TS případy léčené ortodoncií

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Jakub

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Jakub » pon 07. bře 2011 11:10:41

Andreo,

možná, že není rybí tuk, jako rybí tuk. Eye Q http://www.eyeq.cz bylo vyvinuto a testováno tak, aby v tříměsíční kůře „dobudovalo“ spoje v mozku. Jestli ty „spoje“ jsou problém tvého syna a jestli to opravdu funguje (nb. lépe než běžný rybí olej), na to ti asi nikdo odpovědně neodpoví. Jelikož stabilizování stavu tvého syna je naprosto zásadní pro tvého syna i tvoji rodinu, asi bych do toho šel s tím Eye Q originálem.

Ten spánek, co jsi zmínila, je zajímavý. Když jsme ještě mívali tiky (na úrovni středně silného TS), spánek byl naprosto zásadním faktorem. Když se dcera vyspala, tiky se hodně zmenšily. Na spánek se nám nejlépe osvědčil Novo-passit http://www.samoleceni.cz/8594737038419/ ... ol.1x100ml , který je stále ještě „bylinková léčba“ bez předpisu (běžně v lékárnách). Podle studií i referencí ho lze považovat za nejsilnější „neinvazivní“ preparát, navíc jako jediný adresuje též svalovou relaxaci. Samozřejmě, existuje plno léků na spaní (na předpis), které mají téměř bez výjimky v popisu od výrobce varování „nevhodné pro pacienty pod 18 let“, nebo „vhodné po 55. roce“, apod. Někde jsem viděl zajímavou studii, která vysvětluje, proč to je všechno jen „pro staré“. U dětí a adolescentů je tolik „soft“ faktorů, pro které se těžko usíná (co všechno se dítěti a puberťákovi může honit hlavou zjistíte, když si s ním popovídáte ve stavu absolutní důvěry), že je dobré primárně mířit na minimalizování těchto „soft“ faktorů, tedy veškeré možné uklidňování (bylinkami, rozhovory i prostředím - good luck). Adresovat přímo proces spánku různými medikamenty může být kontraproduktivní a možná je dobré k němu přistoupit, když už není zbytí.

Jakub

PS: V dnešních novinách jsem narazil na příspěvek, byť z trochu jiné oblasti, který může být pro nás inspirativní : http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotog ... cil-videt/

Andrea

Příspěvek od Andrea » pon 07. bře 2011 13:49:09

Jakube díky moc za info o EyE Q.
HANDLE terapeut nám vysvětloval, že EPA umí ty myelnové (tuším) vlákna obalit a funguje to jako elektrický kabel. Ten když je bez izolace taky elektřina ustřeluje jinde než by měla a to je možná důvod F. tiků a neschopnosti si pamatovat.
Na druhou stranu už mám trochu vypěstovanou fobii z éček a cukrů a lepků takže to někdy krapet přeháním s tou kontrolou :shock: :) a snažím se dávat všecko co nejmíň upravené.
Já mám pár teorií proč má Filip TS a průser bude jestli za jeho TS může každá trochu, protože některých věcí nás zbavit nemůžu.

Na jeho spánku já ujíždím proto, že on byl od miminka opravdu sedmispáč a jak zaleh tak chrněl.
Na rozdíl do svých mladších sourozenců, kteří byli v noci výživní tak do 5-ti let.
A je mi jasné, že je puberťák a nemůžu čekat, že bude spát od osmi večer. Jde mi o to, že přes den je očividně vyčerpaný a zývá a večer zalehne a já vím, že by spal, ale tiky nedovolí.
Když cvičil loni poctivě HANDLE aktivity usínal do 15-30min. a bez nějakého extrémního řvaní nebo tikání. Já to jeho usínání beru jako jeden z márkrů toho jak rozjeté má TS. On má těch problémů tolik, že zaměřovat se jen na tikání je podle mě chyba.
On když nemá silné tiky, tak se třeba blbě soustředí. Nebo má takové divné chování. Jakože chvíli depka chvíli rozjařenost....to se nezdá, ale taky to docela otravuje život.
Ty tiky jsou nejvíc vidět. A s tím mě štve i manžel. Jak kluk přestane tikat tak on okamžitě myslí, že "mu nic není". A taky dr., já ji prosila aby mu dala třeba něco jen na náladu. ABy se ustálil a byl trochu vyrovnanější. A ona mu dá teda AD, ale hned i něco na tiky aniž by počkala jestli třeba díky těm AD neubydou tiky. (Což ubydou, protože on je prostě hodně neurotický a většinou čím nervnější tím roztikanější.) No...a pak už jsme zase po uši v chemii a tak pořád dokola.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » stř 24. srp 2011 13:06:40

Anreo i ostatní,
tak jsem byla u dr. Machoně na Karláku a máme dlahy. A sice 3 - od 3,5mm do 7mm. Nejsou tedy vzadu, jak jsem očekávala, ale vepředu. Nejnižší není téměř vidět, nejvyšší je a nedá se s ní mluvit. Co je první výhra je, že se Vojta nemůže kousat. 1. a 2. dlahu má nosit týden, tu třetí 3 týdny, a pak máme přijít. Má je od pondělka a zatím nejsem schopna nic hodnotit. Budu se snažit věřit. Nejdřív jsem měla platit 2 dlahy po 1008,- Kč, pak jsem platila jen jednu, to vem čert, kdyby to pomohlo.

