Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Jakub
Příspěvky: 68
Registrován: úte 11. led 2011 9:13:10

Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od Jakub » sob 15. led 2011 20:40:31

Rád bych se podělil o dvě osobní zkušenosti s alternativní medicínou v aplikaci na tiky (záměrně píši „na tiky“, protože v té době jsme o Touretteově syndromu neměli ani ponětí). Rád bych předeslal, že jsem fanda klasické medicíny. Nikdy jsem neměl rád nějaké rychlokvašky a „alternativní“ cesty a zastávám názor, že v každém oboru má člověk vystudovat a pak si rozšiřovat znalosti praxí. Jsou-li alternativně prošlapané cesty účinné, má je klasická medicína absorbovat, aby zachovala integrální pohled. Život však neběží vždy pouze touto „technokratickou“ logikou. To je jako s demokratickým pořádkem, ve který „technokraticky“ věřím, nicméně každý historik vám vysvětlí, že demokracie obvykle samočinně přerostly v diktaturu (proto musíme občas znovu cinkat klíčema a děkovat a odcházet, ačkoli bychom to radši udělali cestou standardních struktur). Tento rozsáhlý úvod jsem napsal proto, že znám několik lidí a především lékařů, kteří by se mnou už nešli na oběd, kdyby se dozvěděli, že jsem se „snížil“ k tomu, že jsem se svým dítětem zašel za alternativní medicínou. Abych tím neodbočoval od tématu, odkážu vás na knihu doc. MUDr. Zdeňka Susy „Tělo a duše v zdraví a nemoci“ (alespoň myslím, že je to tato kniha), kde vztah klasické a alternativní medicíny myslím velmi dobře rozebírá.

Obě zkušenosti jsou ze Švýcarska, kde jsme v té době žili a kde alternativní medicína bují. K tomu, abychom se obrátili na alternativní medicínu mne přiměla manželka (jak už to bývá) po následujících událostech. Předně selhání standardních kanálů (škola - pedagogicko-psychologiká poradna – lékaři). Standardní kanály nejen že nic nevěděly, ale ve své neznalosti a z ní vyplývající ješitnosti a aroganci byly dost škodlivé. Aby nedošlo k omylu – mluvím o švýcarské zkušenosti, ne o české (to může být satisfakce pro ty, kdo mají podobné zkušenosti a říkají si „toto je možné jen v Česku“). Druhý podnět byl, že jsme osobně potkali dost kulturních a inteligentních lidí, kteří referovali o své konkrétní osobní pozitivní zkušenosti s alternativní medicínou.

První „alternativní medik“ – kinezioložka:
Kineziologie funguje na následujícím principu. Tvrdí, že hodně informací máme schováno v mozku, aniž bychom o tom věděli a mohli s tím vědomě disponovat. Tvrdí, že tuto informaci z mozku dostane kineziolog tím způsobem, že když vás drží za ruku a dává si otázky, jemným cuknutím ruky (které ona pozná) odpovídáte ano – ne. Dále tvrdí, že vaše potíže vyplývají z traumat, které jste zažili vy, nebo vaši předci. K tomu, aby se mohla kinezioložka vhodně ptát, potřebuje různé mapy (ne zeměpisné) a různé artefakty (kameny, lebky, kovy, atd.). Léčba spočívá v tom, že kinezioložka „odblokuje“ onu „odpovědnou“ událost, tím že na ní pacienta upozorní a řekne mu, že už ho toto konkrétní trauma nebude trápit. Samotná teorie této terapie tedy není lehce stravitelná pro technokrata. Kinezioložka nám kupodivu narovinu řekla, že s tiky toho většinou moc nesvede, že to může zkusit, ale asi to bude nanic, že to prostě neumí ( tím si mne získala). Když už jsme tam byli, manželka navrhla, ať vyléčí občasné noční pomočování našeho dítěte. K tomuto problému se kinezioložka postavila odpovědně. Po své proceduře zkonstatovala, že nějaká pra-pra babička byla tuším 12. září 1807 ošklivě znásilněna, což je příčinou toho pomočování. Pak otevřela zeširoka oči a slavnostním hlasem provolala k našemu dítěti: „Já tě zbavuji (debarasse) … “. Celá seance byla tak impresivní, že kdybych já se v noci počůrával, tak s tím určitě přestanu. A tak to bylo s naším dítětem; od té doby se naše dítě nepočůrává. Pro mne, jako technokrata, není tak těžké vysvětlit tento zázrak. Naše známá, která k té dámě často chodila s mírně autistickým dítětem, na ni nedá dopustit. Ostatně i „starý praktik klasické medicíny“ Dr. Walkup (viz sekce „Informační zdroje“ v tomto fóru) se ve svých přednáškách z roku 2010 odvolává především na „behaviorální treatment“ Touretteova syndromu. Myslím, že se porevoluční lékaři v Čechách od podobných kineziologů hodně přiučili (viz výše zmíněná kniha MUDr. Susy). Zajímavé je, že kineziology platí největší švýcarská pojišťovna v nejtypičtějším pojišťovacím programu bez mrknutí oka.

