Agresivita, sebepoškozování

přidružené poruchy (hyperaktivita, impulzivita, obsese, kompulze, rituály, deprese, úzkost, agresivita, sebepoškozování, specifické poruchy učení ad.)
irena

Re: Agresivita, sebepoškozování

Příspěvek od irena » úte 07. pro 2010 13:33:21

Dobrý den Andreo!
Mám 16ti letýho syna s TS a taky nemá agresivní sklony.Někdy se pohádáme,rozčílí se, když chci, aby se učil, ale
je to v rámci možností v pohodě.Když přihlédnu k jeho věku, tak v pubertě se hádá každý.Rád chodí do lesa a sám se svým psem.Nemá žádné kamarády v jeho věku a někdy taky bývá úzkostný.Teď je dokonce na internátě a zvládá to v pohodě.A jak jsi psala, že Tvůj syn musí sahat na cizí lokty,tak Michal, když byl ve školce, zase sahal všem dětem do talíře s polívkou.Museli jsme ho stáhnout ze školky.Byla jsem v té době na mateřské,tak nebyl problém.
Když tady čtu všechny ty projevy vašich synů, tak jsem šťastná, že Michal je relativně v pohodě.
Držím všem palečky, ať to zvládnete!

Hana Novakova

Příspěvek od Hana Novakova » ned 02. led 2011 17:02:01

jsem moc rada ze se mi podarilo se zaregistrovat v os atos .hodne mi pomohlo precteni fora.tesne pred vanoci se stala tragedie v rodine meho syna muj vnuk samuel dostal rano kdyz ho sel syn budit hrozny zachvat lezel na zemi mlatil se o topeni jeste ze byli na navsteve 2 kamaradky ktere pomohli samika ulozit do postele protoze syn ma zlomenou ruku paksamik usnul a kdyz se vzbudil tak snacha ktera prisla z prace zjistila ze ma vnuk krece v rukou ajela s nim do nemocnice tam ji obvinili z tyrani samik byl sama modrina a sram jak sebou v tom zachvatu mlel jak jsem se to dozvedela tak jsem to hned volala synovi at to jde ihned vysvetlit na policii samik tam ale uvedl ze ho tata v masce svazuje strka ho do pytle a bije az pozdeji nam doslo ze v tom pomateni do toho zamichal i nedavnou navstevu certa a mikulase marne oba se snachou vysvetlovali ze maly samik trpi tourettovym syndromem a ze uz mel podobny zachvat uz jednou to kricel ze ho chteji rodice zabit socialni pracovnice ihned rozhodly snad ise soudkyni muj syn musi okamzite do vezeni snacha ho musi opustit vystehovat se ze spolecneho bytu a po par dnech odmitli matce dite vydat a odvezli ho do diagnostickeho ustavu v dobrichovicich syn je ve vazbe ve veznici v hradci kralove a my se snachou za nimi jezdime bojim se moc o oba samikovi se tam styska achtel by domu a muj syn stale jen place a pise ze by samikovi neublizil co si tam v te veznici asi vytrpi od spoluveznu a s tou zlomenou rukou se jim neubrani ato ma jeste pred tezkou operaci srdce musim jen doufat ze se vsichni dozijeme soudu ktery snad prokaze nevinu apomuze samikovi se lecitpani soudkyne z kutne hory rekla ze zadny tourettuv syndrom neni moc prosim jestli by se mi ozval nekdo kdo prozil take takovy zachvat sebeposkozovani s naslednym ochrnutim rukou mocdekuji hana novakova

Lda
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lda » pon 03. led 2011 9:58:09

Ahoj Hani,

prvni co musim rict je "uff". Docela me zamrazilo po precteni tohoto clanku.

V prvni rade chci rict, ze vam drzim moc palce at to vsechno dopadne dobre.

Druha vec je, ze by jste neprodlene mela kontaktovat nasi psycholozku, ktera vam pomuze se s touto situaci alespon trochu vyrovnat, aby jste videla veci jasneji.

