Asi mám TS

podělte se s námi o váš životní příběh
Odpovědět
petishee
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. říj 2011 8:29:31

Asi mám TS

Příspěvek od petishee » pon 10. říj 2011 10:24:01

Asi před rokem jsem na tento pojem narazila na jiném fóru a hodně to na mě sedí. Nemám to teda v žádném případě tak silné, jak většinou popisujete, myslím, že si toho moc lidí ani nevšimne, ale mě to štve... Většinou se objeví nějaký jeden "tik" nebo projev, který se mi za čas podaří vůlí odbourat, ale po čase zase vyrazí nějakým jiným způsobem. Pak jde o to, co je to za projev - momentálně třeba "funím" nosem, to je celkem slyšet, manžel už mi za to "nadává", ale zatím se mi toho nedaří zbavit. Vím, že časem to zase půjde. Když se na něco soustředím a šrotuje mi to v hlavě (myslím, že jsem dost kreativní), když třeba hraju na kytaru a zpívám, něco vyrábím, tak to úplně mizí. Dokážu se jakž takž i ovládat, maskovat, dokonce ani nemám potřebu se pak "vybíjet". Problém je hlavně, když nejsem ničím zaměstnaná, dělám nějakou rutinní činnost nebo jsem ve stresu (což jsem teď s 2,5letým dítětem asi častěji :mrgreen: )

Když jdu zpátky do dětství, pamatuju si, že na prvním stupni někdy jsem krčila nos - už tehdy se mě spolužačka ptala, proč to dělám, ale nedokázala jsem říct, musela jsem. Pak jsem v průběhu "koulela očima", zatínala svaly na předloktí (že se mi jakoby třepala) - toho už si všimli doma, byli jsme u dr., ale závěr samozřejmě žádný, vyšetření taky nic - dostala jsem magnézko.

Někdy mám třeba potřebu najít střed něčeho, dotknout se dna skleničky při utírání nádobí (blbé je, když je to úzká sklenička :lol: )... To mi ale nevadí, neomezuje mě to. Jinak si myslím, že asi nic spřízněného (třeba ADHD) nemám, jenom tyhle projevy.

Přemýšlím, jestli to má vůbec nějak cenu řešit (i když jak teď manželovi "lezu na nervy", tak mě k doktorovi posílá) - jak to tu pročítám, co mě čeká? Specialista tu v okolí žádný podle všeho není (Valašsko), budou mě posílat od čerta k ďáblu, stejně mi nic nenajdou, na nějaké dojíždění do Prahy nemám ani finance, ani čas, léky brát nechci (zas tak hrozné to nemám, navíc jsem těhotná, hodlám kojit). Navíc to znamená, že se to dozví rodina, což je pro mě nepřijatelné - nemám nějak na to si říct "taaak a teď mám TS, tak mě chápejte a já si budu před váma otevřeně funět, jak cvok" :oops: Ví to jenom manžel... Je pro mě hodně těžké o tom i jenom anonymně napsat, ne tak to s někým ještě rozebírat.

Takže spíš by mě zajímaly nějaké volní techniky, jak s tím pracovat efektivněji, jestli něco takového existuje? Hlavně, abych nikam nemusela :mrgreen: To bych si nechala až jako další možnost, až to nezvládnu sama...

Peta1
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10. led 2011 16:14:11

Re: Asi mám TS

Příspěvek od Peta1 » pon 10. říj 2011 11:14:36

Já bych to asi s lékaři neřešila, pokud to není extrémě obtěžující. Určitě magnézium a B6 by bylo dobré nasadit. Ale s rodinou by bylo lepší to probrat, určitě to pochopí a Vám se hodně uleví.

petishee
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. říj 2011 8:29:31

Re: Asi mám TS

Příspěvek od petishee » pon 10. říj 2011 11:39:52

Díky za odpověď, to magnézko si dávám teď jako těhotná občas, tak zkusím denně a vysadím akorát pak před porodem. Možná, že se mi to teď tak "rozjelo", že ho mám jako těhotná trochu míň. O B6 jsem nevěděla, zkusím taky. Třeba mi to zafunguje trochu i jako placebo :mrgreen:

Peta1
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10. led 2011 16:14:11

Re: Asi mám TS

Příspěvek od Peta1 » pon 10. říj 2011 12:02:25

Možná se to rozjelo kvůli hormonálním změnám v těhotenství a určitě se to pak časem zase uklidní. Vždyť nejhorší bývá TS v pubertě a to se bouří hormony.

petishee
Příspěvky: 4
Registrován: pon 10. říj 2011 8:29:31

Re: Asi mám TS

Příspěvek od petishee » pon 10. říj 2011 13:31:26

To je vlastně taky pravda, hormony se mi bouří o sto šest :lol: Tak snad se to pak zase uklidní, budu doufat...

Odpovědět