Druhý „alternativní medik“ – Dr. medicíny Jean Elmiger (modifikovaný homeopat):
Dr. Elmiger má svoji ordinaci v domečku poblíž Lausanne. Říká, že je tuším osmnáctý v souvislé řadě lékařské rodiny a má docela dost lékařské zkušenosti v klasické medicíně. Při působení v rámci klasické medicíny ho dlouhodobě trápilo, že neléčí podstatu, nýbrž příznaky nemoci. Též konstatuje, že klasická medicína může v některých případech vyloženě škodit. Jeho škola je postavena především na tom, že hodně poruch způsobují některá očkování ; jeho terapie spočívá v odblokování škodlivých účinků některých očkování. Celou jeho teorii si můžete přečíst v jeho knize Jean Elmiger: La médicine retrouvée (Znovu-nalezená medicína), která byla z francouzštiny přeložena do několika jazyků, rozhodně angličtiny a němčiny. O Dr. Elmigerovi si můžete též přečíst na jeho stránkách
http://www.jelmiger.com (pořádně mu funguje jen francouzská verze).
Svoji živnost provozuje se dvěma syny, vystudovanými lékaři, a pod jeho vedením pracuje celá řada lékařů (jeho princip tuším je, že každý, kdo chce pod jeho vedením samostatně pracovat, musí mít vystudovanou klasickou medicínu s nějakou praxí). Prakticky jeho léčba spočívá v tom, že si od vás vyžádá seznam očkování, především očkování, když jste byli mimino. Potom se zeptá na potíže a vypracuje individuální léčebný plán. Individuální léčebný plán spočívá v tom, že vám poštou posílá v různých časových intervalech homeopatika. Většinou není potřeba více než jedna nebo dvě návštěvy. Homeopatika vybírá zajímavým způsobem. Má řetízek, asi 15 cm, na kterém je těžítko. Tím těžítkem krouží kolem různých homeopatik a některá z nich vybere. Když jsme u něho byli, právě zaučoval svého syna (čerstvého lékaře). Seděli každý u jiného psacího stolu, oba vrtěli těmi řetízky a pokřikovali na sebe, na které homeopatikum jim ten řetízek jak reaguje. Fakt je ten, že po vybrání všech zásilek homeopatik jsme na tiky asi na pár let zapomněli a mysleli jsme si, že tiky už jsou definitivně za námi. Začalo to znovu s pubertou. Na obranu Dr. Elmigera musím konstatovat, že naše dítě bylo po příjezdu do Čech očkováno (tuším tetanus, klíště a několik dalších). Vzpomínám si, že Dr. Elmiger byl ve škodlivosti očkování selektivní. Tetanus byl, pokud si vzpomínám dobře, jedním z jeho největších nepřátel. Chtěl-li bych být úplně korektní, musel bych konstatovat, že jeho léčba fungovala, dokud jsme vědomě nepřestoupili jeho instrukce (ale rozhodněte se, že vaše dítě nebudete očkovat proti tetanu). Na druhé straně, v literatuře o TS se můžete dočíst, že příznaky TS se projeví často v raném školním věku, pak se mohou odmlčet a znova se vystupňují s pubertou. Zajímavé je, že Dr. Elmigera neplatí tuším žádná švýcarská pojišťovna v žádném programu (na rozdíl od oné kinezioložky). Dost lidí nám referovalo o zajímavých výsledcích (netýkaly se TS). Mimochodem, jestli to chcete zkusit, do Lausanne je to z Prahy cca 8 hodin jízdy autem, cena celého léčení je opravdu lidová (řádově 300 CHF, pokud si vzpomínám) a může stačit jedna návštěva (a pak pojídat homeopatika, která přicházejí v nějakých intervalech poštou).

