Portál asociace ADHD

vaše postřehy, vzkazy členům, komentáře týkající se ATOSu
Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Portál asociace ADHD

Příspěvek od Jakub » pon 14. úno 2011 23:38:11

Ahoj kamarádi v Tourettu (Láďo, Pavlíno, Andreo, Soňo … jsme tuším celá parta …+ skrytí ),

Jestli se Vám někdy líbilo něco z toho, co jsem napsal, pak dnes mám pošušňáníčko, které asi jen těžko překonám. Začnu ovšem zeširoka, jak je mým zvykem.

Dlouhou dobu jsem nemohl porozumět tomu, proč se tolik doktorů v Čechách i zahraničí tak distancuje od Touretteova syndromu. Např. náš celoživotní pediatr, se kterým máme my i naši známí ty nejlepší dlouhodobé zkušenosti. Když jsem mu vítězoslavně oznámil, že nám přední čeští specialisté diagnostikovali Touretteův syndrom a že požíráme Tiapru, zachmuřil se, vylovil nějaké papíry a přinutil mne vyslechnout si, co to vlastně požíráme.

Až v poslední době mi začalo docházet proč. Touretteův syndrom je synonymum pro cosi jako „nedodělaná diagnóza“.

Příznaky, nazývané Touretteův syndrom, mají různé původy. Jeden z nich je schován pod zastřešujícím názvem ADHD. Dnes jsem náhodou našel českou asociaci pod tímto zastřešujícím názvem. http://www.adehade.cz/. Myslím, že mnozí z nás pod tuto střechu opravdu patříme. Soňo a Andreo, najdete tam např. letní tábor, který už po několik let běžel a který může být pro vaše děti vhodný. Dýchne na vás kultura vzájemné spolupráce lékařů, pedagogů a rodičů. Prostě pookřejete, alespoň na první pohled.

Pro tvorbu neziskových organizací mohou být různě motivace. Ne každá motivace musí spočívat v osobním businessu a daňové optimalizaci.

Všechny vás zdraví,

Jakub

PS: Láďo, než tě přinutí můj příspěvek smazat, nech to prosím přečíst alespoň mé kamarádky.

Uživatelský avatar
Lda
Administrátor
Příspěvky: 87
Registrován: sob 28. srp 2010 12:02:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Portál asociace ADHD

Příspěvek od Lda » úte 15. úno 2011 10:04:43

Jakub píše:PS: Láďo, než tě přinutí můj příspěvek smazat, nech to prosím přečíst alespoň mé kamarádky.
Jakube neboj tvoje prispevky mazat nehodlam. Me se libi, ze obohacujes nase forum. Naopak mam takove male "tiky" udelat z tebe Moderatora. Tim padem by jsi mohl prehazovat clanky tam kam patri a upravovat clanky ostatnich. Jeste pouvazuju.
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Odpovědět