Jinak s tim, ze TS neexistuje to je takova "hezka lez" pro lidi co tomu nerozumi nebo nikdy nemeli/nepoznali vazne onemocneni. Jak rikam ja, rad bych to nekomu pujcil na 14 dnu, aby mne pochopil. Nicmene v USA toto tema berou velmi vazne a muzete se pripadne odkazovat na to, ze na svete trpi TS sta tisice lidi. Samozrejme dalsi dukazy jsou v poradu vizita od spolecnosti NOVA TV. Jeste dnes dam odkaz na nase stranky. (mel jsem to jiz davno udelat!)
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » pon 03. led 2011 16:39:52

Statečná paní Nováková,
i mě zamrazilo po přečtení vašeho psaní. Moje děti se také poškozují - jeden si pořád rýpe pupík a druhý si rozkousává tváře, že má v puse otevřené rány. Sebepoškozování je jeden ze symptonů tohoto syndromu, nechápu, že si to znalci nenastudují. Nevím, jaké kroky jste podnikli, ale v tomto případě bych se já obrátila na odborníka nejvyššího v tomto oboru. Z neurologického hlediska je to pan profesor Růžička, přednosta neur. kliniky v Kateřinské. Nepracuje s dětmi, ale ví. O děti se stará paní docentka Malá - odborník na TS z oboru dětské psychiatrie. Také pracuje v Kateřinské na Neurologické klinice. Toto hoří, já bych se snažila je zkontaktovat a poprosit o pomoc.
Držím Vám všechny palce a budu doufat ve zdravý lidský úsudek, který má na prvním místě zdraví DÍTĚTE!

Hana Novakova

Příspěvek od Hana Novakova » úte 04. led 2011 18:51:53

Mila pani radova a pane lda moc vam dekuji ze jste se mi ozvali myslim ze bude nejlepsi zajit za tou pani psycholozkou do te katerinske ja bych hlavne potrebovala zpravu ve ktere budou popsany priznaky ts ona si totiz vetsina lidi mysli ze se jedna jen o ty tiky ale pro nas je nejdulezitejsi to sebeposkozovani a zachvaty a nasledna ztrata pameti on si chudak nepamatuje co vcera vyvadeltake ma stale poruchy chovani takze vetsina lidi vcetne te psycholozky z toho diagnostaku si mysli ze je hrozne nevychovany on neposlechne vubec v lete si mladi zarizovali byt tak jsem si ho vzala na chalupu na hlidani po 3 dnech jsem se uplne slozila koktala jsem oko mi cukalo moc vas pani radova obdivuji videla jsem vas i se syny v televizi jak to vsechno zvladate ja jsem jim chudakum sama privezla a je zvlastni ze takle strasne zlobi jen mne doma ma z rodicu respekt ve skole take zlobi tak jsem poradila zda by nemohl dostat asistentku on je v 1tride a chteli nam ho vratit do skolky tim by se nic nevyresilo ale chapu je ze jim narusuje vyuku jeho matka se nepohodla s psychiatrem chodi ted k homeopatovi tak nevim jestli je ta lecba dostacujici po jejich prestehovani do zruce n saz nemaji psychiatra tak zkusim poprosit zda by ho nevzala ta pani dr mala jeste jednou vam moc dekuji za podporu a omlouvam se za to pismo ja to s tim pocitacem moc neumim snad se mi to opet povede odeslat s pozdravem hana novakova

(Administrátor: text upraven do rozumné podoby :-) )

