TS případy léčené ortodoncií

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Jakub » úte 01. úno 2011 12:22:16

Včera Andrea ( z našeho fóra) přišla s něčím, co možná změní život mnoha nešťastných lidí. Proto hned zakládám separátní vlákno, abychom shromažďovali informace hezky na jedné hromádce. Toto se týká především těch typů TS, které zahrnují též agresivitu, sebepoškozování a OTC. Na druhém přiloženém videu (viz níže) vysvětluje kluk vstupující do puberty, už na první pohled evidentně inteligentní (doktor referuje o IQ 128), proč se chová “jako idiot”. Jeho pocity mi připomínají můj stav, kdy jsem měl v puse mrtvý zub . To cizorodé těleso v puse mě natolik deprimovalo, že bych snad za nějakou dobu začal mlátit hlavou do zdi. Byl to pocit divného napětí a nutkání (naštěstí ten zub mi rychle vytrhli).

Podotýkám, že nejde o žádnou alternativní medicinu. Dr. Stack je evidentně běžný klasický lékař.

Pro úplnost informace jsem zkopíroval vstup Andrey, z jiného místa našeho fóra:
*******************************************************
Jakube přesně tak. Já na to koukala taky nevěřícně, ale opravdu to má svou logiku. Jde o poruchu TMK (Temporomandibulárního kloubu) a ortodontista vyrobí speciální dlahy tzv. NCVD (Neuro Cranio Vertikální Distraktor), kterým se nadstaví skus a tím se uleví tomu kloubu, který tlačí na trojklaný nerv, který vychází ze středního mozku atd. velmi zhruba řečeno.
O to víc mě to utvrdilo v přesvědčení, že náš ortodontista zná TS (což nelze vždy říci o všech neuorlozích se kterými jsme měli tu čest), pracuje i s jinými extrapyramidovými poruchami a říká, že tato metoda má úspěch (běžně se prý využívá v zahraničí, nevím proč ne u nás). Samozřejmě, že nevyléčí všechny a stoprocentně, ale distraktor dokáže potlačit až 70% tiků a dokonce poruchy soustředění a chování.
Dám odkaz na videa...alespoň dvě.
http://www.youtube.com/watch?v=CpiGEO0ueME
http://www.youtube.com/watch?v=SE2x37pWw88
********************************************************
Konec prvního vstupu Andrey.

Rád bych poprosil Andreu, jestli by mohla s tímto vláknem zůstat a informovat nás o vývoji. Samozřejmě, prosím přihazujte všichni další informace, tak jak nám budou chodit do cesty.

Díky, Jakub

Soňa
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:41:25

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Soňa » stř 02. úno 2011 14:42:28

Ahoj všem.
Andrej, četla jsem na tvém blogu, že ti psal ten doktor z Ameriky a poslal ti odkaz na nějaká videa, která ti vlila sílu do žil. Taky potřebuju sílu do žil. Mohla bys sem odkaz hodit? Děkuju Soňa.

Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Jakub » pon 07. úno 2011 9:21:32

Diskutoval jsem metodu Dr. Stacka s naší lékařkou orthodontistkou. Ona se dost pohybuje po našich i mezinárodních kongresech orthodoncie, jakož i po mezinárodní orthodontistické literatuře. O aplikaci na TS nikdy neslyšela a nikde nic takového zpětně nenašla. Jiná věc jsou různé poruchy, spojené s čelistním kloubem (TMJ Disorders). To jsou např. chrápání, poruchy spánku, migrény, různé záhadné bolesti – tím se orthodoncie aktivně zabývá a úspěšně pomáhá.

Na Dr. Stackovi je jí podezřelé přesně to, co mně. Proč nebyl tak revoluční objev přijat lékařskou komunitou, alespoň částečně. Dr. Stack si však nechal svoje udělátka patentovat relativně nedávno. Možná se nacházíme v té krátké nepravděpodobné situaci, kterou bychom ovšem v dějinách vědy našli vícekrát. To je samozřejmě velké možná.