Třetí „alternativní medik“ – osteopat: Je to má osobní zkušenost, ale netýká se TS, čili není k tématu a můžete ji přeskočit (je jen na dokreslení, též ze Švýcarska).
Měl jsem při přechodu z jednoho do druhého zaměstnání zhruba dva měsíce volno. Rozhodl jsem se, že než začne nový blázinec, dám se fyzicky do pořádku. Naložil jsem se tedy do fitnessu, po dvou hodinách denně, šest dní v týdnu. Má kondice rapidně stoupala a já jsem si liboval. Předpokládal jsem, že spojitou zátěží si nemohu nespojitě ublížit, což byl mylný předpoklad. Jednoho dne přišly velké bolesti v celé horní polovině těla, které se volně posouvaly sem a tam. Já jsem nemohl vůbec nic a především jsem nemohl pro bolest spát. Tak jsem se obrátil na našeho rodinného doktora (v tom Švýcarsku), který mi několikrát opíchl záda a já jsem se několikrát vyspal. Když jsem chtěl, aby to pojal nějak systematicky, tak mne poslal do Lausanne k nějakému specialistovi (tuším neurologovi), který mne chvilku zkoumal a pak mne poslal domů. Tak jsem šel zase k našemu rodinném doktorovi (protože jsem byl naprosto nepoužitelný) a ptal jsem se ho, co mu řekl specialista a co s tím budeme dělat (musím přece živit rodinu). Ten mi řekl, že „mikrochirurgie dělá divy“ a že mne tam objedná. Tady se ozval můj selský rozum, mikrochirurgii jsem odmítl a zeptal se ho, co by říkal osteopatovi. Věděl jsem totiž, že osteopat rychle, účinně a trvale opravil manželce pochroumanou kostrč (na lyžích), když klasičtí lékaři selhali. To dost razantně odmítl a zřetelně se od osteopatie distancoval. Přitom se jednalo o tu „spojitou“ osteopatii, žádné trhání. Nyní udělám vsuvku ve vsuvce. Osteopatie je ve Švýcarsku rozšířený obor. Malé město (2000 obyvatel) má pět osteopatů. Na osteopatii se po střední škole studuje 5 let a pak musíte mít praxi, než můžete pracovat samostatně. Někteří lékaři (jako např. ten náš) ji házejí do jednoho pytle s různými šarlatány. Není divu. Brání si svůj společenský, a především ekonomický status. Osteopatii pojišťovny obvykle nehradí , osteopat si žádá 110 CHF za hodinu a z toho musí odečíst všechny náklady, včetně nákladů na vlastní odborný rozvoj (čili si nemůže moc vyskakovat a jezdí na kole). Seance u něho vypadá jako specializované rehabilitační cvičení. Různě si mě nakrucoval a já jsem cítil ten nervový propletenec, který mám v těle. Po první seanci jsem byl schopen fungovat, tj. spát a běžně se pohybovat. Za pět seancí, každá zhruba po jednom měsíci, mne dal dohromady. Byl jsem docela popuzen tím, co mi (ne)nabídla klasická medicína (a hlavně její arogancí) a zeptal jsem se manželky svého kolegy ze Slovenska, co by mi naordinovala ona (byla ve Švýcarsku za „maminu“, ale zároveň to byla lékařka po druhé atestaci). Řekla mi – u nás v kůpeľach bych ti naordinovala specializovanů rehabilitáciju (nějak to pojmenovala, na což si už nezpomínám). To sů veľmi špecializované pracovničky, ktoré robí len toto a majů dobré výsledky. Takže jsou místa na světě, kde „slušná“ osteopatie je součástí klasické medicíny (předpokládám, že by se mnou dělaly to samé, co můj osteopat). Konec vsuvky.

