výchova

zkušenosti rodičů, osvědčené metody, rady, problémy
andy

výchova

Příspěvekod andy » Stř 16. Kvě 2012 20:10:33

Dobrý den,všem maminkám,jsem tady nová,ale určitě mě znáte z vyprávění Hany Novákové,kde popisovala chování mého syna a také problémy s mým zesnulým přítelem.Chtěla bych Vás všechny maminky poprosit,jak postupovat s výchovou mého syna.Můj syn je nyní umístěn DDŠ Slaný,kde budu mít soud,jestli ho dostanu domů,a jestli na to mám vychovávat svého syna,když má takové problémy.Můj syn má touretův syndrom už od 5 let a silné ADHD.Nyni je diagnostikován jako silné ADHD a také možnost,že může přijít schyzofrenie a psychopatie.Chtěla bych mému synovi pomoci,a také ho vést k životu,aby to měl co nejsnadnější.Chtěla jsem Vás všechny poprosit,jestli by jste mi neporadily,jak nejlépe postupovat s výchovou.Můj syn je hodně konfliktní mezi dětma,když ho něco naštve,tak používá různé výhružky a je agresivní,také mě citově vydírá.Nevím,jak reagovat na různé situace,jestli to je opravdu tím,že se neumí chovat,nebo je to tím,že má touretův syndrom.Kdy je to třeba přehlížet,že to není jeho vyhovou,ale nemocí?Prosím Vás všechny o radu,jak co nejlépe vychovávat dítě s trouretovým syndromem.Moc Vám všem děkuji

zuzumiso

Re: výchova

Příspěvekod zuzumiso » Čt 17. Kvě 2012 12:28:34

Je veľmi ťažké určiť hranicu čo je diagnóza a čo zdedené povahové vlastnosti.Môj syn má TS (12r) a som 6 rokov rozvedená a boli s ním od narodenia veľké problémy so správaním.Až keď som začala žiť so súčastným partnerom pred 5.rokmi, mi povedal, že syn nemá žiadne hranice, čo som neskôr uznala a začala byť oveľa dôslednešia a prvý rok to bolo dosť ťažké.Vždy mu vysvetlím, že ho veľmi ľúbim, ale trápim sa, keď sa zle správa, že mi to ubližuje.Samozrejme jeho tiky tolerujeme.Závisí tiež ako ste na seba citovo naviazaní.Držím Vám palce a želám veľa trpezlivosti.

Pavlína Radová

Příspěvekod Pavlína Radová » Ne 03. Črv 2012 22:11:45

Váš příběh, Andy, si velmi dobře pamatuji. Moje děti mají také silné TS a ADHD. Ano, je to strašně těžké - těžké rozlišit, co je nemoc, co je povaha, je těžké vědět, kde je ta správná hranice. Vlastně je všechno strašně moc těžké, když nad výchovou přemýšlíte. Také ta láska často hrozně bolí. Vy děláte, co můžete a odezva není. Výbuchy v pubertě jsou umocněné diagnózou TS. Kdo jiný to má ale zvládnout, když ne vlastní matka. Kdo jiný vydrží tu bolest, beznaděj a trápení? Vše jednou skončí a věřím, že nám to ty ti naši tureťáčci vrátí a pochopí, proč jksme se k nim chovaly, jak jsme se chovaly. Žádný ústav mu nemůže dát to, co VY, matko! Rady jsou dobrá věc, ale jděte na to srdcem, sice si můžete vše nastudovat, ale v životě dejte na první místo, co říká Vaše srdce. My jsme je přivedly na svět, tak je naším posláním to dotáhnout do konce a hlavně se nesmíme vzdát. Vnímám svůj život jako rozjetý vlak, který zatím nestaví, a tak jedu a jedu. Držím Vám palce, to zvládnete. Když budete v ouzkých, piušte, i to pomáhá!

Nikol Marie Mertová

Příspěvekod Nikol Marie Mertová » So 20. Zář 2014 19:25:20

Dobrý den,
prosím Vás všechny moc o radu... Synovi zjistili TS a ADHD a já se s tím strašně peru. Nevím jak se mám chovat, co dělat a nedělat a hlavně nevím, zda to říkat okolí či nikoli.
Malému je šest a začal trhat hlavou, dělá zvuky, kroutí ramenama a teď začal škubat i čelistí..
Moc by mi pomohlo si o tomto s někým popovídat...je někdo ochotný mi poskytnout tel. číslo zavolám.. popř můj e-mail niki.mertova@centrum.cz a tel.: 720 264 564 stačí napsat sms... Děkuji moc jsem úplně v koncích :(

janatobolik
Místo/Bydliště: Říčany u Prahy

Příspěvekod janatobolik » Čt 10. Pro 2015 21:27:42

dobrý den , paní Radová, až teď čtu Váš příspěvek zde ze 3.7.2012 a chci Vám za něj poděkovat, je to ohromné povzbuzení a určitě ty věty pomůžou hodně maminkám, když už jsou zoufalé a vyčerpané z věčného "boje" , a zcela souhlasím, je to na nás , matkách a mateřská láska léčí nejvíce .
před 3 roky jsem ukončila náročné povolání , abych se mohla naplno věnovat dětem a rodině a již mně práce nepohlcovala na úkor rodiny, a s dětma trávím denně spoustu času, a cítím, jak se naše srdíčka mnohem silněji propojily a naše vzájemné vztahy jsou o minimálně 300 procent lepší a otevřenější, protože máme čas spolu hodně mluvit. Starší syn 13 (Oliver) s TS je sice v pubertě a již začínají vzteky , vzdory a věčné dohadování , i tiky má silnější, ale mám pocit, že psychicky to zvládáme všichni lépe a ten základ toho vztahu to drží. Taky vybouchnu někdy, když už je toho hodně a zejména večer, kdy už jsem unavena :-) , ale pak si to vysvětlíme, syn to pochopí, přijde mu to líto a se slzičkou v oku se mi omluví a já jemu :-) a na druhý den to je to samé :-)))) a ráno mám znova novou sílu na to to zvládat ... a večer možná taky vybouchnu že zvýším hlas nebo křičím, protože nerespektuje hranice :-) ale zjistila jsem, že když mu řeknu co chci mile s úsměvem na tváři že jaký je hrozně milý když to udělá a že je úžasnej, tak to funguje :-) začne se smát a udělá to :-) ale někdy holt taky nezvládnu všechno s úsměvem a když mu připomínám něco po desáté, už na úsměv nemám sílu a pak je ten křik :-( . tak jsem se rozepsala, a to jsem chtěla jen poděkovat paní Radové za ta nádherná slova, že mne chytili za srdce.
děkuji :-)

Vrátit se na “Výchova dětí s TS”