Možná by ani nebyl konflikt s klasickou neurologií. Ta myslím vysvětluje TS kmitáním dopaminu a serotinu, aniž by znala příčiny tohoto kmitání. Jak jsem psal jinde, pro silně dědičnou soustavu poruch (tiky, ADHD, ADD, OCD), v případě silných tiků, je zřejmě v současnosti celosvětově nejužívanější stabilizátor kmitů Aripiprazole. Možná dědičná TMJ Disorder může být tím rozkmitavačem.

Naše orthodontistka se v zásadě nebrání analýze a ošetření čelistního kloubu, čímž se ve své praxi zabývá.

Jakub

Uživatelský avatar
Andrea
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. lis 2010 17:48:02
Bydliště: Severní Morava

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Andrea » úte 08. úno 2011 13:17:57

Jakube. Taky mě to bylo divné. Nicméně. Proč existuje metoda, funkční metoda revitalizace nádorů a nesmí se v ČR provádět? Proč? Zachránila spoustě lidem život. Ne všem, ale spoustě jo. Proč se přestaly vyrábět spec. enzmy které umí v těle vychytat nádorové buňky a zabránit tak recidivě rakoviny? Kamaráka si je nechává pracně vozit z Ukrainy. Já ti povím proč. Farmaceutický průmysl je největší hned po zbrojním... proč by lidi byli vyléčeni, když můžou být uměle drženi v relativně dobrém stavu na léčivech? Z čeho by pak ty giganty žily? Peníze a moc vládnou světem.
Já neříkám, že metoda dr. Stracka spasí všecky pacienty s TS. Ale co jsem četla a viděla zní a vypadá logicky. Neurologové a pychiatři tápou. Zatím mi nikdo neodpověděl ani na jednu otázku ohledně vzniku TS, ohledně toho proč některým zmizí a některým ne, proč jedni léky doporučují až když je nejhůř a jiní je napíšou při prvním škubnutí oka.
Tápou všichni. I ti naši super specialisti...tak proč bych nevěřila dr. , kterého metoda vypadá účinně. Že je jednoduchá, rychlá, příliš mladá?
Čas ukáže.

Soňa
Příspěvky: 85
Registrován: čtv 11. lis 2010 19:41:25

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Soňa » úte 08. úno 2011 18:54:13

Andrej,
naprosto souhlasím a držím palce. Jak dlouho to p. Stack dělá? Vždyť je to relativně mladá metoda, pokud to dobře chápu, ne?

Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Jakub » úte 08. úno 2011 23:13:39

Andreo, já s tím vším souhlasím. Naše MUDr. orthodontistka by do toho šla, a je to na první pohled inteligentní , zvídavá, dynamická, praktická a progresivní mladá žena. Jenže je v Praze. Kdybyste Vy, nebo někdo jiný, o to měli zájem, stačí říci. Nás tiky trápí v současnosti jen okrajově. Dominantní je porucha koncentrace, na kterou se tiky při duševní zátěži nabalují.

Zavěsil jsem včera do fóra na německém portálu dotaz, jestli znají někoho v Evropě, kdo by to dělal. Zatím si to přečetlo 32 lidí a žádná odpověď.

Jakub

Uživatelský avatar
Andrea
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. lis 2010 17:48:02
Bydliště: Severní Morava

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Andrea » úte 15. úno 2011 18:05:26