asi

Příspěvek od asi » čtv 06. led 2011 8:04:18

Tak to už je trochu silné kafe ... připadá mi to jako z děsivého snu... já si užila taky své, než jsem zjistila, že syn má ,,jen,, tiky, připadala jsem si před dětskou lékařkou a učitelkami jako neschopná matka, která nezvládá výchovu, veškeré synovy problémy podle nich pramenily z toho, že jsem samoživitelka... první markantní příznaky jsme zaregistrovali až v době rozvodu, to byly synovi 3 roky a až teprve zpětně ... po letech jsem si uvědomila, že už dříve jiné projevy, byly symptomy TS, včetně ruky, kterou jakoby ochrnutou podivně tahal za zády...mysleli jsme si, že to je tím, že měl u porodu zlomenou klíční kost, nebo tím, že měl zlomeninu lokte, když padal ze sedačky...už v té době různé druhy podivného chování jsme přičítali batolecímu hraní, ale dnes je mi jasné, že to bylo jinak...v době, kdy syn začal stáčet oči v sloup...z ničeho nic, jsme se navzájem obviňovali s bývalým mužem, že někomu z nás asi upadl, že to je následkem úrazu, ani lékařka nebyla schopna říct, co to je, lítali jsme po vyšetřeních, já za zády bývalého muže, který byl šokován, co se to děje, asi si myslel, že je to moje vina, k tomu reakce okolí, no, nikomu bych to nepřála... i strašení sociálkou ze strany učitelky jsem si zažila, když jsem syna nechala doma, protože jeho tiky byly v té době děsné a plakal, jak ho bolí za krkem a vysvětlovat někomu jeho potíže, to bylo zbytečné, jen si ťukali na čelo, že jsem asi matka hysterka, že tiky mají i ony v oku z té bandy ve škole...no ještě, že to období už je za námi. Dokonce jsem zaznamenala reakce, ne přímo, ale z doslechu, že se u nás může jednat o Münchhausen syndrom by proxy, ale v té době jsem netušila co to je a myslela jsem si, že to bude něco, čím se dají vysvětlit synovy potíže...až teprve v rámci studia jsem se seznámila s tím, co to je a i po letech se mi vrátily pocity, které jsem kdysi v bezradnosti zažívala. Myslet si, že si synovy potíže vymýšlím, aby se kolem mě něco dělo a nebo že jsem si synovy potíže vymýšlela a řešila tím rozvodovou situaci, no to je pěkný nesmysl. Asi bylo nepochopitelné pro okolí, že se dva můžou na rozchodu relativně v klidu domluvit a dohodnout bez soudních tahanic. Proto mě znepokojuje tento případ a zlobí mě omezenost některých lidí a oč horší to je, když jsou to lidé, kteří místo toho, aby pomáhali, sráží na kolena...držím palce, ať to s chlapcem a rodinou dobře dopadne, to je případ, který stojí za reportáž, protože pokud se lidi neseznámí s něčím natolik extrémním,co by jim utkvělo v paměti, tak asi nezaregistrují, že TS je něco jiného než ,,jen tiky,, a budeme pořád narážet na omezenost.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » sob 08. led 2011 10:59:12

Paní Nováková,
popis syndromu visí na těchto webových stránkách - vlevo je napsáno KE STAŽENÍ- na to kluikněte a hned se Vám otevře nabídka a na 1. místě je INFORMACE O TS. Aspoň něco. držte se!

