Můj syn a TS

podělte se s námi o váš životní příběh
Peta1

Re: Můj syn a TS

Příspěvek od Peta1 » pát 13. kvě 2011 8:45:25

Souhlasím s Pavlínou. PPP většinou TS také neznají, takže určitě poučit. Domluvte se s Mgr. Bendovou a něco jistě vymyslíte. U nás se PPP celkem snaží a hlavně komunikuje se školou, kontroluje jak probíhá plnění IVP a dělá osvětu. Před začátkem školního roku, nejlépe poslední týden prázdnin, by bylo dobré, aby se škola domluvila s PPP a ta pak do školy přijela a poučila všechny učitele o co se jedná. To ale vyžaduje, aby TS znali a o to už se musíte postarat Vy. Nejlépe mít u sebe všechny dostupné materiály, co jsou zde ke stažení, pak zprávu z neurologie a třeba i psychiatrie, a nejlépe i od paní Mgr. Bendové. Neurologii bych doporučovala v Praze Dr. Malou. Ta píše úžasné zprávy a hlavně je to odborník na TS. Pak by PPP měla na začátku školního roku navštívit třídu a popovídat si se spolužáky. Oni to dělají nenásilnou formou a spolužáci by měli být informováni a je to i prevence šikany. Pokud to bude nová třída, tak je šance, že ho děti přijmou i když bude mít problémy. A ještě by bylo nejlepší najít třídu, kde je co nejméně dětí.

sona

Příspěvek od sona » pát 13. kvě 2011 14:43:31

Dobrý den,opět děkuji za reakce je skvělé ,že jsou i jiní co mají stejné nebo podobné problémy.Obíhám teď školu do které by nás vzali jsme z prahy východ možnosti škol jsou omezené samozřejmě jen státní o žádné alternativní škole nevím vše je v Praze jdeme také na vyšetření k paní psycholožce Mgr.Bendové a pravidelně konzultujeme s paní Dr.Malou podle ní jsme udělali velký skok s tiky, ale tento rok spíše koncem roku se nám vyhrotila ta škola( kam už nechce jít) doufám ,že se nám něco podaří .Musel jste již někdo řešit přestup na jinou školu ohledně chování?děkuji

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 16. kvě 2011 6:38:46

Tak já musím napsat, že máme take od 3. třídy IVP a od 6. třídy asistenci. A veliké štětsí na školu, kde vše ihned pochopili a navrhovali pomoc sami!!! Navíc je to škola hned u baráku. Zas jim budu muset na konci roku poslat děkovný mail, protože opět vidím, že takováto ochota a spolupráce není samozřejmost.
Syn má v asistenci zhruba tyto body:
- Filip není schopen psát, opisy pořizuje asistentka a vlepuje do sešitu
- jeho výkon se hodnotí dle momentálního stavu
- upřednostňuje se písemná forma zkoušení (on diktuje a asistentka píše, ona opravdu nepíše ani ň pokud neřekne) čas od času se povede ústní zkoušení (Ted ho 2x vyzjkoušeli v Aj a Fy tak, že o tom nevěděl. Prostě si povídali o nějakém učivu, učitel jej vyvolal a dával mu otázky, Filip jak nebyl vystresovaný, tak v pohodě odpovídal a dostal za jedna a za dvě. (Moc se mi líbí jejich přístup a ochota zkoušet na něj nové fígle.)
- domácí úkoly nemá (min. spolu vypracováváme nějaké poznámky do mapy nebo pracovních sešitů)
- v technických pracích mu as. pomáhá s měřením a zakreslováním (práci se dřevem a nástroji zvládá sám)
- v TV bez problémů
- asistentka zhodnotí jeho stav a např. v hodině HV s ním jde napsat písemku do hlavního předmětu pokud je pozadu (což je vždycky)
- někdy Filip hodně silně řve a nadává, tak si s ním asistentka v relaxačce čte, nebo koukají na její fotky v ntb. nebo si jen tak povídají. Pokud se stav zklidní, tak se buď vrátí do třídy nebo se dál učí v relaxačce... pokud ne, jde Filip domů.

Jediné co mě fakt mrzí, že nemá ve škole kamarády. Víceméně se jich straní. Holky mu nadávají (ne za tiky, prostě si nadávají mezi sebou navzájem) ale jeho se to dotýká a nechápe to. (Protože on když má koprolálie, tak musí ze třídy pryč a oni nadávají jen tak a nevadí to!)

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 16. kvě 2011 6:57:30

sono ještě bych se ráda zeptala. Bere tvůj syn teď nějaké léky na tiky? Pokud ano, můžu se zeptat jaké?
U nás právě byl taky velký posun k lepšímu v těch 10 letech. Ani nic nebral. Teď je to zase horší, ale jakoby začíná dostávat rozum. Moc hezky se s ním povídá. Problémy ve škole s chováním nejsou. Ale dovedu si představit, že pokud by nikdo nebral ohledy na jeho nemoc a za tiky jej káral apod. tak by se problémy s chováním asi taky vygradovaly.

sona

Příspěvek od sona » úte 17. kvě 2011 13:58:29

Dobrý den ,syn bere Valproat zatím asi 3měsíce ,velmi nízkou dávku příští týden jdeme k Doc.Malé ,tak snad se nějak domluvíme na jiném dávkování .Zítra jedem do Prahy k paní psycholožce Mgr.Bendové snad nám nějak poradí co a jak dál .Tiky máme pod kontrolou ale to chování ve škole máme málo početnou tř.15dětí( 5kluků fakt férovky) z toho skupinku 5ti expertů pod vedením holky (ta je spíše kluk)a ty dávají Davidovi opravdu zabrat . Má rychlé startování a myslím ,že to ty děti vědí tak toho využijí a teď i fyzicky napadají ,proto jsme skončili doma na IVP oni za to ty děti nemůžou že Davida nesnáší (tak jsem to pochopila od p.učitelky)stále hledáme novou školu v okolních školách jsou 4tř.naplněny tak nevím asi nás vystřelí na Mars

Odpovědět