Moje zkušenosti s TS

podělte se s námi o váš životní příběh
Odpovědět
Michaela22

Moje zkušenosti s TS

Příspěvek od Michaela22 » pát 09. lis 2018 22:38:55

Zdravím,
je mi 22 let a uz od 4 let mám TS. V té době ale nikdo nevěděl, že se jedná o TS. Spekulace o epilepsii (o mírnější formě bez záchvatu na základě tiků v očích) - nastavená léčba 4 tablet denně. Tahanice po neurologiích a všech možných vyšetřeních. Rodiče si nevěděli rady.. po celou dobu jsem měla problémy s exémem (proto se dost zajímám o články na téma histamin).V mých 12ti letech mi poprvé diagnostikovali TS. Byla jsem se záminkou párdenního vyšetření umístěna do psychiatrické léčebny v pražské motole. V té době jsem brala 6 tablet denně(tiapridal, antidepresiva) moc si toho z té doby nepamatuji. Tiky byly jak motorické tak i vokální (bohužel i ve formě sprostých výlevů). Zajímavý zvrat přišel po několikaleté šikaně na zš kdy jsem si v mých cca 14ti letech řekla, že prášky vysadím a jelikož jsem věděla, že něco není v pořádku uvěřila jsem, že léky můj problém podporují. Začala jsem cvičit a zdravě jíst. Nekouřila jsem ani nfpila alkohol. Doma jsem byla bohužel stále vystavovaná stresu ale snažila jsem si to nepřipouštět a byla jsem v crlku odolná. Můj zdravotní stav se výrazně zlepšil/TS z 99%zmizel. Je možné že se jedná o fázi. Protože v mých 17-ti letech se problémy s přibývajícím stresem (vztahy)ve formě těžkých depresí vrátily zpět. Po pokusu o sebevraždu a každodenní vstáváni s myšlenkou na ni mě donutily vyhledat psychiatra a nasadit antidepresiva. Ty jsem po pár měsících opět vysadila. Nejsem zastánce léků a vše se snažím řešit alternativnějšími metodami. (Meduňkový čaj a jiné bylinné přípravky) Po celou dobu studuji a přestože je to velmi stresující a málokdo věřil že studium bude má silná stránka jsem již druhým rokem na vš. S nástupem na ni se mi TS zhoršil. Můj životní styl také není ukázkový. Myslím že v dnešní době pokročilých technologií, spěchu, stresu a špatné životosprávy je velmi snadné řešit problém farmaceutiky. Nyní se snažím zjistit víc o alternativních způsobech. Vaše články mě velmi pomohly a jsem ráda, že jsem se mohla(ve zkratce) podělit o svůj.

Odpovědět