TS případy léčené ortodoncií

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Soňa

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Soňa » pát 18. úno 2011 17:41:32

Péťo,
můj Filip má rovnátka vyndavací, pouze na noc. Nijaké problémy mu nezpůsobují, tiky při nich horší nemá. Má obrácený skus, možná že to opravdu způsobuje tiky... Náš ortodontista je fajn, jdeme tam v dubnu, zkusím se ho zeptat, zda by do toho s námi šel. Doufám, že umí anglicky....

Peta1

Příspěvek od Peta1 » pát 18. úno 2011 17:55:20

Kdyby byly jen na noc, tak to neřeším, ale on má jisté na pevno a nejmíň na 2 roky. Na ortodoncii jezdí už rok, jen se čeká, až dorostou všechny zuby. A to už se asi stalo, takže to vidím už na březen.

asi

Příspěvek od asi » pát 18. úno 2011 20:15:00

Při pátrání po materiálech k mé bakalářce o TS jsem narazila na tento materiál: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... 0oH6lvVpdw

Petra

Příspěvek od Petra » pát 18. úno 2011 21:26:34

Ahojte, poctivě čtu všechny příspěvky a musím říct, že mi dávají obrovskou naději, že někdo (Jakub, Andrea? :P najde možnost, jak TS vyléčit. Bohužel neumím anglicky, takže pro mě veškeré zahraniční příspěvky strácejí smysl, ale na videa Dr. Stacka se stačilo podívat, aby člověk pochopil, že se těm kluků neskutečně ulevilo.
Andreo, máš představu, jak to je s dlahami do budoucna, zda to musí nosit do dospělosti nebo do konce života? Jakmile se přijde na správnou výšku, je nutné dlahy obnovovat podle toho, jak děcko roste a chrup s ním? Jsou dlahy vidět, třeba jako rovnátka, zavazí v pusině? Mám těch otázek tolik, že je to až hrůza ;) Jak tady pročítám všechny příspěvky a sleduji Tvůj blog, začínám uvažovat, zda bychom do toho nešli taky. Matýsek se teď hodně sklidnil, ale za týden, měsíc, rok to může být zase jinak.
Máme jet v březnu na první Handle terapii, dřív neměli manželé Baptie čas. U Vás ale úspěch moc neslavila, viď?
Všem držím pěsti, ať je dobře.
Petra z Brna

Pavlína Radová

Příspěvek od Pavlína Radová » pát 18. úno 2011 22:36:14

Andreo,
probrala jsem to s Vojtou a šel by do těch dlah.Kvůli kráse si do pusy nic narvat nedá, to bojkotuje, ale kdyby to prý vyřešilo jeho kousání do tváří, říká ANO. Můžeš mi konkrétně nasměrovat na konkrétního doktora? Když se pro něco rozhodnu, lítá to, tak doufám, že půjdeš opět na forum.

Andrea

Příspěvek od Andrea » sob 19. úno 2011 8:51:05

Pavlíno. Nevím jestli něco nepokazím. Protože jsme úplně první v ČR kdo tohle dělá a nevím jestli náš dr. z Ostravy se když to bude mít úspěch, nebude tomu chtít nějak věnovat víc. Nevím jak to chodí, když je něco NOVINKA. Ale poprvé nám dlahy dělal dr. Machoň. Už tu studii četl, videa viděl... A ochotný byl taky. Je na Stomatologické klinice , U nemocnice Praha 2? Ozvěte se mu. Když jsem se jej ptala byl velice ochotný a říkal, že klidně udělá dlahy i dalším. Já se na to pak vykašlala, protože nám udělal jiné a cesty do Prahy s naším roztikaným Filipem to je bída. Nechala jsem to u ledu, než mi kamarádka řekla o našem zubaři a ten nás odeslal k našemu ortodontistovi. Ale fakt nevím. On už se totiž spojil i s nějakým neurologem v Praze (ne Fialou ani Růžičkou) a oba u toho sedí a studují...tak snad ... já se ještě zeptám v pondělí jo? Protože mi tenkrát Machoň říkal, že kdyby to účinkovalo tak se napíše studie, pak kauzistika a mohlo by se žádat u pojišťoven větší proplácení léčby. A tak nevím, zda to mohou dělat naráz dva dr. Tomuhle nerozumím...ale na druhou stranu. U každého to může zafungovat jinak a třeba zorvna u nás nic moc a u vás by třeba víc a jak jinak to zjistit než tak, že to bude nosit víc lidí...
Petro.
Záleží na výšce skusu. Dlahy sedí na 3 zadních stoličkách. Filip má skus vyšší o 7,5mm a vidět to není, ani nešišlá.
ALe třeba jeden kluk měl navýšený skus o 15mm a ten už pusu nezavřel a trochu slimtal...ale psal, že radši tohle než ty šílené tiky, které ho strašně bolely (kroutil ramenem a rval si v něm vazy).
Dlahy nejsou u dětí na celý život. Právě čím dříve, tím lépe.
V puse to nezavazí. Jen to tlačí, ze začátku. Filip říká, když ho to ted nebolí. Konečně! Že úplně v pohodě.