bendy

Příspěvek od bendy » čtv 29. zář 2011 21:34:19

Zdravím všetkých.Som tu nová.Mám 10-ročného syna,ktorý má TS.Začalo to ešte v škôlke(poťahoval nosom),neskôr začal akoby zakopávať a potriasať nohou,toto prešlo a začal šklbať celým telom(akoby ním prešiel el.prúd),nakoniec sa k tomu pridružili vokálne tiky(heká). Okrem tikov máme aj ADHD,ADD a expresívnu poruchu reči. Už sme užívali všetky možné lieky a doplnkové preparáty(Rivotril,Strattera,Abilify,Tiapridal,Haloperidol, Orfiril).Tieto lieky a ich kombinácie vždy niečo zlepšili,ale aj zhoršili.Raz zmiernili tikové prejavy ale zhoršilo sa chovanie a naopak a tak stále dookola a dookola...Už sme z toho všetci zničení,veď to dobre poznáte. PRETO mňa veľmi nadchla metoda Dr. Stacka,ktorý takto dokáže uľaviť zúfalým ľuďom. Keby táto metoda pomohla len každému 50-temu turetikovi,tak je to obrovský úspech.
Môj osobný názor je,že toto je to najmenšie,čo môžem pre svojho syna urobiť a bez vedľajších účinkov na jeho vnútorné orgány,jeho psychiku a osobnosť!!!
Z tohto dôvodu prosím pani ANDREU,ktorá ako prvá referovala o metode Dr. Stacka,aby sa mi čím skôr ozvala,mám totiž veľký záujem o špec. dlahy pre syna,ktorý je momentálne hospitalizovaný na detskej psychiatrii(úplne sa psych. zosypal).
Vopred veľmi ďakujem a držím všetkým palce.S pozdravom bendy.

rena

Příspěvek od rena » stř 02. lis 2011 22:54:59

Ahoj všetci, hlavne Andrea, tvoje príspevky ma velmi zaujali a chcela by som ťa poprosiť o nové správy o priebehu liečby Filipka pomocou ortodontných dlah o ktorých si tu informovala, podobným spôsobom liečby TS a iných tikových ochorení sa zaoberá aj jeden lekár v Južnej Korei s ktorým som zatiaľ len v písomnom kontakte, volá sa Lee Young Jun a pracuje v Korea Medical Clinics zaoberá sa aj craniosakralnou terapiou, Functional Cerebrospinal Techniqe (Lee funkčná mozgovomiechová technika)www.FCST.co.kr doporučujem návštevu stránok www.wn.com/tic_disorders - tam sú videa ludí trpiacich TS a aj toho lekára. Prosím veľmi Andreu o nové správy, alebo admimistrátora tejto stránky o nejaký kontakt na ňu, Ďakujem Renata

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » čtv 03. lis 2011 22:12:28

Zdravím ty, co mají zájem o dlahy,
můj 16letý syn má dlahy od září. Nejnižší měl týden, střední týden a 7mm nosí doteď. V úterý byl na otiscích a bude mít 10mm. Není to ale jednoduché. Vojta chce dlahy nosit, nemá žádné reakce jako afty apod. ALE - páčí mu to zuby, jen v těch nejnižších skoro nešišlal. V noci to mít nemůže, prý ho bolí zuby a nevyspí se, ve škole taky ne - to šišlá. Často zapomíná ale opravdu neúmyslně si je nandat. Tvrdí, že mu to pomáhá jako mechanická zábrana na kousání do tváří. Snad je ještě brzy dělat závěry. To, že jen dvě dlahy proplatila pojišťovna, je nepodstatné.

Jakub

Příspěvek od Jakub » čtv 03. lis 2011 23:04:59

Paní Pavlíno,
tak třeba i z těch dlah něco bude. Z toho mám radost. V tomto věku by vaši kluci mohli možná začít chápat a spolupracovat. Co kdyby je třeba trochu namotivoval pan Toman. Párkrát jsem o něj v poslední době zavadil. On je jedním z nejlepších motivátorů, které jsem kdy poznal.
Zdraví,
Jakub

Andrea

Příspěvek od Andrea » pát 04. lis 2011 11:26:53

Reno někde dřív jsem už psala, že dlahy jsme vzdali. Filip je na lécích, protože všechny mé pokusy bojkotoval a já mám jen jedny nervy. Pohár trpělivosti přetekl.

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » ned 06. lis 2011 20:33:49

Hurá Jakube, vy žijete! Pana Tomana kluci znají, ale momentálně jsou sebestřední asi jako pan Toman. Mám ho ráda, možná proto, že je jako náš příbuzný.Byli jsmew aew Šimonem na jweho školení, ale tureťáci dají jen na sebe. Zkuste, prosím, prostudovat vliv histaminu, včera o tom mluvila jedna rodina jako o velké naději. Taky vyšla kniha Tourettův syndrom od Howarda Kuschnera.

rena

Příspěvek od rena » stř 09. lis 2011 11:30:51

Ahoj Andrejka a ostatní, to mi je ľúto, že ste to vzdali, mne sa tiež niekedy zdá, že toto ochorenie pôsobí na vôľu ľudí ktorí trpia TS a niečo ich stále blokuje v tom aby sa vyliečili, akoby to ochorenie vedelo, že ho chceme dostať z tela von a ono sa stále bráni lebo mu je tam dobre, napísala som to tak smiešne, ale určite ma chápete ako to myslím, totiž moja dcéra tiež všetko odmieta, na všetkom hľadá chybu, ničomu nedôveruje, skrátka mám pocit že málo spolupracuje a že to viac trápi mňa ako ju. A my mamy by sme urobili čokoľvek aby sme im pomohli. Źelam všetkým pevné nervy a SKORÉ UZDRAVANIE!!!!!

Odpovědět