liečba TS

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
zuzumiso

Re: liečba TS

Příspěvek od zuzumiso » pon 17. pro 2012 11:24:49

Tak som našla stránku histaminova-intolerancia.webnode.sk je to po slovensky a sú tam aj vhodné potraviny aj nevhodné. Včera som zistila, že robia testy pol roka v laboratóriu MUDr.Melichačovej v Piešťanoch.

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pon 17. pro 2012 18:51:37

Zuzu, moc děkujeme za odkaz, je super, že se o tomto problému začíná víc psát a že se s námi ostatní "vyvolení" (jak se v článku píše ;) ) podělí o své zkušenosti..
Jinak všem přeji krásné svátky a hlavně nekončící pohodu!! :)
Soni Vám moc děkuji za osobní přání, také přeji Vaší rodině krásné Vánoce a Filípkovi držím oba palce !! ;)

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 05. led 2013 10:52:02

Zdravím všechny v novém roce.
Tak u nás žádná změna, dietu jsme nezvládli, Filip stejně něco sní, co chce. Nejdřív sliboval, jak to chce zkusit. No snažím se nekupovat ty nejhorší alergeny ze skupiny 2 a 3, ale stejně na něm žádnou změnu nevidím.
Přes Vánoce byly tiky více, ale to je vždycky, jak se těší a má radost z dárků, tak je to náročné.
Nevím, jak u vás, ale nám i tiky zhoršuje počítač, nechci mu ho úplně zakazovat, má ho časově omezený.
Každopádně, až půjdeme v únoru na kontrolu na alergo, tak se zeptám na testy HIT.

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pon 14. led 2013 9:23:53

Dobrý den, Soni,
je pravda, že maximální spolupráce našich dětí je v tomhle směru zásadní.. My jsme na začátku vyloučili úplně všechny skupiny, kromě 0 (aby se vyčistil organismus) a pak jsme postupně začali zkoušet věci ze skupiny č. 1 a sledovali reakce. Dnes je to 1,5 měsíce co jsme se začali stravovat jinak a původní projevy TS jsou na minimu. Počítač taky hlídáme, tedy pokud na něm malá je, protože ho naštěstí nijak nevyhledává (je spíš závislá na knížkách, dokáže v nich ležet celý víkend), ale pokud na něm je, dodržuje hodinu a pak vypíná. Každopádně musím říct, že pokud nějaký tik přece jen přijde, tak ho dokáže i mnohem lépe zvládnout než dřív. Hlavně je až obdivuhodně ukázněná, nemá problém dát bráškovi čokoládový bonbon a samotnou jí ani nenapadne vzít si ho taky. Sama si prošla tím, že když sní něco "zakázaného", tiky se vrátí a to je pro ní ta nejlepší motivace, protože už zažila jaké to je, být bez tiků (TA POHODA! ;) ) a to jí žene dopředu.
Jinak k EYE Q, hořčíku a vit. C jsem ještě přidala vápník a zinek.
Snažím se teď věnovat informacím o dalších přírodních "blokátorech" uvolňování histaminu.

ivos

Příspěvek od ivos » úte 22. led 2013 19:16:21

Teraz mám velmi zle obdobie,tažko sa mi dých,nedokážem nič urobiť aj tento članok pišem velmi dlho . Viem je to divné že si tu sam pišem o svojich problémoch,ked sem píšu vetšinou o svojich blízkych ktory maju tento problem.Chcel by som sa opýtať je tu niekto stary približne ako ja (22r.) kto trpí touto chorobou? Rád by som sa osobne skontaktoval,chcem sa spýtať,ako sa s tým naučil žit? Ako si našiel prácu? Dakujem.

Soňa

Příspěvek od Soňa » čtv 24. led 2013 8:31:09

Dobrý den Zdeni,
prosím Vás, už jste byly s malou na těch testech? Psala jste v lednu, že?
No my teď máme období trochu klidu a to proto, že jsem koupila antistresový míček a Filip si ho mačká i ve škole a říkal, že tiky jsou o 30% lepší.
My dáváme jen vitamín C, ještě asi koupím Magne B6.