Na závěr bych měl jeden praktický podnět. Klasická medicína nezastírá, že TS neumí léčit a ani nezná jeho příčiny (už tím udělala velice mnoho, že ho pojmenovala, popsala jeho vlastnosti a že dělá osvětu). Nicméně vše je ve fázi výzkumu, kde výsledek může přijít libovolnou cestou. Čili je možné, že přijde i cestou nestandardní. Též genetická rozeznatelnost TS resp. ADHD se občas senzačně oznámí (práce z roku 2010), nicméně zobecnit zatím nelze myslím nic. Takže si myslím, že nějaké preparáty, které jsou „neškodné“, čili se chovají jako homeopatika se mohou klidně vyzkoušet.
Když jsem, coby „zoufalý rodič“ po diagnóze svého dítěte, googloval po internetu, narazil jsem na nějaké fórum, z něhož cituji:
http://diskuse.doktorka.cz/touretuv-syndrom/archiv/10/
Ahoj Soňo. Můj osmiletý syn má stejné problémy. Má touretteův syndrom, který máme v rodině. Vyzkoušely jsme nějaké léky, ale bylo to spíš horší. Začaly jsme dávat preparáty od Dr. Jonáše a neuvěřitelně to zabralo. Bere již 4 měsíce MindHelp a hned po 2 dnech tiky ustaly. Je to energo-informační preparát. Jsou to lisované byliny s informacemi. Lékaři se mě ptají, co mu dávám za léky, že je tak v pohodě. Vůbec tomu nemůžou věřit.
Konec citace.
Výše citované hodnocení, samo o sobě, samozřejmě nic neznamená. Dovedu si představit preparát, který vás krátkodobě zbaví tiků, ale dlouhodobě vás zlikviduje. Díval jsem se, co to je zač ten MindHelp. Stojí za ním MUDr. Josef Jonáš, který má firmu Joalis a slušnou lékařskou praxi, viz jeho web:
http://www.joalis.eu/
Narychlo jsem jeho stránky prolétl. Zdá se, že MUDr. Jonáš zakládá svou léčbu na tvrzení, že člověk je zatoxikován a jako léčbu je ho nutno odtoxikovat. Proti tomu, jako konceptu, nemůže nic namítat ani stará Blažková. Když byly naše děti malé, měly astma a oslabený imunitní systém. Lékaři obraceli oči v sloup nad jejich parametry (kde byl normál 80, měli jsme např. 5 atd.) a pořád do nich píchali nějaké drahé injekce. Děti byly tak nemocné, že se prakticky nedostaly do školky. Když jsme se přestěhovali z Prahy k Ženevskému jezeru (tedy na čerstvý alpský vzduch), do půl roku jsme nevěděli, co je to stonat a tak to zůstalo. Takže s toxickým prostředím máme své zkušenosti. Na stránkách firmy Joalis je též složení léku MindHelp. Kdyby nějaký odborník mohl potvrdit, že je to v zásadě neškodné, jako homeopatika, tak proč to nezkusit. Samozřejmě by bylo zajímavé na tento lék získat širší reference. Možná by bylo dokonce zajímavé založit MindHelp jako vlákno.

