad tam někoho najdeš. Výborný je prý psycholog Mikuláš z Ostravy, nevím, zda se nezybývá jen dětmi. Držím palce.

ivos

Příspěvek od ivos » úte 22. led 2013 19:14:57

Jo ten je detský,ale našel sem si v Brne Dr.Rektorovu sem u ni objednaní,teraz si vybavujem zdravotnú poistovnu aby mi to preplatila.
Teraz mám velmi zle obdobie,tažko sa mi dých,nedokážem nič urobiť aj tento članok pišem velmi dlho :(. Viem je to divné že si tu sam pišem o svojich problémoch,ked sem píšu vetšinou o svojich blízkych ktory maju tento problem.Chcel by som sa opýtať je tu niekto stary približne ako ja (22r.) kto trpí touto chorobou? Rád by som sa osobne skontaktoval,chcem sa spýtať,ako sa s tým naučil žit? Ako si našiel prácu? Dakujem.

Monika

Příspěvek od Monika » čtv 31. led 2013 12:39:22

uz je to asi vice nez rok,kdy jsem psala ten dotaz....
Dojizdime k Mudr. Male.
Ucitelka uz je obeznamena a pro mne to byl hrozne moc narocny rok.
Uz jsem si zvykla a pereme se s tim myslim dobre.
Asentru brat nemuze, je alergicky, ted ma Kventiax a zatimto vypada ok......
Moc zdravím

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 02. úno 2013 11:39:25

Moniko, až teď jsem si uvědomila, že jsi kamarádka mojí kamarádky Simony. Já jsem ze Sokolova a nedávno mi Síma vyprávěla o Tobě a Tvém synovi, protože i já mám syna s TS. Náhoda, viď?
To je bezva, že nějaký lék zabral... My jich vyzkoušeli a nic. Je teď malý úplně bez tiků? A není po tom léku utlumený?

Iveta

prosba

Příspěvek od Iveta » čtv 28. úno 2013 14:00:57

Dobrý den,
píši diplomovou práci na téma Touretteův syndrom - výchova a výuka. Prosím byl by někdo ochotný mi anonymně sdělit informace o dítěti s TS? Děkuji moc za pomoc. Prosím ozvěte se mi na email: Bukvovai@seznam.cz

Monika

Příspěvek od Monika » čtv 16. kvě 2013 8:26:28

Tak tady se zname okruhem i s pani Radovou...jsem kamaradka Bary.
Chtela jsem se zeptat, kdy muzu ocekavat od Mudr. nejakou zpravu. Malej se leci uz skoro rok a nemam v ruce jediny papir. Ani k me Mudr. ani do skoly. Dekuji

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » pon 08. črc 2013 22:22:47

Prosím, kdo mi píše a jaká či jaký MuDr? Kdyžtak na můj mail pradova@seznam.cz. Díky

Odpovědět