Hana Novakova

Příspěvek od Hana Novakova » pon 31. led 2011 9:49:37

zdravim vsechny co maji take problemy se sebeposkozovanim.jiz jsem zde na foru psala o situaci v nasi rodine.bohuzel je to stale horsi.muj syn je stale ve vezeni zy tyrani vnuka a vnuk je v diagnostickem ustavu ja jsem se ze vseho uz nervove zhroutila takze mam neschopenku a nemohu je uz ani navstevovat.nejhorsi je ale na tom asi maly stav se mu strasne zhorsil mlati hlavou do zdi busi si pestmi do spanku okusuje si ruce anecim si porezal nohu od kolene az po nart rika ze se mu tam deti posmivaji a ze bud utece nebo se zabije.kluk je samy sram boule modrina a vychovatele tvrdi ze je vse v poradku jen ze stasne zlobi tudiz nema narok jet na vikend domu.jiz jsme byli na vysetreni u soudnich znalcu psychologa a psychiatra takti snad poznali ze ho nikdo netyra ale ze se sebeposkozuje sam.on to ale nikomu nerekl jen sve matce pry se boji ze by mu davali zase ty leky po kterych mu bylo tak zle.bohuzel uz se tak stalo bere strateru cele noci po ni nespi.my se ted bojime ze ho opravdu jednoho rana najdou vychovatele mrtveho.snase prisel dopis od soudu predvolani kde se pry bude resit jestli nam dite odeberou nebo zustane v rodine.ja to vubec nechapu odebrat dite kvuli modrinam ktere si zpusobilo samo diky sve nemoci.vzdyt vsichni musi videt ze se rodice o nej dobre starali vodili ho do skoly mel doma vzdy teple jidlo koupili mu novy pokojicek ktery si pral chodi s nim na vylety spise si ja myslim ze ho rozmazluji.ja jsem se vcera dovolala panu doktorovi fialovi ten nam poradil at kontaktujeme detskou psychiatrii v motole ale asi stejne nic nezmuzeme je v tom diagnostaku z rozhodnuti soudu.syn je z cele situace velmi nestastny citi hroznou bezmoc ze jim nemuze pomoci.snacha se dozvedela ze za malym dojizdi pry pani doktorka hellerova z prahy kez by si ho mohla vzit k sobe na kliniku ke karlovu.jiz fakt nevime kdo by nam jeste mohl pomoci asi jsme uz vycerpali vsechny moznosti jeste nam zbyvaji media.moc dekujeme za podporu a pripadne rady.s pozdravem hanka novakova

Jakub

Příspěvek od Jakub » pon 31. led 2011 10:58:08

Paní Nováková,
z toho jde hrůza, co píšete. Na Vašem místě bych byl tak zhroucený, že bych to nebyl ani schopen dát do fóra Atosu. Rozhovšak někde existuje kompetentní pomoc. Prosím, zkuste to ještě vydržet a hledat ji. Zkuste jako další krok zavolat MUDr. Pavla Theinera na tel.
+ 420 532 232 081, 2 064 nebo mu napište na email ptheiner@fnbrno.cz . Můžete se odvolat na jeho článek
http://www.cspsychiatr.cz/detail.php?stat=40
Neznám ho, ani nevím jestli toto přímo dělá. Vypadá však jako kompetentní lékař a mohl by to být pro Vás krok dopředu. Zkuste od něho alespoň dostat, kdo by Vám mohl nejlépe pomoci, když ne on.
Hodně štěstí, hlavu vzhůru a rozhodně to nevzdávejte.
Jakub

Hana Novakova

Příspěvek od Hana Novakova » úte 14. čer 2011 0:37:48

Zdravim vsechny,kteri mi pomahali se vyrovnat se situaci,ktera nastala v rodine meho syna Jakuba.Tak ja uz jsem dobojovala,syna ani pres me nalehani z vazby nepustili ,nechali ho prechodit zapal plic a teprve ,kdyz uz videli,ze je na umreni tak ho poslali do nemocnice,bohuzel pozde mel vodu na plicich utrzene obe srdecni chlopne a prasklou aortu v zoufalem stavu ho operovali v IKEMU a 21 brezna zemrel.muj nevlastni vnuk Samuel je stale v ustavu ve Slanem ,snad ho tam alespon leci ,jeho matka Andrea vyslysela prosby meho syna a zije nyni na male vesnici u Vlasimi s Jakubovym kamaradem coz jsem velmi rada,je mlada a bude potrebovat moc sil,aby si vybojovala syna zpet a zvladli spolecne s novym partnerem Samikovu nemoc.Ja se snazim ,aby vsichni zapomneli na Jakuba a na mne a zili novy zivot. Jen ja bohuzel budu prozivat osamele stari bez deti,tak bych vam vsem chtela rict ,ze vase deti maji TS,ale budte radi,ze jsou zive i kdyz vim jak to mate tezke.ja jsem nastesti verici ,takze vse prozivam asi snadneji.vsem vam preji moc sil k zdolavani TS .I nadale se budu snazit sirit osvetu ohledne TS a vysvetlovat nepoucenym lidem,ze kdyz nekdo chrochta tak,ze neni nebezpecny blazen,jen ma TS.S pozdravem drzte se Hanka Novakova

Odpovědět