Pár rad ohledně TS + nová perspektiva 2013

zajímavé postřehy, zážitky, tipy & triky
Zinek

Pár rad ohledně TS + nová perspektiva 2013

Příspěvek od Zinek » ned 29. kvě 2011 21:46:03

Ahoj.
Dříve jsem míval velice silné pojevy TS, Nyní mi projevy zcela ustaly ale pořád cítím že je to ve mě. Za tu dobu jsem vypozoroval pár věcí.

Hry na PC projevy opravdu zhoršují. Ikdyž projevy nemám tak jsem se ke hrám asi na týden vrátil a cítil jsem že se to zhoršuje a že to chce vypuknout znovu tak jsem přestal a je to zas fajn. Ale zakázání her na PC přivolá dítěti stres který je zlý. Bud dítě přestane hrát samo což je malá pravděpodobnost pokud hraje hodně, stejně jako jsem hrával já. Možná vysvětlení že to může pomoc a dítě přestane samo ve víře že se to zlepší - záleží na věku a je to také obtížné.

Sport a pohyb výrazně napomáhají ke zlepšení. Lidé s TS i "zapomínají" tikat když sportují... Je dobré najít si vhodný sport/ disciplínu jež bude ditě bavit - At už fotbal nebo bojové umění.

Důležitý je taky TS přijmout a vyrovnat se s tím
Naposledy upravil(a) Zinek dne pát 12. črc 2013 8:25:11, celkem upraveno 1 x.

Andrea

Re: Pár rad ohledně TS

Příspěvek od Andrea » pon 30. kvě 2011 17:51:48

Martine jsem ráda, že se u tebe stav zlepšil. Mohl by jsi napsat o sobě něco více? Třeba kolik ti je. Jak u tebe TS začalo. Bral jsi léky? apod.

Jinak k počítači. Byly doby kdy našemu klukovi (14 let) počítačové hry tiky zhoršovaly. Teď je to naopak. Po chvilce hraní je lépe soustředěný, uvolněný, veselejší. Tráví hraním max. 2 za den. A to ještě né denně. Je mi ale jasné, že kdyby u pc trávil hodiny a pravidelně každý den jeho stav by to spíše zhoršilo.

Zinek

Příspěvek od Zinek » úte 31. kvě 2011 19:58:03

17, bral jsem všechno co se dalo... Ale všechno způsobovalo jen otupělost nesoustředěnost a výsledek minimální.
Projevy přestaly samy. Možná to má co dělat s tím že do 16 jsem se s nikým ve třídě nebavil, jak na ZŠ tak SŠ. Až potom jsem začal s lidma ve třídě kamarádit a chodit na akce, nehrát hry a sportovat

Soňa

Příspěvek od Soňa » úte 31. kvě 2011 20:02:59

Martine a mohu se zeptat, jaké projevy TS jsi měl? To je bezva, že projevy ustaly...od kolika let cítíš zlepšení, až od těch 16? Nebo již dříve?

Soňa

Příspěvek od Soňa » úte 31. kvě 2011 20:08:17

Je fakt, že u mýho Filipa počítač projevy taky zhoršuje, ale ani sport nepomáhá. Baví ho fotbal a to dost, když je v bráně, tak poskakuje, protože ho to baví a má radost. Náš TS je spojen hlavně s radostí. U kytary, na kterou nerad hraje, ani netikne.nTak já nevím. Abilify nic moc, abych pravdu řekla...Cpu to do něj spolu s Eye q a zázrak se nekoná.

Zinek

Příspěvek od Zinek » úte 31. kvě 2011 20:12:23

projevy přestaly v 16. škubání končetinama, skákání s následovným dupnutím, mlácení se do hlavy, chrochtání, kýchání a mnohé další střídající se projevy. Bral jsem Tiapridal, haloperidol, Risperdal. TS začalo mrkáním již v 6 letech. U mě to bylo spíš spojeno se stresem a napětím. Pomáhal mi autogenní tréning - jogové spaní. Dobrý relaxační hudební styl je Reggae - Bob Marley

Andrea

Příspěvek od Andrea » pát 03. čer 2011 18:36:50

Martine, zmizlo to při braní léků nebo když jsi je vysadil? Jak dlouho jsi léky bral?
U mého syna tiky taky začaly těsně před šestým rokem. To šílené mlácení do hlavy měl dosud taky. PO nějaké době jsme nyní nasadili zpět léky, ale bojím se, že díky nim se projevů nezbaví.
Ale je ted klidný a spokojený a po třech letech má konečně klid.

Zinek

Příspěvek od Zinek » pon 06. čer 2011 14:50:41

Léky mi nepomáhaly - byl jsem akorát unavený a to jsem je bral od sedmé třidy... Jen to projevy utlumilo ale jakmile jsem léky vysadil tak to šlo zase naplno. Já sám bych řekl že léky nejsou dlouhodobým řešením - být celý život na práškách asi moc neprospívá organismu. Mně osobně ještě ke zlepšení přispělo zjištění, že nejsem na světě sám kdo to má, což dřív tomu vše nasvědčovalo - lítaní po doktorech z nichž nikdo něvěděl o co se jedná. Až když jsem viděl projekt VIZITA a dozvěděl se o OS ATOS.

Soňa

Příspěvek od Soňa » pon 06. čer 2011 17:30:15

Martine a tiky zmizly ze dne na den? To je fakt překvapivé. Většinou tak nějak přetrvávají nebo se obměňují. To je bezva, že máš klid. Nám léky taky moc nezabírají. Filipovi je deset, taky stále tajně doufám, že ho to přejde.

Zinek

Příspěvek od Zinek » stř 08. čer 2011 15:28:27

Ano ze dne na den. Mamka říká že je to od doby co jsem viděl vizitu... Tím vlastně skončilo pátrání po diagnoze - za těch x let co jsem to měl, nikdo nedogázal stanovit diagnozu.

Odpovědět