TS

zajímavé postřehy, zážitky, tipy & triky
Odpovědět
xyz

TS

Příspěvek od xyz » úte 24. pro 2013 3:47:57

Dobrý den,
napíšu to zde ve zkratce abych zbytečně neodradil dlouhým příspěvkem :)

Vyrůstal jsem v době bez internetu tudíž jsem neměl ani potuchy o tom, že také trpěl TS. Jak jsem již naznačil použitím minulého času tuto nemoc/poruchu (musím zaklepat) dokázal překonat. I když je pravdou, že nepatrné projevy se při určitých příležitostí objeví. Navíc jsem se musel obejít bez odborné pomoci. Rodiče mi s tímto vůbec nepomohli ani nikdo jiný, ale spíše naopak.

Někdo může namítnout, že jsem neměl zdaleka takové příznaky jako mají právě oni nebo že jsem ani netrpěl tímto syndromem. Ale co jsem se tu dočetl, tak moje projevy byly opravdu peprné dokonce bych se tu o většině styděl napsat.

TS se u mě projevil asi v 6té třídě a jeho příznaky se exponenciálně stupňovaly. Ale pamatuji si naprosto přesně jak to u mě vypuklo. Bylo to zapříčiněno stresem. Jel jsem za kamarády, kde měli být i starší děti. Měl jsem z toho strach, jel jsem na kole a nevěděl jsem co mě čeká. Byl jsem z té situace celý nervózní a už při jízdě na kole jsem začal mít trhavé pohyby. po příjezdu do neznámého kolektivu jsem byl celý nesvůj a další neúčelné projevy těla na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to napsat... no byl jsem tam za totálního vola a sklidil jsem obrovský výsměch - v tu chvíli se mi změnil celý život a začal život nový s TS ! :(
Dále se můj stav zhoršoval, vystřídal jsem celou řadu všemožných tiků a slovních projevů... určitého tiku jsem se zbavil za cenu druhého. Jak jsem již dříve uvedl některé vážně "stály" za to. Díky bohu, že dnes se nad tím můžu pousmát.

Je to vážně dlouhý příběh... později tu zkusím připsat více ze svého "příběhu" a pokud by se některý uživatel ztotožnil s mými projevy/problémy, co zde napíšu, tak bych velice rád nabídl pomoc. Poznatků a rad mám ze své životní zkušenosti opravdu mnoho. Bojoval jsem s tím více než 7 let(v té nejhorší fázi).

Takže první, co bych rád napsal je:

Ať neklesáte namysli, protože s trochou vůle se i z nejhorších příznaků tohoto syndromu dá dostat. Jak se říká i po té nejhorší bouřce přece jenom nakonec vyjde slunce ;)

Soňa

Re: TS

Příspěvek od Soňa » stř 25. pro 2013 19:38:27

Dobrý den.

tak já jsem už asi trochu skeptická, ale myslím, že z TS se dostat nedá.... I když se říká NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY...Budu tedy čekat na Vaše další zprávy a myslím, že nejen já ;) . Tak šup sem s Vaším příběhem....

Zinek

Příspěvek od Zinek » pát 14. úno 2014 11:40:05

Že se z toho dostat nedá bych nevěřil, protože pak se to stane pravdou. Já našel metodu co stoprocentně funguje alespon u mě. Ale neměl jsem možnost ji dlouhodobě zkusit na někom jinym.

Soňa

Příspěvek od Soňa » ned 16. úno 2014 9:04:34

Martine a oč tedy jde, co Vám konkrétně pomáhá?

Soňa

Příspěvek od Soňa » ned 16. úno 2014 9:05:06

Martine a oč tedy jde, co Vám konkrétně pomáhá?

Zinek

Příspěvek od Zinek » pon 19. kvě 2014 18:14:17

Píšu o tom ve vedlejšim tématu. Nevim jestli to funguje pro ostatní ale kdykoliv potřebuju tak pro mě to prostě funguje ;)

Odpovědět