Ovšem včera se tiky zase hodně zhoršily. I řev a nesnášenlivost tatínka. Jenže za 1. byl úplněk a za 2. snižujem ten Zoloft. K večeru se ale zase uklidnil. A opět usnul těsně po 22. hodině. Jinak usíná k půlnoci a vydatně heká nebo řve. Včera bylo ticho.
Myslím, že u nás to bude díky těm lékům na dlouho.

Andrea

Příspěvek od Andrea » sob 19. úno 2011 8:53:00

ANdreo to jsi našla studii dr. Stacka. ;)

Peta1

Příspěvek od Peta1 » sob 19. úno 2011 9:28:19

Andreo, jak píšeš, čím dřív tím líp. A když by byla šance, že by dlahy byly třeba jen na pár měsíců, tak to by bylo určitě lepší vyzkoušet teď a nečekat 2 roky, než mu sundají rovnátka. A ta OCD se dost zhoršuje, tak by asi bez léků za tu dobu nebyl a to by byl další mínus. Já bych skoro měla chuť vyzkoušet toho vašeho ortodoncistu, když s jeho dlahami máte lepší zkušenosti a on je taky nedělá poprvé. Jde o to, jestli by nás vzal.

Andrea

Příspěvek od Andrea » sob 19. úno 2011 12:22:34

Peti určitě vzal. On je strašně hodnej.
Jako ještě dodatek. Ty dlahy umí pomoct, ale patrně neúčinkují úplně u všech a ne u všech stejně. Ještě zkusím napsat Stackovi. Ale myslím, že už mě nenávidí. :lol: Obecně se píše, že umí utlumit až 70% tiků. Ale někteří pacienti, i dospělí řekli, že tiky zmizely úplně a již nikdy se nevrátily. Takže je to asi zprůměrováno. Já osobně do toho jdu a přesto počítám s tím, že třeba nepomůžou, tak jak bychom doufali. To je třeba mít na mysli.
Zase si říkám, že než do něj začnu cpát chemii, tak prostě tohle chci vyzkoušet. Potřebuju mít sama v sobě pocit, že jsem vyzkoušela opravdu vše co se dalo.

Petro ještě k HANDLE. Úspěchy co se týče tiků moc nebyly. Ale náš kluk ji zvládal cvičit jen 4 měsíce. :cry: Ale i za ty 4 měsíce se mu zlepšilo usínání. Usínal v klidu, bez tiků, do půl hodinky. Zlepšila se mu kocentrace a schopnost číst. Jak přestal cvičit do dvou měsíců se problémy vrátily. Jednomu klukovi ve věku Filipa se po 4 týdnech cvičení HANDLE, tiky ztratily z 90% ! Je to stejně jako u dlah různé.
Mladší dcerka měla časté záněty močových cest. Často neudržela moč. Necítila, že má plný močový měchýř. Na nefrologii při všech možných vyšetřeních na nic nepřišli, nabídli nám kortikoidy. Ty jsem odmítla. Dcerka cvičila HANDLE aktivity asi 3 měsíce a problémy s udržením moči zmizely. Takže asi tak. Metoda funguje. Ale je potřeba být trpělivý a hlavně se musí dělat dobrovolně. Což s naším pubescentem je kámen úrazu.

Peta1

Příspěvek od Peta1 » sob 19. úno 2011 12:41:16

Počítám s tím, že to nemusí vůbec pomoc. A jak se tam musí často?
Za týden jedeme s Danem na srovnání páteře pomocí Dornovi metody. On je celý nakřivo, má kulatá záda, špatné držení těla, předsazené lopatky, skolioza, jeden kyčelní kloub výš. Tak jsem zvědavá, jestli mu to pomůže.
Ještě jsem si říkala, že když např. starší syn zdědil po manželovi křivou nosní přepážku, tak nevidím důvod, proč by se nemohl dědit i problém s tím zkusem. Tím by se i mohla vysvětlit dědičnost TS třeba u nás. Dan taky málo otevírá pusu u mluvení, je mu občas špatně rozumět. To samé má i bratránek s TS. Tomu je rozumět ještě hůř.

Odpovědět