Příručka možností jak se zbavit TS

zajímavé postřehy, zážitky, tipy & triky
Odpovědět
Zinek

Příručka možností jak se zbavit TS

Příspěvek od Zinek » úte 01. črc 2014 19:04:42

Dobrý den všem.

Doufám že Touretti si tohle přečtou, protože forum se zdá být mrtvé.

V tomto článku uvedu některé možné metody jak se z TS dostat.

ČLÁNEK MŮŽE BÝT V BUDOUCNU UPRAVOVÁN A DOPLNOVÁN.
Je možné že si nevzpomenu na všechno na jeden ráz.

--------------------------------O mě-----------------------------------------------

Jako člověk který měl TS minimálně 17 let jsem ztrácel víru. Poté jsem objevil postupně následující metody. Pokud přestanu tyto metody praktikovat TS se vrátí. ALE pokaždé když se vrátil tak tím DOČISTA zmizel.

Tento měsíc se mi TS vrátil silněji.
Jsem trochu ON/OFF. Pokud přestanu cvičit, TS se vrátí. Před pár dny jsem zase začal a TS mizí.

Moje filosofie života je "Staň se silnější verze sám sebe. Inspiruj ostatní". V článku budu uvádět sílu nejen jako fyzickou, ale síla je například určitá dovednost (Hraní na nástroj, špičkové vaření, bojová umění apod.) Silnější verze každého člověka může vypadat úplně jinak.

VAROVÁNÍ!
Následující metody jsou z většiny moje zkušenosti. Nejsou lékařsky ověřeny. A jsou většinou HODNĚ nekonvenční a trochu šílené. Všechny mají ale svůj důvod. Zatím není jistota že budou fungovat i pro ostatní Touretty.

Předmluva:
Zezačátku bych chtěl aby si Touretti uvědomili, že v jejich kletbě se ukrývá neuvěřitelná síla. Je ji ale nutno z beznaděje a pocitu inferiority přemenit.

Tourette se buď nechá syndromem zlomit a bude slabý, nebo se může vydat cestou, kde bude přímo odsouzený aby byl silný, bez projevů.

Metody:

---------------------------------Cvičení--------------------------------------------
Absolutně a bez argumentu nejdůležitější část. Tourette je člověk nabitý jako kondenzátor. Není-li dostatečně vybit projevy pokračují a snaží se to vybít jinde. Nabití dělá soustředění velice těžké.
Já osobně to cítím jako tlak v hrudníku a ztuhlost dýchacích svalů, převážně hrudníku.

Tourette si potřebuje osvojit archetyp válečníka (archetypy jsou 4, víc o nich se můžete dozvědět v knize King, Warrior, Magician, Lover od Robert Moore) člověka co se rve za svoje cíle a nevzdává se a ať se děje cokoliv bez milosti pokračuje. Při fyzických aktivitách pořebuje trénovat tvději, intensivněji a déle.

Pro mě se stal velice důležitý PARKOUR. Je to pro mě forma aktivní meditace kdy mozek vypne přebytečné části mysli, aby se předešlo zranění v potenciálně nebezpečných situacích. TS jde stranou, při skoku by mohl člověka ohrozit. Parkour pokud se trénuje pomalu a postupně není nebezpečný. Trénuju přes 3 roky, 0 zranění. Doporučuji, pokud jste z místa kde je to možné, kontaktovat Parkourovou komunitu v daném místě. Mají zkušenosti a dokážou člověka vést a předejít zranění. Nečekejte ale výsledek po dvou trénalech. Věnujte tomu MINIMÁLNĚ 6+ měsíců. Doporučuji více jak rok.

Zde je video o parkouru.
https://www.youtube.com/watch?v=LFHQlhBeGZ4

Další je důležitý trénink celého těla. Dnes jsem zjistil že i opravdu tvrdý trénink funguje. V dnešní době se hojně rozšířila komunita zvaná SEBEREVOLTA. Jedná se o cvičení venku v podobě kalistheniky na hrazdách. V této dobe se staví i celá hřiště pouze pro tento účel. Lidé ze SR rádi pomohou s tréninkem a poradí. Trénuje se zcela ZDARMA.

Parkour a Kalisthenika jdou dohromady ruku v ruce, protože je zde vysoká náročnost na výbušnost, sílu a výdrž. Začněte ale pomaleji. Později radím si cvičení prostudovat. Níže uvedu weby, lidi a knížky z nich jsem čerpal, neboť dnešní svět cvičení je plný dezinformace tak abyste se dostali přímo ke zlatu.

Později je možno přejít i na trénink v posilovně. Nejdřív je ale nutné zvládnout řádně vlastní vahu což může rok, dva trvat. Dnešní trénal v posilovně ze mě dokázal TS parádně vymlátit.

Parkour mi dokázal od TS ulevit a cvičení stav pohody udržuje.

Dále mohu doporučit bojová umění. Judo, Jiu Jitsu, MMA, Muay thai.

Zdroje pro cvičení na začátek:
WEBY
kb5.cz
zeleznakoule.cz

LIDÉ
Elliott Hulse
Pavel Tsatsouline
Ross Enamait
Ido Portal
(většina má youtube kanál.)

Convict Conditioning - Paul Wade.
Never Gymless - Ross Enamait.
Enter the Kettlebell a další od Pavla Tsatsoulina.

-----------------------------------Meditace a vybití emocí--------------------------
Ano jsou důležité. Určitě si představíte někoho sedícího v tureckém sedu se zavřenýma očima, nehýbajícího se a snažící vypnout si tok myšlenek.

Myslím že pro Touretta tohle fungovat nebude, protože nedokážeme sedět v klidu na místě. Je ale možnost otestování.