Ve svém příšpěvku jsem se pustil na tenký led alternativní medicíny. Snažil jsem se být korektní a doufám, že jsem některé účastníky fóra nepopudil, nebo se neprohřešil proti pravidlům fóra.

irena
Příspěvky: 28
Registrován: ned 07. lis 2010 17:24:19
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od irena » ned 16. led 2011 8:35:19

Dobrý den pane Jakube!
Myslím, že nemusíte mít strach z nějakého prohrešku. Vaše názory jsou zajímavé. Mám syna s TS, už jsem o něm psala
a taky jsme zkusili alternativní medicínu. Tedy pokud cranio-sakrální masáže mezi ní patří. Chodili jsme na masáže,
když bylo Michalovi asi 6 let. Tehdy měl tiky docela silný a zaujalo mě, že paní, která masáže prováděla, vždy přesně
určila, s čím má zrovna problémy. Chodili jsme jednou za měsíc a tehdy se mu tiky docela střídali. Jednou něco očichával,
potom zase dřepal, pak měl vokální tiky. Po masážích se mu na chvíli ulevilo. Ale my máme veliké štěstí, že Michal to
zvládá úplně perfektně. Teď je na internátě a mám pocit, že tam se cítí v pohodě a přijede domů a má se vším problémy. Začal mít zajímavý tik. Teď nevím přesně jestli je to tik a nebo už obsese, na kterou zrovna třetím rokem bere léky. Dělá střední lesnickou školu a do myslivosti je úplně zapálený. Ale kdykoli přijede domů, musí jít hned do lesa.
U nás je hodně soukromníků a někteří vlastní lesy po svých předcích. A začínají se budovat obory, to znamená, že každej
soukromník si svou oblast oplotí. No a našemu Michalovi to začalo vadit a začal se strašně rozčilovat, až mě napadlo,
jestli to nemůže být další forma tiků. Mu totiž vadí ty ploty. Můžete mi prosím někdo poradit, jestli může jít o tik a nebo obsesy? Ve čtrnácti prodělal obsese, ale to musel všechno kontrolovat.Děkuji.
A pane Jakube i já Vám děkuji za Vaše příspěvky.
Držím všem palečky. Irena

Uživatelský avatar
Andrea
Příspěvky: 137
Registrován: čtv 04. lis 2010 17:48:02
Bydliště: Severní Morava

Re: Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od Andrea » pon 17. led 2011 14:59:00

V JOnášovi jsme jeli. Cca 16měsíců. Mysleli jsme, že to nijak extra nezabírá. Ale asi to mělo něco do sebe. Syn míval i 14 dní téměř bez tiků. Tiky udeřily silně vždy s novým preparátem (asi tak jednou za 6 týdnů). Travalo to vždy tak 4 dny...pak zase klid... těžko posoudit. Preprát MIndHelp synovi uklidňoval tiky pouze ze začátku. Před písemkou si jej dal pod jazyk a fakt se uklidnil... nevěděl, na co ta pilulka je. Pokud by někdo chtěl tvrdit, že to bylo placebo. Ale asi po 3 měsících už to nefungovalo. S Jonášem jsme skončili, protože je náročný na užívání. Syn to prostě odmítal po čase brát. Nesmí se 20min. před a po jíst a nic pít kromě vody. Bere se třeba i 5-7 preparátů s přestávkami min. 2 min. Takže 3x denně hodinu hlídat, aby se nenapili, nenajedli...atd. Po finanční stránce to byl taky docela záběr.

Já osobně nemám příliš ráda klasickou medicínu. Fakt mi vadí to potlačování příznaků, nezájem o příčinu. To, že se nebere člověk jako celek, jeho psychika apod. Taky očkování, kdy malé děti ve věku do 5-ti let dostanou takový záběr, že je vůbec div, že TS či podobnými poruchami už netrpí všichni. I když velký nárůst dětí s autismem, epi a MR je docela vysoký. Léčba ATb, to co jíme...to vše se na nás podepsalo.
Ale nejsem fanatik a snažím se vše nějak rozumně skloubit. Nechci se dívat na to jak syn trpí, ale rozhodně se odmítám smířit s tím, že nic jiného než Neuroleptika či Antidepresiva nám nepomůže. A slovo POMOC, léčivy, je u mě v hodně velkých uvozovkách.
A myslím, že opravdu ani žádná zázračná metoda neexistuje. Možná skloubit zdravou stravu, s nějakými terapiemi (např. HANDLE, Craniosacrální t.), pohyb, minimum stresu a hlavně strašně velká dávka štěstí a pacienti můžou pocítit úlevu. A když už je opravdu hodně zle, pak až tehdy přistoupit na čas k tlumení tiků léčivy. Aby si aspoň na chvíli odpočinuli.