Ahoj lidi,
máme problém. Zdá se, že dlahy konečně začínají zabírat. Problém je v tom, že má hošík plnou pusu aftů v místech, kde se dlahy setkávají s dásní. Vyplachuje pusu teatree, čistí si pořád zuby, já dlahy, maže si dásně kamistad gelem, ale prostě je teď nedokáže už druhý den nosit dýl jak dopoledne. Odpoledne už brečí bolestí. Nemáme my smůlu?
Jakube ty jsi takový "hledač" nenajdeš nějaký zázrak? Zítra jdeme k psychiatře a jestli sebou bude mrskat jako dnes, po té co si vytáhl dlahy, tak mi zase bude nutit léky! A my prosím Zoloft pátým dnem snižujeme. Dr. Stack mi napsal, že AD i Neuroleptika mohou ovlivnit účinek nebo teda neúčinek dlah.
Jinak jediný tik, který už dva dny má s dlahami je občasné vykřiknutí slova "hoč"! Jak dlahy vyndá začne poklepávat na věci, točit rukama kolem hlavy, řve, mrská hlavou a to vše skoro pořád.
Pak nás stále trápí nesnášenlivost tatínka, ale to bychom asi taky odbourali. Se mnou vychází po dlouhé době úplně, až neuvěřitelně, ukázkově. Nevím, možná se za pár dní zase rozjede, ale takhle extrémně dobrý dlouho nebyl.

Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Jakub » stř 16. úno 2011 8:26:22

Andreo,

teď to rozhodně nevzdávej. To bys popřela sama sebe. A už vůbec ne kvůli nějaké psychiatře. Jestli ti bude nutit léky i během tohoto pokusu, tak ji prostě vyměň. V České republice máme nejvíce doktorů na hlavu a jsou proslulí svojí ješitností, arogancí a nevzdělaností (tedy pouze jejich menšina – ti co přebejvají). Bohužel, systém je nastaven tak, že je není schopen vyhodit. Slušného psychiatra poznáš podle toho, že tě v tomto pokusu bude podporovat a především ocení tvoji bojovnost (třeba už jen kvůli tvému komfortu). Vždyť ona s tím neumí udělat vůbec nic, jen to trochu utlumí.

Zaměřil bych se na to, jak snést tu dlahu. Je přirozené, že se tělo zprvu brání cizorodému tělesu. Co tomu říká Dr. Stack ? To přece musí být problém mnohých jeho pacientů. Prodiskutuju to naší ortodontistkou. Na ty afty musí být nějaké triky. Sám jsem trochu na afty trpěl. Myslím, že když se to dostane za jistou úroveň, tak se nasazují lokální antibiotika (jsem obecně pro minimalizaci antibiotik, ale taky bych je na přechodnou dobu skousnul). Zkusím popátrat.

Nic mi do toho není. Kdybys to ale v tomto stádiu vzdala, pěkně bys mě namíchla.

Jakub

Uživatelský avatar
Lda
Administrátor
Příspěvky: 87
Registrován: sob 28. srp 2010 12:02:55
Kontaktovat uživatele:

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Lda » stř 16. úno 2011 8:57:25

Andrejko,

drzim ti palce. Vubec to nezvdavej! Vsichni tu na tebe spolehame. Jsi nase hrdinka. :)

Jinak ja sam na afty cas od casu trpim a taky vubec nevim co s tim at to mazu nebo nemazu, casem proste zmizi.
Ladislav Vydra - administrátor webu
www.ladislavvydra.com

Uživatelský avatar
Andrea
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. lis 2010 17:48:02
Bydliště: Severní Morava

Re: TS případy léčené ortodoncií

Příspěvek od Andrea » stř 16. úno 2011 9:42:44

Kluci já se rozhodně nevzdám.
Problém je, že Filip je prostě padavka. Jakmile ho něco bolí tak je konec. Včera byl se mnou u babičky a kromě toho jednoho tiku neměl žádný. Pak dostal jídlo a dlahy už si nevrátil. Během pár minut začal kroutit rukama kolem hlavy, trhat krkem, mrkat, hekat, vyřvávat... já mu řekla, že jestli mu to stojí za to? Jestli to nemůže chvíli vydržet s těma dlahama a on mi řekl, že to radši tiky. :evil:
Existuje prý nějaká pasta co se namaže pod ty dlahy a na ně a pak by měla utlumit bolest. Uvidíme zda zafunguje. Mám ji objednanou.
Myslete na nás.

Odpovědět