střídání tiků

přidružené poruchy (hyperaktivita, impulzivita, obsese, kompulze, rituály, deprese, úzkost, agresivita, sebepoškozování, specifické poruchy učení ad.)
Janina

střídání tiků

Příspěvekod Janina » So 04. Říj 2014 13:02:45

Pěkný den všem. Jednou jsem již psala o svém synkovi /7/ s TS. Je hodně citlivý, má neustále potřebu mi sdělovat svoje pocity. Např. včera před spaním se mě ptal, jestli si o něm někdy myslím že je kretén a nechci mu to říct. Řekla jsem že ne! A on na to - "já si to teda někdy myslím, o tobě i o tátovi " :D :D No, jsou věci, které by nahlas říkat nemusel ale tak to prostě je. Takže i o TS docela mluví, nepotlačuje to v sobě. A tak mi třeba řekne - "hele, co ještě dělám když mám tiky". A předvede mi, že k pohazování hlavou ještě zatřese rukama. A já pořád přemýšlím - jak je možné že se to pořád střídá?? Jednou pohekává, jednou chrochtá, jednou mlátí hlavou. Jaké pocity u toho má, že musí udělat zrovna tohle?? Jak "přijde" na nový tik? Na to mi nedokáže odpovědět :-(
A ještě jeden dotaz. Blíží se vaše setkání. Na jednu stranu si říkám, že bych ho tam měla vzít, aby konečně viděl, že nemá tiky sám, na druhou stranu se bojím té jeho citlivosti...
Děkuji za případné reakce.
Mějte krásné dny, Jana Motlová

Vrátit se na “Projevy TS”