Peta1
Příspěvky: 36
Registrován: pon 10. led 2011 16:14:11

Re: Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od Peta1 » úte 25. led 2011 10:49:36

Já bych se také chtěla podělit o zkušenosti s alternativní medicínou a TS. Nejdřív chci ale poděkovat panu Jakubovi za jeho skvělé příspěvky, moc hezky se čtou.
Syn bral Mindhelp 2 roky a zabíral mu. Jak jsme ho vysadily, tak měl tiky do pár dní zpět a hodně silné. Po znovu nasazení do tří dnů téměř vymizely. To jsme zkusili asi 3x a vždy to bylo stejné. Bohužel pak změnili výrobu a asi i složení, protože přestal fungovat. Nevím tedy vůbec na co tak dobře reagoval. Zda na složení bylin či něco jiného.
Tak jsem začala pátrat dál, co by mohl vyzkoušet. Poté, co se mu hodně rozjela OCD, jsem našla na internetu informace o bachových kapkách. Konkrétně Bachovi krizové kapky. Píší o nich: Krizová, záchranná kombinace, obsahující pět květů. Je určena k uklidnění citové hladiny po šoku, traumatu a emocionálním vypětí. Pomáhá nastolit pozitivní vnitřní rozpoložení, klid, vyrovnanost a patřičnou sebejistotu. Tak jsme je vyzkoušeli a řekla bych, že něco do sebe mají. Na OCD mu celkem pomáhají. Když mu je mizerně, tak si je chodí sám nakapat. A je to taková rychlá pomoc, když se třeba nemůže vrátit, aby zkontroloval jestli zavřel branku či jiné nutkání. Nakape si a má klid. A i kdyby to bylo jen tím, že tomu věří a uklidní se, tak je to super.
Pak bere od listopadu přírodní antidepresivum Saframyl. Chtěla bych se zeptat, jestli s ním nemáte někdo zkušenost. Já bych řekla, že je po nich veselejší, nemá výkyvy nálad a i OCD je lepší. Jak jsem psala v jiném článku, že má OCD horší, tak to bylo nedávno, když Saframyl pár dní nebral. Teď ho zase bere a zdá se to být o trochu lepší.
Kineziologii jsme také vyzkoušeli, ale asi nějaký výrazný efekt to nemělo. I když znám spoustu lidí, kterým pomohla.

Hanka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:02:55

Re: Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od Hanka » stř 27. úno 2013 15:03:29

Zdravím všechny, ráda bych se podělila, jak se to vyvíjí u nás. Dcera 8 let měla TS dost výrazný, tiky motorické i vokální, navíc ADHD. Farmakologickou léčbu jsme po přečtení různých příbalových letáků i příspěvků od maminek těch, kteří něco užívali, či užívají, zavrhli s tím, že na ni jednou budeme možná muset přistoupit, ale vyzkoušíme nejdříve všechny jiné cesty. Dcera dlouhodobě užívá eye q oleje, vitamín B6, někdy hořčík. Kontaktovali jsme MUDr. Jonáše, pacienty nepřibírá, ale je ochoten ke konzultacím po mailu. Doporučil LiverDren, Cranium, Cortex a Metabex. Konzultovala jsem také s pediatričkou, která se zabývá celostní medicínou, začali jsme s Cortexem a Craniem, vzhledem k obsahu alkoholu kapeme 10 kapek denně na bříško, dle MUDr. Jonáše nemá být účinnost snížena. Také on se přiklání k názoru, že míra TS může být ovlivněna nevhodnou stravou, co konkrétně komu vadí, je ale třeba vypozorovat. Jeho preparáty mohou detoxikovat játra, ledviny.... ale prvotní bude organismus zbytečně škodlivinami nezanášet. Současně jsme také začali jezdit na kraniosakrální terapii - metoda usměrňování mozkomíšního moku formou lehké (velmi lehké) masáže. Někdo už zde na fóru psal, že mu kranio pomáhá, ale že je drahé, tudíž absolvují tak jednou za měsíc. Je to škoda, protože terapeutka nás upozornila, že aby vše fungovalo, jak má a organismus pochopil, jak má správně pracovat sám, je nutné z počátku často opakovat sezení. Dva měsíce jsme jezdili každý týden, teď druhé dva jezdíme obtýden. Už po těch dvou měsících jsme zírali, jak moc byl vidět účinek dotyků, o kterých se Vám napoprvé může zdát, že nemohou nijak pomoci. Tiků velmi ubylo, ostatní se zmírnily, vokální téměř zmizely (občas vykřikne, vydá vysoký tón). Celkově je klidnější, pozornější, ve škole si nemůžou vynachválit. Pokud jste někdo z jižních Čech, mohu předat kontakt na paní Švédovou z Českých Budějovic, hodina sezení 250 Kč - pro děti, pro dospělé 500. Metoda je blíže popsána např. na stránkách www.kveta108.cz. Za pokus to určitě stojí, my momentálně můžeme říct, že žijeme jako "téměř normální rodina". Přeji Vám a Vašim dětem, ať také naleznete něco, cokoli, co Vám umožní klidně spát.

