Otevřený dopis předsedovi Atosu

akce, medializace, pomoc, věci, které je třeba zlepšit atd.
Odpovědět
Jakub

Otevřený dopis předsedovi Atosu

Příspěvek od Jakub » stř 02. úno 2011 0:47:10

Vážený pane předsedo,

V posledních dvou měsících jsem byl aktivním členem fóra Atosu a tím jsem poznal jednak Atos, a především TS asociace různých zemí, především v Evropě. Do Atosu mne nepřivedl akademický zájem, nýbrž jistá akutnost problémů mé dcery. Svým častým pobytem na portálu Atosu jsem s hrůzou zjistil, jak se člověk s Touretteovým syndromem může dostat do stavu nejvyšší nouze. Takový člověk v nejvyšší nouzi (prosím, zalistujte na stránkách fóra Atosu) se pak někdy obrací k Atosu, jako k instanci poslední záchrany. Zde však naráží na to, že Atos není pro takovéto případy vůbec zařízen. V nejlepším případě se mu dostane povzbuzení od jiného aktivního člena Atosu (těch je zhruba jako počet prstů jedné ruky), který je v podobné situaci. Myslím, že Atos by měl mít instrument (nazývejme ho třeba HELP-LINE), kterým ÚČINNĚ a KOMPLEXNĚ pomůže lidem s TS v nouzi. Rád bych Vás poprosil, jestli byste se mohl k této myšlence vyjádřit.

Samozřejmě jsem zvažoval, že až konečně najdu vhodného doktora, tak se v tichosti vytratím. Tím bych ovšem udělal přesně to, co dělá většina návštěvníků Atosu. Zjistí, že Atos je málo užitečný, tak ho opustí a jedou si po své linii ve svém problému. Takové řešení mi však připadá nedůstojné a hlavně neodpovědné k lidem, kteří jsou ve větších problémech než já.

O tom, jak zařídit účinnou pomoc se dá dlouho teoretizovat a vybudovat takovou HELP-LINE trvá dlouho. Podle mé zkušenosti je však nejúčinnější otevřít novou cestu na konkrétním případu alespoň částečným řešením. Takový jeden případ tady máme. Včera se na Atos obrátila ve stavu velké nouze paní Hana Nováková. Navrhoval bych, aby jí Atos zkusil exemplárně pomoci (alespoň částečně) před zraky celé atosovské veřejnosti.

Věřím, že budete mému dopisu rozumět. Vždyť i Vy jste byl otrokem v zemi egyptské.

Těším se na Vaši odpověď.

S pozdravem,

Jaroslav JAKUB Joch

PS: Paní Pavlíno, předejte prosím panu předsedovi můj otevřený dopis v případě, že se nedostane ke čtení fóra Atosu.

Odpovědět