Pomáhá terapie?

rady, tipy, zkušenosti
elkatulinka

Pomáhá terapie?

Příspěvekod elkatulinka » Pá 22. Lis 2013 14:42:37

Dobrý den, mám 8letého TS klučinu. Začíná to s ním být trošku divočejší. Problémy s učením, chováním atd. Asi všichni tady znáte. Chodí do 2.třídy a mám pocit, že se to začíná zhoršovat. Tj. dříve bylo více lepších dnů, než těch špatných, dnes je tomu už naopak :(( Prosím, máte někdo zkušenost s pravidelnou psychoterapií? Popř. nějaký kontakt? Jsme z Prahy, ale co bych pro své dítko neudělala.....jsem mobilní, mohu dojíždět. :-))

Děkuji za odpověď.

Lucie

Dasa

Re: Pomáhá terapie?

Příspěvekod Dasa » Čt 10. Pro 2015 13:27:58

My jsme se synen dříve absolvovali dvě serie po 10 sezenich skupinky, podobnych detiV sešesti a pak v desiti letech. Bylo to moc dobré. Byl to koncept neurolozky Zemankove v Ostravě. Ale uz tehdy to byla paní v letech. Tak nevim jak dnes...jestli to někomu předala...

Hanka

Re: Pomáhá terapie?

Příspěvekod Hanka » Stř 16. Pro 2015 9:40:28

Dobrý den, nám sezení u psycholožky nebyla k ničemu. Dcera si tam chodila popovídat, ovšem já neviděla pozitivní účinek žádný. Daleko podstatnější pro nás bylo smířit se s tím, že dcera má dobré a špatné dny, neadekvátní reakce, afekty, že někdy nespolupracuje v přípravě do školy. Nevychováváme ji jako zdravé dítko, které by za obdobné reakce a prohřešky prostě dostalo na zadek nebo nějaký zákaz, necháme vše odeznít a pak se nenápadně vracíme k tomu, že se špatně chovala. Vše v pozitivním duchu. Dcera má 11 let, TS od 5 let, dnes už chápe, že doma jsme jí oporou, že tady se může "vytikovat", že tady ji nikdo nekritizuje a neusměrňuje. Nenapadlo mě, že toto bude tak přesně vnímat a bude za to vděčná. Kritik by asi řekl, že roste jak dříví v lese, ale u nás se vše velmi uklidnilo od doby, kdy jsem se přestala snažit o její výchovu jako by byla "normální dítě". Absolvovali jsme několik detoxikačních terapií dle doktora Jonáše a tiky se velmi umírnily. Preparáty byly dceři vybrány na míru. Přitom kranioterapie, kineziologie nám moc nepomohly. U tiků také velmi pomáhá najít něco, co děti baví a plně jim zaměstná mozek, nemusejí se pak tolik soustředit na nutkání k tikům. Přeji Vám pevné nervy a brzký ústup TS.

Vrátit se na “Psychoterapie a psychologické poradenství”