Iveta
Příspěvky: 5
Registrován: čtv 28. úno 2013 13:41:47

Re: prosba

Příspěvek od Iveta » čtv 28. úno 2013 14:08:10

Dobrý den,
píšu diplomovou práci o dětech s TS. prosím byla byste ochotná mi anonymně sdělit informace o výchově dcery? ozvěte se prosím na email: Bukvovai@seznam.cz
děkuji moc za pomoc
Iveta

Hanka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 15. zář 2011 8:02:55

Re: Osobní zkušenosti s alternativní medicínou na TS

Příspěvek od Hanka » pát 21. bře 2014 10:34:03

Ráda bych se podělila o zkušenosti s produkty firmy Joalis pana Jonáše. Vím, že někteří z vás užívali např. mindhelp a že jste měli zkušenosti, že pomáhal a pak jakoby přestal fungovat.... manžel navštívil s dcerou léčitelku, já jsem již - vyčerpaná ze všech možností, které jsme bez valných výsledků vyzkoušeli - tuto návštěvu s nimi neabsolvovala. Přivezli dvě lahvičky Joalis, což mě zklamalo, protože výrobky Jonáše znám a domnívala jsem se, že nám nemohou již přinést nic nového. Lahvičky dcera využívala a skutečně došlo ke zlepšení, tj. zmírnění tiků, zmenšení jejich počtu, ke zklidnění. Léčitelku pak navštívili ještě jednou, kdy dcera využívala další dvě lahvičky, prý na odvod škodlivých látek z těla po provedené detoxikaci z prvního cyklu. Je to půl roku a můžu říct, že stav dcery je stále stabilizovaný. Zbyl jí tik, kdy se jí nikdo nesmí dotknout na zádech nebo zadku a vadí jí slovo "velký", to vykřikuje opak "malý,malý,malý". Toť vše. To se dá snést. Nezaručím, že to tak bude navždy, ale je to naše zkušenost. Když shrnu to, proč se pokouším tuto zkušenost sdílet: každý preparát Joalis je účinný na různé nemoci, poruchy, diagnózy. Ale ne pro každého pacienta je vhodný. Léčitelka měla jakési elektrody, kdy nejprve zkoumala, které preparáty by mohly dceři pomoci, následně ještě pomocí kyvadla vyčlenila ty, které budou nejvhodnější, nejúčinnější. Tzn. pokud např. mindhelp někomu pomůže, u jiného projde organismem bez valného účinku. Důležité je cílené vyšetření konkrétní osoby. Také jsme se ptali, až léky dobere, zda kůru opakovat. Bylo nám řečeno, že nikoli. Že detoxikace proběhla, není tudiž proto důvod. To si spojuji s tím, proč někomu mindhelp přestal účinkovat - pomohl, jak dokázal a víc nezvládnul.

Odpovědět