Medializace,příspěvky z vlastních zkušeností nás všech

zkušenosti učitelů, rodičů a studentů, výukové postupy, rady, problémy
Odpovědět
Martin Sýkora

Medializace,příspěvky z vlastních zkušeností nás všech

Příspěvek od Martin Sýkora » pát 09. pro 2011 16:12:50

Chtěl bych se pokusit zde shromáždit příspěvky nás všech o zkušenostech,jenž mohou přinést užitek nám i ostatním a které by bylo vhodné nějak medializovat.Ta možnost mi pravděpodobně bude dána.Myslím,že zajímavé a užitečné nám i ještě nediagnostikovaným "Tureťáčkům" můžou být informace o zdánlivém problémovém chování dítěte ve škole,nepozornosti,zapomínání,tedy postihy dětí za chování,za které nejsou plně zodpovědni!Dále jaka byla odezva v řadách lékařů,jak složité bylo zjistit,že dítko má TS.
Z toho co jsem vyčetl i ze starších příspěvků zde,, nejčastěji nacházíme odpovědi na internetu,než ve škole,či u běžných lékářů.Pak si za tím jdeme sami.Nebo se mýlím?
Dále mne zajímá jaké jsou reakce pedagogicko-psych.poraden,průběh tvorby Individuálních
vzdělávacích plánů a jejich následné dodržování.

Pavlína Radová

Re: Medializace,příspěvky z vlastních zkušeností nás všech

Příspěvek od Pavlína Radová » sob 10. pro 2011 23:15:26

Vítám toto téma. Myslím, že by mohlo mnoha rodičům ušetřit často nekonečné martýrium s řešením školních problémů. Ty bývají tím nejhorším, čím musíme my, rodiče našich tureťáčků projít - zákon je zákon, a tak to nemine nikoho. Já už jsem na základní škole vzdala, že mi někdo porozumí a "dá na moje rady, jak na to". Doba přece jen pokročila, osvěta mírně pokročila a odborná veřejnost se s tím začíná potýkat. Teď je to na nás rodičích, jak dokážeme vysledovat, co je u našich dětiček součást TS a co pohodlnost, neochota...... Je to strašně tenká hranice. Chápu i kantory, kteří mají jedno dítě za něco trestat a druhé - to naše tolerovat. Umět to vysvětlit kolektivu, tak aby ditě bylo dál přijímané, tolerované a zároveň nevyřazené, je téměř nadlidský výkon. Tady je zase na nás, poradit jim, jak na to. Vždyť my už jsme to museli tisíckrát vysvětlovat širší rodině, rodinným přátelům. Ti si také často mysleli, že přeháníme, jsme příliš úzkostní.......
Já jsem bohužel nedokázala prosadit u svých dětí individuální vzdělávací plány. Byla jsem strašně naivní, že to přece musí pochopit - a to pracuju ve školství (pod svícnem tma?). Moje rada je dotáhnout vše do konce a docílit toho, aby buď z ped. psych. poradny nebo spec. ped. centra (jediných dvou institucí, ze kterých mají jakékoliv zprávy zákonnou platnost a musí být ve škole respektovány) jste dostaly zprávu pro školu, a tak na Vaši žádost musí vypracovat IVP. Jsem zvědavá na Vaše příspěvky, jaké cesty jste musely absolvovat než se Vám to povedlo.

Odpovědět