liečba TS

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
ivos

Re: liečba TS

Příspěvek od ivos » ned 10. lis 2013 20:59:15

Ano je to formou elektrod, vsunu elektrodu do mozgu a ta stimuluje pohyby. už tak operuju aj parkinsona a dystoniu a pacienti maju 60až90% zlepšeni co si myslim že je uplne super :) u TS budem prvý u nas komu to budu operovat.momentalne som v štadiu čakania na termín operacie,tak som zvedavy ako to cele dopadne.určite sem potom napišem

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » ned 10. lis 2013 21:13:43

Ivoši, moc Vám držím palce, ať se operace vydaří a pomůže Vám. Musím říct, že obdivuji Vaši odvahu, ale nepochybuji o tom, že to máte vše důkladně prostudované a konzultované s odborníky, prostě že víte, do čeho jdete. Určitě pak dejte vědět, jak to probíhalo a jaké z toho máte pocity. DRŽTE SE!

MartinaM

Příspěvek od MartinaM » pon 11. lis 2013 7:32:48

Dobrý den Zdeni,

dáte mi prosím odkaz na tu anglickou stránku, jak jsou tam ty zakázané a povolené potraviny - odkaz na str. 3 mi nefunguje - nebo máte už nějaký vlastní seznam podle kterého jedete?

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pon 11. lis 2013 10:25:02

Dobrý den, Martino,
jsem ráda, že jste se ozvala, v době, kdy jsem najížděla na "dietu HIT" jsem na Vás a Vašeho přítele myslela, Váš příběh se dost podobá tomu mému a snad by mohl pomoci :-)
Nevím, zda jste četla mou zkušenost s vitaminovou léčbou, ale nám se mimo jiné tiky zhoršovaly právě po B6, B komplexu.. VÝRAZNĚ-křečovité! Teď bereme (kromě léků) jen ráno - vitamín C - 375mg (přírodní "antihistaminikum a protistresový vitamín), ráno - Hořčík, večer - Hořčík, zinek, vápník, D3 a biotin - jedna tableta. U vit. C jsem sehnala jen jeden přípravek, který neosahuje žádné citrusové příchutě, které při HIT nemůžeme. EYE-Q jsem nakonec také vyřadila, protože je z ryb a ty jsou pro nás nevhodné, tak doplňuji mastné kyseliny jinými vhodnými potravinami. Posílám odkaz:

http://www.histaminintoleranz.ch/downlo ... te_HIT.pdf

Svůj seznam si průběžně vyrábím a dokonce se chystám i na nízko-histaminovou kuchařku. Je dobré jet podle toho originálního seznamu, vynechat alespoň na týden (nebo dokud se organismus nestabilizuje) všechny skupiny mimo sk. 0 a pak postupně zařazovat potraviny ze sk. č. 1 a dělat si poznámky, jak zvládáte.. (obecně se doporučuje očistná týdenní terapie bramborovo-rýžová, ale myslím, že pokud pojedete podle našeho systému a pokud je HIT Váš problém, měli byste vidět rozdíl v projevech i tak :-) )
Na stránkách "chemie v jídle" je seznam všech E-ček i skóre jejich škodlivosti, tak vynechávám i ty, které jsou obecně špatné i pro zdravé lidi, plus ty, které jsou uvedeny v seznamu HIT.

Pokud by se Vám nepodařilo odkaz otevřít, pošlete mi e-mail a já Vám to pošlu v pdf.

Hezký den ;)

MartinaM

Příspěvek od MartinaM » pon 11. lis 2013 13:36:00

Zdeňko,

ano, viděla jsem, že reagujete i na můj příspěvek a také spatřuji určitou podobnost, proto mně zajímal ten odkaz (funguje - děkuji za něj). S bývalým přítelem (současným manželem:-) to je asi tak složité jako s vašimi dětmi - co se týká úpravy stravy, tak udělám menší pokus a uvidíme :D

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pon 11. lis 2013 14:05:29

..držím palce, ať to zabere! :-) My máme za sebou rok změny stravování a pokud se pomyslný kyblík histaminu v těle vyprázdní - poctivé dodržování "diety", tak můžu jednou za čas dopřát malé třeba jeden čokoládový bonbon (sk.č.2) a tělo se s tím popere bez větších následků. Co se týká mlsání, tak po tom roce už malá zvládá i sójový lecitin (sk.č.2 - dřív s ním měla problém) a ten je snad v každé oplatce, takže se nám díky poctivé dietě zase postupně rozšiřuje jídelníček :-) Jinak ostatních vhodných bonbónů je "hafo" (jen je potřeba číst složení a nekupovat s ovocnými koncentráty z nepovoleného ovoce a nepovolenými E-čky), kolikrát se mi ani nevejdou do košíku :D Ale bonbónové téma asi po manžela nebude moc zásadní ;)

ivos

Příspěvek od ivos » pon 09. pro 2013 12:11:28

Zdravim vas všetkých, som práve po operácii a citim sa skvelo tiky zmizli je to užasne co dokaže technika.

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pon 09. pro 2013 15:48:37

Ivoši, tak to mám radost!! :-) Musím uznat, že jste "odvaha".. Jak to celé probíhalo a máte nějaké elektrody, které jsou vidět..? Je potřeba je po nějakém čase měnit, nebo je to nastálo..?

Soňa

Příspěvek od Soňa » úte 10. pro 2013 7:59:43

Všechny zdravím,
Ivoši i mě by samozřejmě zajímalo všechno kolem operace. Je báječné, že Vám to pomohlo. Předpokládám, že k operaci přistoupí lékaři asi jen u těžkých forem TS. zajímá mě, jaká je prognóza? Je ten účinek stálý nebo na něčem závislý? Mám milion otázek, ale nechci Vás zatěžovat, jistě musíte mít teď klid.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » úte 10. pro 2013 13:03:06

Super! Gratulujeme! Mohli by ste princíp a prípadne či ste niečo priplácali napísať pre ostatných? Ďakujeme

Odpovědět