Další možnost je forma aktivní meditace. Video by mělo vše vysvětlit. Tady se to stane nekonvenční. Veliký důraz bych kladl na dýchací cvičení a třesení těla. Pro Touretta je důležité VYJÁDŘIT SE následujícími metodami. VYJÁDŘIT(EXpress) znamená z těla ven, opak držení uvnitř(DEpress).
Zdůrazňuji že to nestačí dělat parkrát za život a hotovo. Je to jako čištění zubů, tzn. údržba. Pořád je lepší tvrdě cvičit a párkrát za týden si udělat metody ve videích než brát do konce života léky, po kterých jsou Touretti jenom unavení a projevy stejně nezmizí zcela.

https://www.youtube.com/watch?v=zD-3j2g9w9U

Následující videa zobrazují emocionalní vybití. Vyprázdní se tak emoce, které se mohou ukládat hluboko v člověku.

Nejprve jedno méně nekonvenční

https://www.youtube.com/watch?v=pj5HS9c7n4g

Druhé více, zde i techniky docela vysvětluje.
https://www.youtube.com/watch?v=cHFYEQRnQew
Angličtina je pro mě strašně důležitá, bez této znalosti bych se nikam nedostal

Třetí nejvíce
https://www.youtube.com/watch?v=u4CfhakX2WA

Já osobně nemám místo kde techniky, které vyžadují velice hlasité vyjadřovaní uskutečnovat. Odzvučněná komora by se hodila :D
Lze provádět na vzdáleném místě. Techniky se vám BUDOU na 100% zdát šílené a jem ožné že se budete smát a žasnout - proč by tohle mělo moje dítě dělat?
Veřte mi že je za tim dobrý důvod a že bych to sem jinak nedával

Jak dlouho techniky provádět?

Dlouho. 30+ minut. Vícekrát týdně(nejlépe každý den). Jde o to aby ze sebe Tourette všechno dostal. A věřte mi, máme v sobě hodně nevyjádřenýho. Je-li vaše dítě agresivní, nechte ho to vybít hlasitým řvaním a mlácením třeba do boxovacího pytle nebo matrace než aby to dělal ve škole.

Tuto tématiku v medicíně zvanou BIOENERGETIKA můžete studovat v podobě knihy BIOENERGETIKA od ALEXANDER LOWENa MD (MD = Medical Doctor)

Přikládám článek ze skript fakult, ale je to tak pár procent z knihy

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Bio ... 8Den%C3%AD

Článek zde končí, píšu ho tři hodiny a už mi toho do hlavy moc nepřichází. Později ho dopíšu a doplnim ale základ by tu měl být.

Poslední EDITACE 23.7 2014
Naposledy upravil(a) Zinek dne stř 23. črc 2014 22:27:54, celkem upraveno 4 x.

Soňa

Re: Příručka možností jak se zbavit TS

Příspěvek od Soňa » sob 05. črc 2014 18:59:53

Dobrý den. Videa jsou zajímavá, bohužel neumím moc anglicky... No co na to říct, nevím, zda toto může mému synovi pomoc. Chápu to správně, že každý den se má 30 minut vyhopsat, vyklepat a vykřičet? Vím, že to zjednodušuji, ale u Vás to funguje?
Kdy to provádíte? Ráno, odpoledne nebo večer? Můžu to synovi ukázat a uvidíme, jestli to bude chtít zkusit.....
Berete nějaké vitamíny? Nebo vůbec nic?

Zinek

Příspěvek od Zinek » sob 05. črc 2014 21:17:57

Děkuji za vaší odpověď. Jsem rád že si toho konečně někdo všiml. Doufám že i ostatní nebudou váhat a napsat cokoliv aby to nevypadalo že to sem píšu zbytečně. Jsem přesvědčenej že jsem na něco kápl ;) Přece jenom se z toho 4 roky vždy úspěšně dostávám.

Přál bych si aby si všichni tenhle článek přečetli.

K VĚCI:

Neberu žádné tablety už pár let.

Cvičení není nijak omezeno na odpoledne nebo večer. Ve cvičení jde jak o vyklepání a vykřičení a vyskákání tak o vybítí prostě všeho! Slz, smíchu, vzteku A CELKOVÉ EXPRESE. To zahrnuje zahození studu který může Tourette při tomto prožívat a pořádně cvičení vyžít. Cvičení jsou velice vyčerpávající, což je cíl. Ve videu radí dopracovat se až k hodině.

Cvičení k tomu je pořád nepostradatelné.

Sháním Touretty, kteří jsou ochotni techniky provádět pod osobním vedením, ZADARMO. Pouze v zájmu výzkumu. Kdo bude mít zájem, napiště mi soukromou zprávu s telefonním číslem, kontaktuji vás.

Můj cíl je zjistit jestli to bude fungovat i pro ostatní. Tak se prosím neschovávejte!

Soňa

Příspěvek od Soňa » ned 06. črc 2014 8:11:37

A mohl byste napsat něco o sobě? Nevím, jestli tu máte svůj článek, jak u vás TS vznikl, jaké jste měl nebo máte projevy, věk atd.? Odkd popř. jste?

Zinek

Příspěvek od Zinek » ned 06. črc 2014 11:09:58

Začátek ve 3 letech, mrkání hlasité tahavé vydechování. Doktroři říkali že to nic není a zmízi to.
Později zhoršování. Příznaky se měnily, po pár měsících jiný. Jeden čes jsem měl takový dýchací tik spojený se řvaním. Byl jsem slyšet přes celej byt.
Dupání, házení tělem, kopání nohou, vyfrkování. Mlácení se do hlavy.
V podstatě asi všechno kromě řvaní slov.

Soňa

Příspěvek od Soňa » pon 07. črc 2014 10:02:42

Napsala jsem Vám SZ.

Odpovědět