manželství s TS

podělte se s námi o váš životní příběh
Odpovědět
anik

manželství s TS

Příspěvek od anik » pon 26. lis 2018 4:37:42

Zdravím všechny lidičky, kteří nejen mají TS ale i jsou blízkými osobami lidí s TS. Protože u nás dlouhé roky trvalo než se vůbec TS diagnostikoval,
bylo velmi těžké pochopit, co se vlastně děje. Problém byl ,že nebylo možné najít způsob jak po stupňujících se tikových záchvatech docílit klidu.
Někdy až příliš velká nechuť mého muže sdílet svůj problém a zároveň obava dohnala naše manželství do rukou odborníků.
Je zvláštní kolik z nich mě varovalo ať zdrhám ,že není v pořádku chování, které se dějě u dospělého chlapa.
Nejvíc mě bolelo,že x lékařů tvrdilo,že si své problémy můj manžel vymýšlí protože se mu určitě nechce pracovat. Až pokraj zoufalství,kdy málem skončil na psychiatrii a má bezmezná víra,ře všechno přece může mít vysvětlení,kdy jsem si sama celé roky hledala informace o tom co se vlastně deje a dala si tu trpělivost a doslova potají nahrála na video ty nejšílenější projevy konečně jeden z lékařů stanovil diagnozu.
A teď se snažíme společnými silami alespoň trošku překonat všechny ty peripetie. Únava a bolesti svalů,kterými můj manžel trpí následkem záchvatů častokrát změní společné plány. Mé postřehy za roky,které spolu žijeme jsou následující:
Rozhodně je třeba zajistit naprostý klid a domácí pohodu.
Bohatě postačí pravidelná životospráva a vyvážená strava .
Dostatek spánku.
Nezadržovat za každou cenu projevy TS protože to je tak vyčerpávající a v případě mého manžela i dost bolestivé.
Všimla jsem si,že nejsou vhodé velké změny.
Rozhodně u nás funguje dobře pocit jistoty.
Neznamená to ,že se nelze občas zdravě pohádat je ale třeba počítat s tím ,že není dobré nechávat příliš dlouho bez udobření.
Srtres je vážně největší nepřítel.
Stále mě trápí,že občas se najdou tací,kteří se mají tendence posmívat .. Ale od toho jsme my blízký abychom podrželi nad vodou jak se říká.
Takže ať už vy sami máte TS a nebo máte někoho kdo TS má hlavu vzhůru...

Odpovědět