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » sob 26. led 2013 20:13:29

Dobrý den, Soni,
máme to za sebou, nejprve jsme vyvolali pobavení všech, jako že jsme si přišli už s hotovou diagnozou :lol: , navíc takhle specifickou, ale nakonec jsem paní doktorku přesvědčila, aby si mne alespoň vyslechla a nakonec se mnou vůbec nediskutovala a vzala malé krev ;) Výsledky budou až za měsíc, čekají, až jim dorazí testovací sady, tak jsem zvědavá na výsledek.. Ten tedy může být prý bohužel zkreslený, ale rámcově bychom měly vědět, jestli jsme v nízkých, středních nebo normálních hladinách. Co mne ale překvapilo, bylo to, že se v článku od jednoho pana doktora, (dostala jsem na něj odkaz) píše, že určité procento nemocných HIT je chybou lékařů (nestanovenou diagnozou HIT - nevyšetřených na HIT) léčeno psychiatrem nebo psychologem! Navíc jsem se dozvěděla, že HIT se mění v čase, střídá se lepší a horší období!! :shock: Pokud by nám testy vyšly dobře, půjdu ještě cestou zjišťování, zda nemá Terezka vlastní zvýšenou produkci histaminu a pak bychom vyzkoušely nějaká antihistaminika. Probírala jsem tuto možnost s dvěma lékaři a tato cesta je možná a mohla by pomoct.. Každopádně - nízkohistaminová úprava stravy u nás viditelně funguje. Ten míček u Filipa je super, zkoušela jsem kdysi něco podobného s malou, ale nedokázala včas zareagovat a mačkat před tím, než přijde tik, začala ho rychle mačkat vždycky až po tiku a hlavně ho vždycky někde zapomněla 8-) Jinak ten vitamín C u nás funguje dobře, Hořčík-Vápník-Zinek -D3 také, k B6 mám osobně stále trochu respekt. Pokud ho začnete brát, mohla by jste mi prosím dát zpětnou vazbu, jestli na Filipovi vidíte nějakou změnu..?

Soňa

Příspěvek od Soňa » sob 26. led 2013 22:07:00

Zdeni,
respekt k Magne B6? Proč? My ho už jednou užívali a bez efektu. Teď uvažuji, že nejprve zkusím kapsle z houby Reishi, ale nevím, je to dost finančně náročné a Filip ke všem lékům a výživovým doplňkům rezistentní, tak mám strach předem, že zas budu zklamaná....
Jsem zvědavá, jak Terezce testy vyjdou, my jdeme na alergologii v únoru a myslím si, že doktorka bude koukat, co tam na ní vybalím :D .

Zdeňka

Příspěvek od Zdeňka » pát 01. úno 2013 21:38:51

Soni,
k B6 mám ten respekt proto, že v době, kdy jsem hledala souvislost mezi potravinami, které malé zhoršují průběh TS ( v té době jsem ještě o nějaké HIT neměla ani ponětí), mě většinou zarážel obsah B6, který se v těch potravinách vyskytoval ve větší míře.. Navíc se malá po B-komplexu výrazně zhoršovala a to mne v té doměnce utvrzovalo.. Jenže teď jsem se na jedné HIT diskuzi (slovenské) dočetla, že B-komplex se při HIT NESMÍ!! :o protože obsahuje B1 = thiamin a ten je u HIT zakázaný jako silný inhibitor DAO enzymu! A jsme doma! Tak né B6, ale B1! Stále jsem se kolem toho B-čka motala a teď mi to docvaklo :oops:
Takže zkusím nasadit Magne B6 (B6 se u HIT naopak doporučuje a myslím, že stejně tak u TS). Doufám, že nás to zase trochu posune ;) Soni, kolik tablet dáváte Filipovi..? Jsem trošku zmatená z toho obsahu B6 v jedné taletě - 5mg, v dávkování píšou 4-6 tablet denně, ale obecně se doporučuje B6 u dětí jen 1,4 mg denně.. :shock:
Jinak na té diskuzi psala nějaká paní/slečna, že po určité potravině pokašlává,.. (tak mi to připomnělo zvukový tik u TS :idea: )

Soňa

Příspěvek od Soňa » pát 01. úno 2013 23:00:50

Zdeni, já s tím Magne B6 ještě nezačala. Kontaktovala jsem cca před týdnem paní, co dává synovi nějaké tablety z houby reishi, někde tu i přispívala, a mají na tyto tablety velmi dobrou odezvu. Teď čekám již týden, jestli odepíše na můj poslední mail.

Odpovědět