Moje příznaky, stále se zhoršují...

jak se projevuje váš TS, kdy poprvé začal a jak se nyní vyvíjí?
Petula1982
Kontaktovat uživatele:

Moje příznaky, stále se zhoršují...

Příspěvekod Petula1982 » Út 23. Srp 2011 6:45:24

Zdravím všechny, ať už s TS, nebo rodiče dětí s TS, kamarády kamarádu s TS apod. :o)
Pozoruji na sobě TS od svých asi 6 let. Začlo to ohrnováním nosu, pak stlačovaním lopatek k sobě, chrčení, šilhání, zadržování dechu, padání dokud to ustojím, a další a další horší a horší projevy, které se dokonce i tady stydím napsat :( často jsem si i ublížila, protože jsem zakopla, spálila si kolena o koberec, dodneška tam mám jizvy...nebo zadržuji tak dlouho dech, dokud jsem při vědomí...atd. :o(...někdy jsem z toho úplně vyřízená, spocená. Četla jsem na fóru, že sport to zlepšuje, a že při něm dokonce projevy TS vymizí. Jsem aktivní sportovec a dokonce se mi začly projevy objevovat už i při sportu :o(...a to jsem nemívala...ve společnosti si "vybírám" jiné projevy, méně nápadné, protože, kdybych "udělala" to, co si "dovolím" jen v soukromí, měla bych určitě do pěti minut za zády sanitku s deseti doktorama :? jak jste na tom VY?...Mějte se hezky a držte se 8-)

Pavlína Radová

Re: Moje příznaky, stále se zhoršují...

Příspěvekod Pavlína Radová » Stř 24. Srp 2011 12:56:28

Petulo,
vím, že se to zhoršovalo Láďovi Vydrovi, správci naší sítě. Bránil se lékům, ale v zimě na ně přistoupil a moc se zlepšil. Zkus mu napsat, on ti poví, jak to bylo se sportem, je aktivní sportovec. Mému synovi Vojtovi tiky při sportu ustupují, ale jen při plném výkonu. Hrál rugby a i na hřišti je měl, když zrovna nemakal.

Lda
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje příznaky, stále se zhoršují...

Příspěvekod Lda » Čt 01. Zář 2011 8:32:55

Ahojky Petulo,

jak jsem jiz psal ve zpravicce pro tebe. Pri sportu opravdu tiky vymizeji, ale pri plnem zatizeni. U me bohuzel se pak zacali projevovat tiky i pri zatizeni. Rekl bych, ze telo si na tu sportovni zatez uz zvyklo a tim padem mohlo pokracovat v tikani.

Urcite bych ti doporucil navstivit pani Tomkovou s kterou si prinejmensim muzes o svym problemech promluvit.

Samozrejme pokud budes mit nejakou otazecku tak rad odpovim. Nicmene ted mam trosicku vice prace takze nestiham moc forum sledovat. Tudiz poslanim zpravicky nebo emailu je nejlepsi metoda jak me dohnat k odpovedi :)

Na emaily odpovidam temer okamzite :)
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Vrátit se na “Moje konkrétní příznaky”