Kvasinky a TS

rady, tipy, zkušenosti
Odpovědět
Tana

Kvasinky a TS

Příspěvek od Tana » ned 22. dub 2012 21:45:39

Dobrý den,
mojí dceři je 12 let a tiky jí začaly, když jí bylo 6 let. Absolvovali jsem návštěvy na neurologii, psychologii, Dr. Jonáše, léčitele, kineziologii, naučila se meditovat atd atd, ale tiky se časem zhoršovaly a před rokem byly v takovém stádiu, že dcera trhala hlavou, vyhazovala ruce nad hlavu, kopala se do zadku, vydávala různé zvuky a neustále otvírala a zavírala dveře, nebo opakovala jednu větu dokola. Bylo mně řečeno, že si na "to"musí ona i já zvyknout a že jsou na světě horší věci.
Byla jsem na zhroucení, ale nějak vnitřně jsem odmítla se smířit se situací a začala jsem surfovat internet pro informace. Proč mě to nenapadlo už dřív, to nechápu.
Zjistila jsem, že někteří profesoři a lékaři - byla jsem na amerických stránkách, připisují tiky- TS přemnožení kvasinek v těle. Prý tím, co jíme (barviva, chemikálie, antiobiotika atd atd) si ničíme bakterie dobré a kvasinky se přemnoží. Produkují chemikálii a ta děla paseku- někdo má ekzémy, někdo problémy s plícemi a někdo má zasaženou nervovou soustavu- doslova "zpomalený mozek".
Začali jsme s proti kvasinkovou dietou (žádný cukr, žádná mouka, a plno dalších jiných věci, co jsem našla na netu), koupila jsem tablety na infekci candidu, spirulinu, omega 3 v kapslich, Magne B6, vodu jen z lahve bez chloru. Po měsíci ustoupily vokální tiky. Asi po 4 měsících začala dcera pít acidofilní mléko a tiky se začaly rychle zlepšovat. Drastickou dietu už nedržela, ale hlídali jsme, kolik jí sladkého, bílý cukr jsem vyměnili za třtinový, kupujeme už jen celozrnné pečivo a než něco dám do nákupního košíku, tak si přečtu složení. Pije čistou vodu, sladké ji, ale s mírou.
Co se tiků týče v současné době - tak dcera občas mrkne, když je nervoznější. Nevím, co zafungovalo, ale jsem za to nesmírně vděčná a musím se s touto dietou podělit i s ostatními, třeba to pro někoho bude pracovat také. Posílám odkaz na stránky,které mě tzv. "nakoply".
http://nutritioninstitute.com/?page_id=197
Držte se,
Táňa

Soňa

Re: Kvasinky a TS

Příspěvek od Soňa » sob 12. kvě 2012 19:34:27

Dobrý den,
Táňo a dcera teď krom zdravé stravy bere nějaké vitmíny či jiné doplňky stravy?

TanaV

Re: Kvasinky a TS

Příspěvek od TanaV » stř 23. kvě 2012 21:19:21

Dobry den,
davame ji spirulinu, obcas omega 3 tuk, omezujeme cukr a pije acidofilni mleko.
Tana

Odpovědět