Výživa pro - ADHD, autismus, bipolární poruchy a další

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Jakub

Výživa pro - ADHD, autismus, bipolární poruchy a další

Příspěvek od Jakub » pát 04. bře 2011 13:22:44

Přišly mi pod ruku docela zajímavé stránky http://www.foodforthebrain.org/content. ... ntent=1721 o vztahu výživy k: ADHD, autismus, bipolární poruchy, deprese, demence, dyslexie, dysgrafie, dyspraxie, schizofrenie (je to anglicky).

Myslím, že dnes je (mnohdy i mezi neurology) převládající zkušenost, že tyto poruchy mají mnoho společného a že některé tikové a obsedantní poruchy k této rodině patří. Proto Láďovi funguje na jeho tiky (a snad i nutkání) Abilify, která byla původně vytvářena pro bipolární poruchy.

Nutriční původ poruch bych vůbec nepodceňoval. Moje dcera byla a je tak neuvěřitelně vybíravá v jídle, že by mne nepřekvapilo, kdyby to vedlo k nějaké poruše. U této rodiny poruch se skloňují ve všech pádech olejíčky typu EYE Q a mnoho dalšího.

Samozřejmě, všude jsou možné obchodní zájmy. Obchodní zájmy jsou úplně všude (všichni něco prodáváme) - čili na obchodní zájmy bychom vyloučili úplně všechno. Obchodní zájmy mohou být též dobře skryté - např. monopolizace přístupu k penězům ze zdravotního pojištění.

Jakub

zuzumiso

Re: Výživa pro - ADHD, autismus, bipolární poruchy a další

Příspěvek od zuzumiso » stř 20. dub 2011 13:45:55

Na slovenskej stránke Badatel.sk sú zaujímavé články.Píše tam žena, ktorá sa liečila na schizofréniu vitamínovou liečbou(podrobne rozpísané) a vyliečila sa.Je to tiež porucha neurotranformerov, myslím, že by to bol kľúč aj k TS. Tento článok je na 3 strane.Veľmi zaujímavé čítanie.

zuzumiso

Příspěvek od zuzumiso » úte 26. dub 2011 9:48:30

Glutén, ktorý je obsiahnutý vo výrobkoch z múky je silný neurotoxín, preto ho treba vysadiť pri neurotických poruchách.Bielu múku nahradiť inou alternatívou, taktiež biely cukor úplne vynechať.

Soňa

Příspěvek od Soňa » úte 06. srp 2013 7:38:41

Ahojky. Jaká videa? Oč jde? Koukala jsem na Andrejky blog a nic novýho nenašla... Soňa

Odpovědět